Dom z widokiem na las Jeziora Paprocańskiego | Proj: GIGAarchitekci Artur Garbula

Dom jednorodzinny w Tychach ułożony został na planie trapezu na zasadzie zestawienia przenikających się ze sobą trójkątów. Za projekt domu wraz z aranżacją wnętrza odpowiada pracownia architektoniczna GIGAarchitekci. Dwukondygnacyjna ciemna główna bryła budynku z dachem dwuspadowym o przekątnej kalenicy tworzy dynamiczne połacie. Wysunięta wachlarzowo z głównej bryły niższa część kreuje na dwóch poziomach dwa tarasy rekreacyjne z widokiem na las Jeziora Paprocańskiego. Na elewacji budynku zastosowano długą płytkę ceglaną w kolorze antracytowym przełamując w nowoczesny sposób tradycyjne wyobrażenie o elewacji ceglanej w standardowym rozmiarze cegieł. Podcięcia i wnęki budynku zaakcentowane zostały okładziną z drewna palonego. 

 

Proj: GIGAarchitekci Artur Garbula

W ramach budynku zaprojektowano duże przeszklenia na pełną wysokość pomieszczeń, maksymalnie doświetlające wnętrze oraz otwierające dom na ogród, zewnętrzne tarasy rekreacyjne i widok na las w pobliżu Jeziora Paprocańskiego.

Proj: GIGAarchitekci Artur Garbula

Wnętrza domu materiałowo i kolorystycznie stanowią spójną kontynuację całości założeń projektowych. Główna strefa wejściowa budynku, zlokalizowana od strony północno-wschodniego narożnika działki, zaakcentowana charakterystycznym wcięciem bryły. W ramach kondygnacji parteru zlokalizowano przeszklony wiatrołap z garderobą, kuchnię otwartą na część dzienną, wc dla gości, pracownię malarską, siłownię z sauną / gabinet, pomieszczenie techniczne i garaż dwustanowiskowy.

Na wyższą kondygnację budynku prowadzi reprezentacyjna, otwarta klatka schodowa połączona z antresolą, stanowiąca centralny punkt projektowanego domu. W ramach antresoli pełniącej funkcje wewnętrznej komunikacji piętra zaprojektowano biblioteczkę w zabudowie z regałami na książki.

Na piętrze dodatkowo zlokalizowano główną sypialnię z łazienką i garderobą, pokój gościnny, pokój dziecięcy z antresolą do zabawy, łazienkę ogólną, pralnię wraz z zadaszoną loggią. 

Sypialnia |
Łazienka z zieloną ścianą
Łazienka z prysznicem
TEMAT: Dom jednorodzinny w Tychach
LOKALIZACJA: Tychy – Paprocany
PRACOWNIA: GIGAarchitekci Artur Garbula
POWIERZCHNIA: 320 m2
DOM NA PAPROCANACH  – BAT HOUSE

 

Gigaarchitekci to pracownia architektoniczna specjalizująca się w dostarczaniu swoim klientom innowacyjnych i ciekawych rozwiązań z zakresu szeroko pojętej architektury. Siedziba biura Gigaarchitekci zlokalizowana jest w Mikołowie znajdującym się między Katowicami i Tychami, ale projekty architektoniczne realizują także w pobliskich miejscowościach, jak Łaziska Górne, Orzesze czy Wyry. Specjalizują się w projektowaniu budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, usługowych, użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz projektowaniu wnętrz. Oferują pełen zakres usług w zakresie projektowania architektonicznego począwszy od koncepcji po budowę. 

Zapytaj // naszego eksperta

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków