Mieszkanie pełne kolorów i vintage | design: Home Stories

Zapraszamy do wnętrza 58 – metrowego mieszkania pełnego kolorów i retro smaczków zaprojektowanego przez pracownię Home Stories. Sploty nasyconych barw i vintage to nic innego jak wynik pasji inwestorki. Klasyki designu, które tu znajdziemy, jak chociażby sofa Togo, krzesła 366 według projektu Józefa Chierowskiego, stolik inspirowany twórczością Isamu Noguchiego, dzbanki z kolorowego szkła, to zdobycze z targów i internetowych sklepów ze starociami. Tę niezwykłą mieszankę uzupełnia nowoczesna lampa nad stołem od polskiej marki Pani Jurek.

 

Jadalnia
design: Home Stories

 

Strefa dzienna

Strefa dzienna będąca centrum wydarzeń domowego życia składa się z aneksu kuchennego, małej jadalni i salonu. – Początkowo mieszkanie składało się z niewielkiej kuchni, znajdującej się obok małej sypialni i dużego pokoju dziennego po drugiej stronie mieszkania. Postanowiliśmy zmienić jego układ, usuwając ścianę między kuchnią a sypialnią. Zyskaliśmy w ten sposób przestronną część dzienną. – wyjaśnia architektka Monika Nienartowicz- Masciarelli.

 

design: Home Stories

 

Ceglana kuchnia

Meble kuchenne zyskały dekoracyjną formę nie tylko za sprawą ceglanych frontów: raz gładkich, innym razem podkreślonych lamelkami, albo zaoblonymi frezami. Zamiast górnych szafek, architektka stworzyła we wnęce modny łuk dodatkowo podkreślony kaflami w styli zellige. Całość dopełniają kultowe gorseciki warszawskie przywodzące na myśl zabytkowe kamienice.

 

Kuchnia bez górnych szafek | TOP 20 projektów

 

ceglana kuchnia
design: Home Stories

 

Pełna harmonia

Vis-a-vis zaaranżowano wygodną i stylową strefę wypoczynkową. Jej designerski charakter to zasługa sof Togo. Kompozycję uzupełnia błękitna oprawa &Tradition Flowerpot zaprojektowana w latach 60. przez Vernera Pantona. Klasyczny rytm wnętrza wyznaczają sztukaterie oraz jodełka francuska.

W drugiej części mieszkania znalazła się sypialnia i miejsce do pracy. Obie strefy poniekąd przenikają się za sprawą pięknych, przeszklonych drzwi. W przestronnym korytarzu znalazło się miejsce na dużą zabudowę z pawlaczem, którego koncepcja idealnie wpasowała się w styl vintage.

 

salon
design: Home Stories

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków