Jak urządzić mieszkanie 17m2? Mikromieszkania to dobry trend?

Mikromieszkania to trend 2018

Niewielki aneks kuchenny, szafa, łóżko, biurko i mała łazienka, a wszystko na kilkunastu metrach kwadratowych. Coraz bardziej popularny jest trend mikro-mieszkań, idealnych chociażby dla studentów. 

Od jakiegoś czasu na polskim rynku mieszkaniowym pojawiła się nowa grupa budynków mieszkalnych, złożonych tylko i wyłącznie z małych mieszkań, tzw. mikroapartamentów. Są to lokale, które mają 15, 17, 20 metrów kwadratowych. Ich największą zaletą jest nominalnie niska cena. Jak ją jednak przeliczymy na metr kwadratowy, to takie mieszkania już zazwyczaj wychodzą znacznie drożej. Takie lokale kierowane są do osób, które bardzo chciałyby już mieć swoje mieszkanie, trochę w myśl zasady „ciasne, ale własne”, ale nie stać ich na coś większego.

Projektanci z  pracowni Faateva Design podjęli się prawdziwego wyzwania: zaprojektowali kawalerkę o powierzchni 17,3 metrów kwadratowych

Mieszkanie zostało zaprojektowane na wynajem. Sypialnię połączono z kuchnią, udało się także wydzielić mini-łazienkę i przedpokój. Biurko do pracy połączono z blatem kuchennym: w razie konieczności może służyć także jako stół.

W łazience zdecydowano się na białe, kwadratowe płytki i podłużne imitujące drewno. Ogromne lustro optycznie powiększyło przestrzeń

ANNA WALKOWIAK

Specjalista // Płytki
 
 

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków