Mieszkanie inspirowane Mid-century | Dziurdzia Projekt

Styl Mid-century charakteryzuje elegancja, otwarte przestrzenie, światło, szlachetne materiały i dobry design. Takie aranżacje stanowią idealne rozwiązanie dla miłośników skandynawskiej prosty oraz minimalizmu, ale w bardziej przytulnej wersji. Mieszkanie autorstwa Dziurdzia Projekt, zostało zainspirowane klimatem Mid-century i przystosowane do potrzeb trzyosobowej rodziny, pochodzącej z Hiszpanii. Otwarte przestrzenie wypełnione naturalnym światłem i ubrane w ciepłe kolory tworzą miejsce, w którym chce się być i spędzać wspólnie czas. 

Mid-century

Projekt: Dziurdzia Projekt, Zdjęcia: Ayuko

Mid-century – elegancja i wyrafinowana prostota

Warszawski apartament o powierzchni 131m2, posiada przestronną część dzienną oraz trzy sypialnie. Dominują tutaj ciepłe barwy, na które składają się beże, brązy i szarości. Akcentem kolorystycznym są hockery w kolorze fuksji, stojące przy wyspie kuchennej. W sypialniach architekci zaproponowali złamaną biel oraz pastelowe odcienie błękitu, różu i szarości. Elementem dekoracyjnym w całym mieszkaniu są złote dodatki: lampy i uchwyty meblowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie złotych borderów, które subtelnie uzupełniają zestaw kolorystyczny wnętrza. Pojawiają się na lustrze w holu oraz drewnianej obudowie mebli. 

MODA NA PRZYTULNY DOM – POZNAJ SPOSÓB NA SZYBKĄ METAMORFOZĘ WNĘTRZA

Mid-century

Projekt: Dziurdzia Projekt, Zdjęcia: Ayuko

Styl mid-century w mieszkaniu ujawnia się poprzez zastosowanie otwartych przestrzeni, gdzie dużą rolę gra światło. Za dnia naturalne, wpadające przez przeszklone ściany, natomiast po zmroku wnętrze oświetlają liczne lampy. Ponad to architekci położyli nacisk na szlachetne materiały, naturalne tkaniny i dobry design. Wszystkie cechy najistotniejsze dla stylu Mid-century, zostały przystosowane do współczesnego wnętrza i potrzeb jego mieszkańców. 

Różnorodność materiałów

Szlachetne materiały pełnią istotną rolę dla Mid-century. To właśnie one tworzą podstawę dla wnętrza i budują charakterystyczny dla stylu klimat. Właśnie dlatego nie mogło ich zabraknąć w warszawskim apartamencie, gdzie dominuje marmur i drewno. Różnorodne kolory, odcienie i tekstury kamienia są lejtmotywem całego wnętrza. Obok niego zastosowano drewno, występujące na parkiecie ułożonym w jodełkę, a także większości mebli. Aranżację uzupełniają naturalne tkaniny oraz welur. Takie połączenie materiałów oraz kolorystyki sprawia, że mieszkanie jest eleganckie, ale jednocześnie wyjątkowo przytulne i rodzinne. 

Mid-century

Projekt: Dziurdzia Projekt, Zdjęcia: Ayuko

Kuchnia z wyspą – rarytas dla wybranych, a może opcja dla każdego?

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków