Rodzinne mieszkanie w szarościach i granacie | Proj.: InDe Projekt

Rodzinne mieszkanie w szarościach i granacie | Proj.: InDe Projekt

Inwestorzy o bardzo konkretnej wizji swojego przyszłego mieszkania, zgłosili się do pracowni InDe Projekt. Zależało im, by wnętrza były nowoczesne, a materiały wykończeniowe łatwe w utrzymaniu czystości, co jest bardzo istotne przy dwójce małych dzieci. Duet architektek Joanna Sztorch-Wysocka i Magda Totleben, zaproponowały konsekwentną stylistycznie i kolorystycznie aranżację, w której nowoczesne wzornictwo i rozwiązania praktyczne łagodzą akcenty sprawiające, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Dominuje tutaj szarość połączona z szlachetnym odcieniem granatu, tekstury drewna oraz motywy geometryczne. 

mieszkanie w szarościach i granacie
Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Potrzeby dyktują zmiany

Mieszkanie w szarościach i granacie o powierzchni 67m2 znajduje się na jednym z nowych poznańskich osiedli. Mieści się na parterze budynku, a z salonu i sypialni domownicy mogą wyjść do przydomowego ogródka, by odetchnąć i zrelaksować się na słońcu. Względem planów deweloperskich w projekcie mieszkania poczyniono kilka zmian. Wszystko, by dostosować przestrzeń do konkretnych potrzeb czteroosobowej rodziny. Powiększono aneks kuchenny, zmieniono układ łazienki i pralni oraz lokalizację wejścia do sypialni. Inwestorom poza funkcjonalnością, zależało na materiałach odpornych na uszkodzenia oraz na stonowanej kolorystyce. Architektki zaproponowały więc panele winylowe na podłogach, które wizualnie niczym niczym nie odbiegają od drewnianego parkietu, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Ciekawym twistem w neutralnej kolorystyce wnętrza jest granat, przewijający się w aranżacji wszystkich pomieszczeń i stanowiący mocniejszy kolor przewodni. 

Panele winylowe – niezawodne podłogi od Charme Parquet

Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Ścianka, która rozdziela strefy

Strefa dzienna mieszkania to 24-metrowy salon połączony z aneksem kuchennym powiększonym względem oryginalnego projektu dewelopera. Kolory frontów szafek kuchennych zostały idealnie dopasowane do kolorów, którymi pomalowane zostały ściany. Architektki zaproponowały wizualne rozdzielenie kuchni i strefy wypoczynkową ścianką za blatem roboczym. Wykonano ją z płyt laminowanych w kolorze naturalnego dębu, które współgrają wizualnie z zabudową ściany w salonie. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu właściciele zyskali w kuchni dodatkowe miejsce do przechowywania oraz blat roboczy. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, wzdłuż ściany wyłożonej tapetą w delikatny graficzny labirynt, ustawiono dębowy stół, który w razie potrzeby rozkłada się do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Całości dopełniają klasyki polskiego designu – krzesła A-1801 ARCH marki Fameg.

mieszkanie w szarościach i granacie
Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Mieszkanie w szarościach i granacie z przytulną strefą dzienną

Dominującym w salonie elementem, który jednocześnie stanowi przeciwwagę dla ciężkiej zabudowy aneksu kuchennego jest meblowa aranżacja ściany telewizyjnej. Regał zaprojektowany na zamówienie wykonany został z płyt lakierowanych na czarno i granatowo oraz fornirowanych dębem. Biokominek nadaje wnętrzu przytulności, a w pojemnych zamykanych szafkach znalazło się miejsce na rzeczy osobiste, których właściciele nie chcieli eksponować. Dzięki takiej zabudowie duży telewizor nie przyciąga uwagi domowników i gości. Meble wypoczynkowe idealnie wpasowały się w przestrzeń salonu. Sofa stanęła przy ściance wydzielającej salon i aneks kuchenny. Całości dopełnia duży puf, który może pełnić podwójną rolę: siedziska lub stolika przy kanapie. Aneks wypoczynkowy salonu optycznie wydziela szary dywan w powtarzający się w całym mieszkaniu graficzny deseń.

Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

Tylko piękne sny

Uwagę w projekcie mieszkania zwraca znakomicie zaprojektowana strefa wejścia. Dzięki przemyślanemu projektowi, system zabudowy pomieścił pojemną szafę na ubrania, rodzinną garderobę, pojemne szuflady, a także tapicerowane granatowym welurem siedzisko. Dodatkowo zabudowana ściana skrywa niespodziankę – wejście do sypialni rodziców. Tutaj panuje klimat luksusowego pokoju hotelowego, na czym zależało właścicielom. Pojemna szafa zajmuje jedną ze ścian. Najważniejszy w pokoju mebel – podwójne łóżko, wieńczy tapicerowane welurem wezgłowie sięgające sufitu. W sypialni znalazło się także miejsce na toaletkę z nowoczesnym okrągłym lustrem. Pokój pięknie oświetlają szklane lampy dekoracyjne i oświetlenie na szynoprzewodzie. 

mieszkanie w szarościach i granacie
Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Łazienka spod znaku rombu

Jak podkreśla architekta Joanna Sztorch – Wysocka, łazienka mieszkania robi wrażenie – jest mocna, geometryczna, a motywem dominującym w tym pomieszczeniu są romby. Główną rolę grają płytki ścienne zestawione z czarnym gresem obudowującym wannę i czarnymi frontami szafy o znakomicie zaprojektowanych ażurach w kształcie rombów, które spełniają rolę uchwytów i wentylacji zarazem. Całość wnętrza ocieplają dodatki w kolorze drewna: panele winylowe, część zabudowy meblowej nad toaletą oraz szafka pod umywalkę. Łazienka mimo, że niewielka, pomieściła nie tylko wannę, lecz również i prysznic z brodzikiem, idealnie wpisanym we wnękę.

Proj.: InDe Projekt; zdj.: Bartek Bieliński

Źródło: materiały prasowe Archistory

Projekt: InDe Projekt
Zdjęcia: Bartek Bieliński
Stylizacja wnętrza: Aleksandra Gerlach

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków