Dla spontanicznych – 5 miejsc za granicą, na fajne wakcje

Wszystko fajnie, nadeszły upragnione wakacje, co zrobić gdy jeszcze nic nie zaplanowaliście? Dziś chcemy Wam zaproponować 5 ciekawych miejsc za granicą,  do których warto się udać i wcale nie trzeba mieć bardzo grubego portfela. 

Jeśli macie przynajmniej tydzień urlopu w pracy, trochę pieniędzy, determinację, ale zupełnie brakuję pomysłu, to koniecznie przeczytajcie!

5 tanich miejsc za granicą na fajne wakacje 

Poznaj Morawy Południowe

Wcale nie musimy wybierać się w daleką podróż, aby odkryć winnice, pałace, ścieżki rowerowe oraz przepiękną przyrodę.  Poznajcie historyczną krainę Czech, prawie Śródziemnomorski klimat i niedaleko. Jest to bardzo dobry kierunek, który zwiedza się z przyjemnością samochodem, ze względu na podziwianie nieregularnego krajobrazu z winnicami. 

Miastem, które musicie odwiedzić jest Mikulov z przepiękną starówką i jeszcze piękniejszym zamkiem. Z ciekawostek, w tym zamku był kręcony biograficzny film o Napoleonie. 

Kolejne miasto to Brno, cudowna stolica Moraw. Miasto, które pochłonie nas do reszty. Wiele wspaniałych zabytków np zachwycająca renesansowa kamienica Dům pánů z Lipé. 

Miasto Brno

Brno, Czechy

Jednym z najpiękniejszych miast jest Znajomo. Oprócz tego, że zachwyca swoimi zabytkami, to jest także doskonałym punktem wypadowym do Parku Narodowego rzeki Dyji (Podyje). Ze względu na warunki klimatyczne i rzeźbę terenu okolice parku są doskonałym miejscem na uprawę winogron. W okolicznych wioskach czas zatrzymał się w miejscu – białe, jednopiętrowe domki z ukwieconymi ogródkami, to typowy krajobraz, który będzie nam towarzyszył.

Miejscowość położona na Dyją

Vranov nad Dyją

Vranov nad Dyją

Morawy słyną z wpisanego na listę UNESCO kompleksu pałacowo-ogrodowego zwanego „Ogrodem Europy” – Lednice Valtice. Na przejście tego ogromnego obszaru zarezerwować sobie trzeba przynajmniej jeden dzień. Imponujące miejsce i fascynujący ród Liechtensteinów. 

Lednice Valtice

Lednice Valtice

Morawy są rajem dl osób jeżdżących na rowerach. Istnieje tutaj najlepiej zorganizowana infrastruktura rowerowa i szlaki liczące ponad 1200 km. Dobrym pomysłem jest przemierzanie rowerem któregoś z morawskich Szlaków Wina. 
 

Czeska fabryka krzeseł TON – Zobaczcie więcej   ↘↘↘ 

FOTELE ALBA – NOWA KOLEKCJA W DOBRYM TONIE

 

Ciepłe plaże, słońce i piasek – Chorwacja 

 
W Chorwacji jak się postaramy, możemy spędzić tydzień urlopu za około 1000 zł z przelotem plus apartament. 
Niewielki kraj, który zagwarantuję nam pogodę i masę atrakcji. Dla miłośników gór, morza, wycieczek, dla wielbicieli zabytków czy pięknych krajobrazów. Przede wszystkim trzeba odwiedzić Dubrownik, jeziora Plitwckie oraz wyspę Hvar – najbardziej słoneczna wyspa na Adriatyku, słynąca z pół lawendowych, znakomitych win i oliwek. Miejsc do zwiedzania w Chorwacji jest bardzo wiele. 
 
Chorwacja / zdj National Geographic

Chorwacja / zdj National Geographic

Tydzień  na Santorini to około 800 zł – lot i nocleg 

Ikona greckiej turystyki – wysepka zachwycająca kontrastem białych zabudowań i czarnych, pokrytych wulkanicznym piaskiem plaż. Nam kojarzy się z krainą szczęśliwości, UNESCO nadało wyspie tytuł najpiękniejszej. 

Najpiękniejsza wyspa Santorini

Wyspa Santorini

 

Lećmy na południe – przepiękna Malta

 

Malta na wakacje

Malta na wakacje


Malta nie jest dobrym pomysłem na dłuższe wakacje. Naszym zdaniem można na jedną osobę przeznaczyć około 1000 zł. Świetnie sprawdzi się na dłuższy weekend, jako miejsce krótkiego resetu. Te kilka dni zupełnie nam wystarczy na zwiedzenie Malty. To mały kraj, dobrze skomunikowany nawet nie trzeba wynajmować auta. Na Gozo wystarczy rower.Tu szaleć z zachwytu będą fani „Gry o Tron”, „Gladiatora” czy „Asterixa i Obeliksa”. Jeśli macie dzieciaki, na pewno spodoba się im wioska Popey’a.

Co ciekawe Malta ma dwa oblicza, sielankowe i imprezowe. Północne miasteczka nad zatokami mają znamiona takich „imprezowni”, zwłaszcza wieczorem, więc weźcie to pod uwagę. Natomiast przez wyjazdem na Maltę należy wiedzieć, że ten kraj praktycznie nie ma piaszczystych plaż. Albo klify i urwiska albo żwir.

Są tu oczywiście też miejsca historyczne, zabytki. Brama Notre Dame Brama została zbudowana w roku 1675 w stylu barokowym, aktualnie mieści się w niej główna siedziba organizacji Fondazzjoni Wirt Artna.

Składa się z pięciu poziomów i podziemne pomieszczenia, dwa bloki koszarowe, nadbudówkę składającą się z dwupoziomowej strażnicy, werandę oraz szczyt sygnalizacyjny.

Brama Notre Dame Brama została zbudowana w roku 1675

Brama Notre Dame Brama została zbudowana w roku 1675

Uliczka na Malcie

Uliczka na Malcie

Katalonia bajecznie kolorowa – 5 miejce

W naszych podróżach nie może zabraknąć, tak bardzo lubianego przez nas regionu.  Katalonia to obok Baskonii najbardziej odróżniająca się od reszty Hiszpanii region. To uniwersalny pomysł na spędzenie wakacji w kilku miejscach. Mamy do wyboru gigantyczne miasto, ale przepiękne Barcelona, w okół której znajdziemy kilka pomysłów na wypady w góry – Piereneje, średniowieczne miasta, takie jak Girona czy Lleida. Porty morskie pełne uroku Sides, Blanes czy Cadaques oraz masę, masę pomysłów na podróże tematyczne: przyrodnicze, kulinarne czy wręcz malarskie, koniecznie rodzinne strony Salvadora Dalego.

Tydzień wakacji można sobie zorganizować tak za 1300 – 1500 zł za osobę. 

 

Muzeum Salvadore Dalli

Muzeum Salvadore Dali

 

 

Hiszpańskie artykuły do wyposażenia wnętrz  zobaczcie więcej ↘↘↘ 

 
 
 
Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków