Elegancja na Powiślu | proj. EG Projekt

Elegancja na Powiślu | proj. EG Projekt

Klasyka jest nie tylko piękna, ale przede wszystkim ponadczasowa. Stylistyka ładu, harmonii i swojego rodzaju prostoty nigdy się nudzi, a ten projekt jest tego doskonałym przykładem. Realizacja biura projektowego Eg Projekt zachwyca przede wszystkim swoją szykownością i elegancją, którą konsekwentnie podkreślają coraz bardziej popularne sztukaterie. 

Sztukateria, czyli klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

Projekt domu dla czteroosobowej rodziny

Dom o powierzchni 140 m2 znajduje się na warszawskim Powiślu. Jak zdradzają projektanci, czteroosobowa rodzina najczęściej lubi przebywać w tej części, gdzie jest kuchnia i salon. Z tego względu zadbano nie tylko o walory wizualne tej przestrzeni, ale też funkcjonalność. Dwie strefy: wypoczynkowa i kuchenna są oddzielone od siebie podwyższoną wyspą. Na głównej ścianie w salonie, za gzymsem, znajduje się zwijany ekran. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi wkomponowane w ścianę salonu, które stają się prawie niewidoczne dzięki sztukateriom. W ozdobne listwy wkomponowano eleganckie kinkiety i obrazy, które jeszcze bardziej estetyzują wnętrze. 

Na szczególną uwagę zasługuje również sypialnia, pełna modnych tapicerowań, przeszyć oraz niezmiennie sztukaterii. Przeważającym tu kolorem jest modny fiolet

Hol jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych części całego mieszkania. Wkomponowane w sztukaterie szafy oraz wysoko połyskowe powierzchnie i lustra powiększają optycznie przestrzeń i dodają jej szykowności.

Trzy różne style – jedno wnętrze, czyli urządzamy przedpokój

Łazienki pełne elegancji

Obecne w projekcie łazienki również zachwycają swoją szykownością i elegancją. Na prawo od wejścia, za białymi, prawie niewidzialnymi, chowanymi w ścianie drzwiami, znajduje się elegancki salon kąpielowy, zachowany w kolorystyce bieli, beżu i czerni. Czarno-biała mozaika na podłodze oraz czarny blat nadają charakteru całemu pomieszczeniu. Tafla szkła oddzielająca łazienkę od kabiny prysznicowej jest w formie przesuwnych drzwi, co pięknie komponuje się z całą elegancją tego pomieszczenia.

Druga łazienka (dla dzieci) zauroczyła mnie przede wszystkim wykorzystanymi patchworkowymi płytkami (kolekcja Azulej od Mutiny – dostępna u nas). Doskonałym kontrapunktem aranżacji jest oświetlenie: główne w postaci okazałego plafonu oraz dodatkowe nad lustrem w formie nieco industrialnych żarówek.

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków