Wszystkie oblicza przytulności w mieszkaniu dla wokalistki | Studio Satori

Wszystkie oblicza przytulności w mieszkaniu dla wokalistki | Studio Satori

Trendem, który najsilniej dominuje w obecnym projektowaniu wnętrz jest indywidualizm. Świadomi inwestorzy chcą, by ich mieszkania odzwierciedlały ich charakter, zainteresowania i pasje. Panująca moda i style schodzą w takich wypadkach na boczny tor, stanowiąc jedynie inspiracje, przewijające się w dodatkach, które można zmieniać. Natomiast najważniejsze staje się to, co dana osoba uważa za piękne i komfortowe. Dla projektantki Eweliny Owczarczyk ze Studio Satori, tworzenie przestrzeni dopasowanych dokładnie do potrzeb ich mieszkańców jest główną determinantą podczas pracy nad wnętrzem. Doskonałym tego przykładem jest jej najnowsza realizacja dla bardzo ambitnej i pracowitej wokalistki, która chciała w swoim mieszkaniu połączyć naturalne materiały i energetyczne barwy. Właśnie tak powstała przytulna i komfortowa oaza, gdzie właścicielka odpoczywa po całym dniu intensywnej pracy.

Studio Satori
Proj.: Satori Interiors Mikołaj; fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Barwny twist

Głównym założeniem projektu było połączenie naturalności z silnym charakterem oraz zminimalizowanie ilości przedmiotów, które nie pełnią roli funkcjonalnej. Niewielka cześć dzienna miała sprzyjać relaksowi, dlatego nie mogła być przytłoczona zbyt dużą ilością mebli i dodatków. Projektantka postawiła więc na dużą i wygodą sofę w pięknym czerwonym kolorze, która stała się prawdziwym sercem salonu. Jednocześnie wybór takiej odważnej tapicerki był nawiązaniem do pasji właścicielki, jaką jest enologia, czyli nauka zajmująca się kwestiami związanymi z produkcją wina. Intensywność narożnika łagodzi jednolita ściana w okładzinie o teksturze drewna. Właśnie na niej zorganizowano strefę RTV z podwieszaną szafką imitującą beton. Meble wypoczynkowe uzupełnia wielkie rattanowe siedzisko, które szybko stało się ukochanym miejscem właścicielki. Zabudowa aneksu kuchennego i wyspy posiada fronty o kremowym kolorze. Zostały one połączone z marmurowymi płytkami o złotej żyle. Nad barem zawisły kamienne lampy w naturalnej barwie terakoty. Elegancji dodają biżuteryjne włączniki ze ściemniaczami oraz gniazda w kolorze matowego złota. 

Proj.: Satori Interiors Mikołaj; fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz

Sypialnia w rytmie boho

Aranżacja sypialni zainspirowana jest wspomnieniami wakacji na Zanzibarze i nawiązuje do estetyki boho, który również jest ulubionym stylem ubierania się właścicielki. Tutaj zdecydowano się na spokojne barwy, sprzyjające wypoczynkowi: złamane biele oraz jasne odcienie karmelu. Podłogę pokrywa naturalny parkiet, a w roli stolików nocnych występują surowe pieńki drewniane. Wakacyjnego klimatu dodają lampy o plecionych kloszach oraz tekstylia na łóżku. Bardzo oryginalnym elementem dekoracji jest zasłona w stylu macramy, którą dla inwestorki własnoręcznie wykonała projektantka, gdyż żaden z modeli na rynku nie spełniał oczekiwań jakości oraz rozmiarów.

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

Studio Satori
Proj.: Satori Interiors Mikołaj; fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz

Różowa łazienka

Kluczem zamykającym cały projekt jest bardzo odważna łazienka z kolorze brudnego różu. Pod prysznicem zostały wykorzystane monolityczne płyty, do których dopasowano odcień, indywidualnie projektowanej zabudowy. Liczne miejsca do przechowywania skrywają wszystko, co burzyłoby poczucie czystości i minimalizmu we wnętrzu. Podłogę pokrywają płytki lastryko, a całość uzupełniają czarne detale nadające mocnego charakteru różowej łazience. Zdecydowano się na czarną ceramikę, armaturę oraz profil prysznica typu walk-in z transparentnym parawanem. 

Studio Satori
Proj.: Satori Interiors Mikołaj; fot.: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz
Projekt: Satori Interiors
Instagram: @satori.interiors
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski Fotografia Wnętrz
Instagram: @md.fotografiawnetrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków