Nowoczesny dom z dużą dozą przytulności | proj. DOMagała Design

Sztukateria nie musi mieć klasycznej formy, a biało – szary salon wiać nudą. Biała kuchnia może zaskoczyć temperamentem a tradycja znaleźć wspólny język z nowoczesnością. Schody śmiało wychodzą ze swojej podstawowej roli po to, aby zachwycić piękną formą. Podziały ustępują miejsce niczym nieskrępowanej przestrzeni, w której integracja z domownikami staje się naturalnym elementem codzienności. To wszystko znajdziecie w najnowszym projekcie warszawskiego biura DOMagała Design, który z wielką przyjemnością prezentujemy na łamach naszej strony. Zapraszamy!

 

Przestrzeń przede wszystkim

Jak wiemy, otwarta przestrzeń sprzyja nie tylko integracji domowników. Wystrzeganie się jawnych podziałów sprawia, że wnętrze nabiera oddechu a architekt może pokazać swój kunszt. Bądź co bądź wizualne połączenie stref o zupełnie różnym przeznaczeniu nie jest prostym zadaniem. W tym przypadku architekt zdecydował się na stonowane kolory i materiały. W projekcie dominują biel i szarość, gdzieniegdzie przełamane niebieskościami, odcieniami beżów i brązów oraz kroplą kanarkowego żółtego.

 

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

 

Przytulność w nowoczesnym wydaniu

Przytulności wnętrzu dodaje ponadczasowe drewno, które w towarzystwie współczesnego designu prezentuje zupełnie nowe oblicze. Zauważmy, że niezależnie od tego, jak bardzo eleganckie i luksusowe jest wnętrze, coraz częściej decydujemy się na drewno w rustykalnym wydaniu. To niedoskonałe za sprawą stylizacji (na przykład przez szczotkowanie drewna), czy też naturalnie występujące w przyrodzie, przybliża nas do natury. Oprócz oczywistych rozwiązań warto postawić również na te mniej spotykane, ale jeszcze bliższe ekologii. Ciekawym przykładem jest wykorzystywanie w nowoczesnych projektach desek porozbiórkowych.

 

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

 

Serce domu

Kuchnia pomimo dość stonowanego charakteru ma swój wyjątkowy klimat głownie za sprawą wzorzystych płytek i drewnianych frontów. Ich niedoskonała faktura sprawia, że wnętrze nabiera autentyczności. Przedłużeniem tej stylistyki jest drewniany stół w jadalni skontrastowany z nowoczesnymi krzesłami. Tłem dla tej stylowej mieszanki jest piękna ceramika imitująca marmur znajdująca się na ścianie nad blatem. Architekt postawił na płytki Marmi Uno polskiej marki Ricordena

Dzięki dość dużej przestrzeni można było sobie pozwolić na obecność wyspy, która symbolicznie oddziela kuchnię od jadalni. Oprócz tego stanowi dodatkowe miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Hokery oprócz oczywistych funkcji stają się dopełnieniem oświetlenia w industrialnym klimacie. Wśród nich znalazł się jeden z miętowymi nóżkami, który jest jak mrugnięcie oka w stronę odbiorców i zarazem dowodem na to, że nie zawsze wszystko musi być idealnie dopasowane. Odcięcie się od mitu mebli z kompletu bardzo dobrze robi wnętrzom, w którym to indywidualny gust inwestora i jego potrzeby stają się główną motywacją do wykreowania ostatecznego kształtu projektu.

 

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

 

Sypialnia

Kolejnym pomieszczeniem, w którym drewno gra niemałą rolę i jest wykorzystane w nietradycyjny sposób, jest sypialnia. Tam deski tworzą widowiskową ścianę za łóżkiem. W połączeniu z grantem tworzą przytulny klimat sprzyjający relaksowi po całym dniu pracy. Dodatkowym atutem przekładającym się na komfort jest przynależąca do sypialni łazienka, do której prowadzą przesuwne drzwi w industrialnym klimacie.

 

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

 

Nowoczesne wnętrze z elementami klasyki

Zaletą tego mieszkania niewątpliwie są wysokie sufity. Obok nich nie mógł przejść obojętnie doświadczony architekt. Filip Domagała postawił na widowiskowe schody, których forma wspina się na szczyty światowego designu. Mini antresola wieńcząca konstrukcję jeszcze bardziej otwiera przestrzeń i sprawia, że projekt jest pełen światła i zachwyca przestronnością. 

Pomimo dość swobodnego operowania zróżnicowanymi materiałami i ogólnej estetyki bliższej nowoczesnemu podejściu do projektowania, nie brakuje tu inspiracji klasyką. Jednak obecne tu sztukaterie wcale nie wyglądają jak w typowej klasycystycznej rezydencji. Dzięki zabawie kolorem zyskały nowoczesny sznyt.

Innym elementem, który sprawia że wnętrze jest pełne wyrafinowania są welurowe fotele. W towarzystwie szarych sof, których design wprowadza do wnętrza odrobinę luzu, wyglądają niezwykle wykwitnie.

Całość przełamują stoliki kawowe w industrialnym klimacie, które pozostają w doskonałej harmonii z czerwoną cegłą typową dla przestrzeni loftowych. Lekkości aranżacji nadają lniane zasłony w błękitnym kolorze. Kontrapunktem stylizacji jest żółta drabinka, która oprócz funkcji estetyzujących, spełnia swoje zadanie w domowej biblioteczce zaaranżowanej pod schodami.

 

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

proj. DOMagała Design | zdj. Aleksandra Dermont / Ayuko Studio

 

W projekcie architekt wykorzystał produkty sprawdzonych marek, takich jak Steinberg, Duravit, Reginox, Flaminia, Ricordena i wiele, wiele innych. Stawiając na wysokiej jakości wyposażenie, inwestujemy nie tylko w komfort odczuwalny w codziennym życiu, ale też w ekologię. Cieszymy się, że nasz showroom ma swój wkład w powstanie tego projektu.

 

Projekt:DOMagała Design
Zdjęcia: Aleksandra Dermont / Ayuko Studio
Częściowe wyposażenie wnętrza:Showroom Internity Home

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków