Dom z drukarki

75m2 dom z drukarki powstał w 24 godziny

Niesamowity dom „postawiono” w ciągu 24h. 

Firma z Teksasu udowodniła, że budowa domu może być naprawdę bezproblemowa. 

Podczas festiwalu SXSW firma Icon zaprezentowała  dom, który składa się z salonu, sypialni, łazienki i werandy. Jego największą zaletą jest fakt, że potrzebuje zaledwie 24 godzin oraz 10 tys. dolarów (około 33 tys. zł) na wybudowanie. Z czasem liczby te mają i tak zmaleć. Firma planuje, że ostatecznie wydatki zejdą do kwoty 4 tys. dolarów (13,6 tys. zł) oraz 6 godzin pracy. Jak to w ogóle możliwe?

 Zrealizowany  projekt domu, który wydrukowano w 3D w mniej niż 24 godziny. Dom o powierzchni niemal 75 metrów kwadratowych wydrukowano z betonu. Użyto do tego gigantycznej drukarki Vulcan, która warstwa po warstwie kładzie specjalny szybkoschnący cement. Gdy ściany są już gotowe pozostaje tylko wpuścić ekipę remontową do instalacji okien, drzwi, prądu wody i drewnianego dachu. Taki dom, choć powstaje w dobę został oficjalnie uznany przez urzędników za nadający się do zamieszkania, ale pamiętajmy, że mówimy tu o USA, gdzie prawo budowlane jest znacznie mniej restrykcyjne od tego znanego w Polsce.Konstrukcja powstała ze 100 pasm materiału, każdy o około 2,5-centymetrowej grubości. Po zakończeniu procesu pracownicy firmy zainstalowali okna, drewniany dach, podstawową hydraulikę i elektrykę.

 

Icon wraz z organizacją New Story skupioną wokół problemów mieszkalnych uboższych społeczności zamierzają wybudować 100 takich domów w Salwadorze oraz Boliwii i na Haiti.

Przeczytajcie też:

Dom 185m2, który został zbudowany w jeden dzień – Kliknij!

Dom z drukarki
Dom z drukarki
Dom z drukarki
Dom z drukarki

 

Internity Home to Showroom z wyposażeniem wnętrz – u nas urządzisz się od A do Z – przy urządzaniu wnętrza nie jesteś sam, specjaliści pomogą w wyborze materiałów Warszawa, Kraków i Łódź   – Przyjdź!

MARKI MEBLOWE I OŚWIETLENIOWE, KTÓRE ZNAJDZIESZ W NASZYCH SALONACH

Baner Producenci

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków