Każdy z nas ma jakieś zboczenia… mowa oczywiście o tych zawodowych. Jedną z moich przypadłości jest zbyt przesadne skupianie się na wnętrzach… i dajmy na to, gdy jestem w restauracji, bardziej interesuje mnie design pomieszczenia niż ten podany na talerzu. Kiedy pierwszy raz odwiedzam kogoś w domu, to nie mogę się oprzeć, żeby nie zwrócić uwagi na każdy, choćby najmniejszy szczegół… a gdy oglądam film – często łapie się na tym, że bardziej skupiam się na otoczeniu bohatera niż na samych dialogach czy ogólnie rzecz ujmując – fabule. I oto w ten sposób, często głównym bohaterem staje się dom, w którym toczą się losy przedstawionych postaci. Z tych względów, postanowiłam przybliżyć Wam wybrane przeze mnie wnętrza z filmów. Mam nadzieję, że staną się dla Was prawdziwą inspiracją, a Wasze miny podczas oglądania zaprezentowanych kadrów będą wyglądały mniej więcej tak jak poniższa Ryana. Uwaga, Ryan Gosling stanie się swojego rodzaju miłym toposem tego wpisu, dlatego tym bardziej zapraszam! 😉

 

Życie toczy się wokół domu, czyli przedstawiamy najpiękniejsze wnętrza z filmów

Bardzo ważną częścią składową filmów czy seriali, tak jak ma to miejsce w teatrze, jest scenografia. Dopracowane w każdym calu otoczenie może nie tylko wizualnie wzbogacić obrazy, ale też dużo powiedzieć o występujących postaciach. Z drugiej strony, przedstawiane wnętrza na ekranie często stają się dla nas prawdziwą inspiracją. Znam przypadek, w którym konkretny film wpłynął na wypromowanie stylu architektonicznego, który wcześniej nie był znany na tak szeroką skalę, jak ma to miejsce teraz. Nie omieszkam zdradzić w dalszej części artykułu, jaki film i kierunek architektoniczny mam na myśli. Oprócz tych wszystkich aspektów, podstawową kwestią jest fakt, że najczęściej większa część fabuły dzieje się w czterech kątach bohatera. W ten sposób możemy go bliżej poznać: polubić lub wręcz przeciwnie. Dom najczęściej staje się przedłużeniem charakteru postaci.

 

wnętrza z filmów

Wnętrze jest równie eleganckie, jak sam bohater zdjęcia (kadr z filmu ,,To właśnie miłość”)

Scenografia w całej okazałości i  nie tylko…

Reżyserzy wymyślają przeróżne sposoby na ukazanie walorów przygotowanej scenografii. Ciekawy zabieg zastosowano w jednym z moich ulubionych, świątecznych filmów – ,,To właśnie miłość” (2003) wg. reżyserii i scenariusza Richarda Curtisa. Jeden z głównych bohaterów, który wcielił się w postać premiera Wielkiej Brytanii – Hugh Grant – odegrał scenę, która przeszła już do historii. Na fali euforii spowodowanej, rzecz jasna, zakochaniem, ukazał nie tylko wspaniałe umiejętności aktorskie, ale też taneczne i co ważne – dosyć sporą część ekskluzywnej rezydencji premiera.  

Wnętrza w filmie można pokazać na różne sposoby, na przykład podążając z kamerą za roztańczonym krokiem Hugh Granta. 🙂

 

,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

Na pierwszy ogień pójdzie kultowy melodramat, który w rzeczy samej jest ekranizacją opowiadania Trumana Capote. Same perypetie prześlicznej Holly, w której rolę wcieliła się Audrey Hepburn, są równie ciekawe jak wnętrze, w którym na co dzień żyła. 

Główną bohaterką filmu jest Holly Golightly, która żyje na koszt bogatych adoratorów. Akcja głównie toczy się w eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jeszcze bardziej szczegółowiej, Holly mieszkała na Manhattanie, na Upper East Side w kamienicy przy 71. ulicy.

Gdy już nieco poznaliśmy bohaterkę, możemy przejść do części, która nas najbardziej interesuje – do jej mieszkania, które moim zdaniem dobrze koresponduje z osobowością Holly. Na pierwszy rzut oka, jej cztery kąty wyglądają na urządzone bardzo prowizorycznie, jakby niedokończone. Mówią o tym przede wszystkim braki w meblach oraz znajdujące się tu przypadkowe skrzynie czy nierozpakowane walizki – choć, jak szybko się okazuje, Holly mieszka tu od roku.

 

wnętrza z filmów

Wnętrza z filmów – kadr ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

 

Kuchnia Holly jest bardzo minimalistyczna, żeby nie powiedzieć nijaka, jednak jest to styl typowy dla lat 60. Białe meble niemalże zlewają się ze ścianami, które są w tym samym kolorze. 

 
Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

 W królestwie Holly

Na mieszkanie składają się dwa pokoje z niewielkim aneksem kuchennym oraz łazienka. Króluje tu dość ekscentryczny minimalizm z nutką glamour. Sądzę, że nie jest to efekt długich przemyśleń Holly, a raczej dzieło przypadku. Znajdziemy tu jednak perełkę, która świadczy o dość dużej odwadze głównej bohaterki. Elementem wyposażenia tego mieszkania, który przeszedł już do historii jest sofa wykonana z wanny wolno stojącej w stylu retro, przyozdobiona poduszkami w kolorze fuksji. Dopełnieniem całości jest dywan w zeberkę.

Pomysł na sypialnię w różnych stylach

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

 

,,Gdybym znalazła prawdziwy dom, w którym czułabym się jak u Tiffany’ego, kupiłabym wreszcie jakieś meble i dała kotu imię” – zdradza w pewnym momencie Holly.  Pod koniec filmu nasza bohaterka jednak znacząco zmienia swoje życie. Wraz z metamorfozą Holly, przemianę przechodzi również jej mieszkanie. Zobaczcie efekt. 

 

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

 

W mieszkaniu pojawiło się więcej mebli i różnego rodzaju bibelotów, dzięki czemu przestało wyglądać jak pod wynajem czy akademik. Pomimo przemiany, wnętrze nie straciło uroku i indywidualnego charakteru.

 

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)

Kadr w filmu ,,Śniadanie u Tiffany’ego” (1961)

Osobliwe wnętrza urządzisz tylko w naszych showroomach - przyjdź!

,,Lepiej późno, niż później” (2003)

Tym sposobem przeszliśmy do filmu, o którym już wcześniej wspominałam wyżej i a propos omawiania w innym artykule stylu hampton. Co mnie w nim szczególnie urzekło? Oczywiście piękny dom jednej z głównych bohaterek – Eriki. Jak się okazuje, nie tylko mi przypadł do gustu. O tym wnętrzu rozpisywały się tak uznane media jak Washington Post, The Guardian, New York Times, a na łamach Gazety Wyborczej historyk sztuki dr Hubert Bilewicz stwierdził, że zapoczątkował on w Polsce modę na wnętrza amerykańskie, a żeby bardziej sprecyzować – ja dodałabym, że na styl hampton.

Co jest w nim tak wyjątkowego? Przede wszystkim jego dwojaki charakter. Z jednej strony widzimy, że – cytując klasyka – ,,tu jest jakby luksusowo”, z drugiej – otula nas przytulnością i ciepłem, dzięki czemu każdy może poczuć się w nim jak u siebie. Jak osiągnięto taki efekt?

Sztukaterie, czyli powiew dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

wnętrza z filmów

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

W stylu hampton

Panuje tu swoisty eklektyzm. Eleganckie sztukaterie przełamuje dość swojski dywan w paski w marynistycznym stylu. Motywem przewodnim każdego pomieszczenia jest bardzo ciemna drewniana podłoga i jasne ściany. Dominują tu piaskowe kolory doprawione błękitami. Dużą rolę odrywa oświetlenie – nie tylko sztuczne zapewnione przez dużą ilość lamp, ale też to naturalne wpadające do domu przez okazałe okna. Jasne, miękkie kanapy i fotele są dopełnieniem przytulnego charakteru salonu. Wypoczynek jest skoncentrowany wokół kominka, nad którym wisi obraz popularnego amerykańskiego impresjonisty – Edwarda Henry’ego Potthasta.

Jak urządzić mieszkanie w stylu eklektycznym?

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później" (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później" (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

 

Dom Eriki był położony nad brzegiem oceanu w Southampton, w stanie Nowy York, a modny styl hampton swoją nazwę zawdzięcza właśnie miejscowościom nadmorskich kurortów – East Hampton i Southampton. Ze względu na to, że w tych kurortach wolny czas spędzają ludzie zaliczający się do tak zwanych nowojorskich elit, domy urządzone w tym duchu łączą w sobie luksus oraz wakacyjny luz.

Przeczytaj więcej o stylu hampton >>

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później" (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później" (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później" (2003)

Kadr z filmu ,,Lepiej późno, niż później” (2003)

,,The notebook” (2004)

Przyszła kolej na jeden z moich ulubionych filmów, w którym motywem przewodnim jest miłość, która jak się okaże, przetrwa wszystkie przeciwności losu. Główne role grają Ryan Gosling i Rachel McAdams oraz bardzo wiekowy dom. Luksusowy apartament, w którym był kręcony film istnieje rzeczywiście. Znajduje się w Południowej Karolinie. Ma pięć sypialni, 3 łazienki, jedną osobną toaletę i trzy piętra. Został wybudowany w 1800 roku przez burmistrza Charleston i gubernatora Karoliny Południowej – Thomasa Bennetta Jr.

Dom jest utrzymany w typowym południowym stylu – biała fasada i frontowy portyk to nieodłączne elementy tego kierunku. Ponadto musi być duży, skrojony po to by imponować. We wnętrzu najważniejsza była klatka schodowa widoczna już z drzwi wejściowych. Wszystkie te elementy miały podkreślać status lokatorów.

Film „Pamiętnik” zawiera jedną z najciekawszych wnętrzarskich metamorfoz pokazanych w kinie. Dokonał jej sam Ryan Gosling. 😉

 

Kadr z filmu ,,The notebook" (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook” (2004)

 

Poniższy kadr z filmu to zdjęcie głównego bohatera z domem, który samodzielnie odnowił. Niezbyt zamożny Noah, w którego wcielił się Gosling, własnymi rękami odnowił dom nad jeziorem, który wcześniej był opuszczoną ruiną. W ten sposób spełnił swoje marzenie i dotrzymał słowa ukochanej.

 

Kadr z filmu ,,The notebook" (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook” (2004)

Wnętrze domu

Noah postawił na prostotę i klasykę. Ściany ozdobił drewnianymi lamperiami, które można spotkać w wielu „bogatych” domach z tamtego okresu. Lamperiom towarzyszą delikatne tapety z kwiatowymi motywami. W jadalni znajduje się okazały kominek z drewnianymi wykończeniami. W tym samym pomieszczeniu znajduje się fortepian. Poza tym sprzętów jest niewiele. Pomimo to, dom ma swój urok, któremu naprawdę trudno się oprzeć.

Te tapety to prawdziwe dzieła sztuki – zobaczcie nową kolekcję Wall & Deco

Kadr z filmu ,,The notebook" (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook” (2004)

 

Uwierzycie, że ten stary dom przyczynił się do ponownego połączenia kochanków? Noah, choć po powrocie z wojny już nie był z ukochaną i wiedział, że ta planuje ślub z kimś innym, remontując dom cały czas myślał o Allie. W jednym z pomieszczeń urządził pokój, w którym ukochana mogłaby realizować swoją największą pasję – malarstwo.

 

Kadr z filmu ,,The notebook" (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook” (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook" (2004)

Kadr z filmu ,,The notebook” (2004)

,,Holiday” (2006)

Teraz film, który może nie należy do wybitnych dzieł, ale pokazuje historię dwóch kobiet i ich zupełnie różnych stylów życia, których odzwierciedleniem są należące do nich domy. Obie znalazły się w trudnym momencie życia i dość spontanicznie umówiły się on – line na wymianę domów na okres bożonarodzeniowych świąt. Jedna z nich – Amanda, w której rolę wcieliła się Cameron Diaz, była posiadaczką kalifornijskiej willi, druga Iris (Kate Winslet) – chatki na angielskiej wsi. Zaprezentowane domy stały się tłem dla akcji oraz widocznym obrazem potrzeby zmian w życiu obu pań.

Dom Amandy rodem ze słonecznej Kalifornii

Dom Amandy reprezentuje typowy hiszpański styl. Informują o tym bielone ściany i czerwona dachówka. Co ciekawe, dom widoczny w filmie to dobrze znana willa zaprojektowana w 1928 roku przez amerykańskiego architekta Wallace’a Neffa. Wzniósł ją dla samego siebie w Pasadenie. Wnętrza natomiast powstały w studiu filmowym w Culver City.

 

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Wnętrze utrzymane jest w stonowanych kolorach: bieli, szarości i czerni. Króluje tu klasyczny styl przełamany jednak nowoczesnymi nutami. Echa hiszpańskiej architektury odbijają się w postaci drewnianych belek, dużych okien i licznych łuków. Znajdziemy tu mnóstwo tapicerowanych elementów, które znacznie ocieplają dom. Motywem, który powtarza się w wielu pomieszczeniach są lampy w formie latarni.

 

wnętrza z filmów

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Kuchnia Amandy jest bardzo minimalistyczna i surowa. Przez to przypomina bardziej kuchnię restauracyjną niż tę domową. Wygląda tak jakby była tu jedynie po to, bo tak wypada, a nie dlatego, że bohaterka na co dzień gotuje.

Zobacz jak urządzić kuchnię w stylu angielskim >>

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Dom Iris z mroźnej Anglii

Cztery kąty Iris to zupełnie inna bajka… dosłownie i w przenośni, ponieważ to wnętrze wygląda jakby było żywcem wyciągnięte z jakiejś baśni, a z drugiej strony jest całkowicie inaczej zaaranżowane niż rezydencja Amandy. Panuje tu prawdziwa sielanka. Wszystko za sprawą wszechobecnego kamienia, z którego są zbudowane ściany, dopełnionego dużą ilością drewna i meblami wyglądającymi na mocno sfatygowane. Choć dom wygląda na bardzo wiekowy, żeby nie powiedzieć zabytkowy, to musicie wiedzieć, że to wszystko magia kina, ponieważ został on stworzony tylko na potrzeby tego filmu i zdemontowany po zakończeniu zdjęć.

 

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Oprócz dużej ilości belek i kamienia, w oczy rzucają się dość niskie sufity. Ten element jest charakterystyczny dla typowych angielskich chatek. Centrum wnętrza stanowi dość okazały jak na tę wielkość mieszkania kominek. Okalają go dość sielskie i jak na mój gust, mało wytworne sofy i fotele. Za stolik kawowy robi pikowany puf. Dużą ilość tkanin dopełniają liczne bibeloty i książki.

 

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Równie sielsko jest w kuchni. Pomimo jej dość małego metrażu tu również znalazł swoje miejsce okazały kominek, a tuż nad nim możemy podziwiać wyborną kolekcję porcelany. Pięknym dopełnieniem wnętrza są frezowane jasnoszare meble kuchenne i złoty żyrandol.

Szara kuchnia na 20 sposobów – zobacz najciekawsze projekty architektów

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

 

Wąskimi schodami dojdziemy do przytulnej sypialni zlokalizowanej na piętrze. Tu również znajdziemy kominek. Myślicie, że to element angielskiego stylu? Ja, pomimo nieodpartych walorów wizualnych tego elementu wystroju, mam zgoła inną teorię. Wszechobecne kominki miały pokazać w jaki sposób jest ogrzewana tego typu chata (a Anabel i tak narzekała na panujący we wnętrzu chłód). Centralnym elementem sypialni jest duże łóżko z metalową ramą, posłane niemalże po królewsku. Dobrym uzupełnieniem obecnych tekstyliów są różnego rodzaju bibeloty oraz wiklinowy kosz wypełniony drewnem.

Pomysł na sypialnie w różnych stylach

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday" (2006)

Kadr z filmu ,,Holiday” (2006)

W naszych salonach znajdziesz cały wachlarz produktów do wyposażenia wnętrza

,,To skomplikowane” (2009)

Kolejne wnętrze z filmu spod ręki reżyserki Nancy Meyers. Przypadek? Nie sądzę. 🙂 To dowodzi tylko temu, że scenografia jest bardzo istotna i Meyers o tym doskonale wie. Ostatnio miałam przyjemność oglądać Meryl Streep w roli głównej tego filmu i oprócz jej wyśmienitej gry aktorskiej, podziwiłam należący do niej piękny dom w stylu hiszpańskim. Jego centrum stanowiła przeogromna kuchnia z wyspą. Ze względu na to, że główna postać na co dzień zajmowała się sztuką kulinariów, większość scen miała miejsce właśnie w tym pomieszczeniu.

 

Kadr z filmu ,,To skomplikowane" (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane” (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane" (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane” (2009)

Kuchnia marzeń

Co ciekawe, jednym z głównych wątków filmu, był planowany remont kuchni, ponieważ Jane chciała „urządzić kuchnię marzeń”. Podczas oglądania zastanawiałam się jak będzie wyglądała skoro ta obecna jest tak zjawiskowa. Na szczęście do remontu nie doszło, bowiem ten wątek okazał się jedynie przykrywką zupełnie czegoś niespodziewanego.:)

Kuchnię od jadalni oddziela szeroki łuk. Taki rozkład sprzyja urządzaniu przyjęć, a Jane była mistrzynią w ich przygotowywaniu.

Czy warto zatrudnić architekta? Jaka jest jego rola? O(d)powiadamy!

Kadr z filmu ,,To skomplikowane" (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane” (2009)

 

Kadr z filmu ,,To skomplikowane" (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane” (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane" (2009)

Kadr z filmu ,,To skomplikowane” (2009)

Szukasz nieszablonowych płytek? Odwiedź nasze showroomy i zobacz największe ekspozycje

,,Służące” (2011)

Akcja toczy się w latach 60. XX wieku. To między innym z tego względu chciałam pokazać Wam to wnętrze z filmu (doskonale pokazują klimat tamtych lat). Co ciekawe, ten dom nie został stworzony na potrzeby filmu, a istnieje naprawdę. Ponadto, ma blisko 100 – letnią historię, a w tamtym roku trafił na sprzedaż za jedynie 240 tys. dolarów. Dom ma pięć sypialni, trzy łazienki, dwa salony i kuchnię. Jest urządzony w południowym stylu. Okala go biała fasada i okazała weranda. 

 

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kolorowe lata 60.

Powtarzającym się motywem aranżacji wnętrza są kwieciste tapety. W części reprezentacyjnej, takiej jak salon i hol, dopełnieniem jest ciemne drewno znajdujące się na podłodze oraz w postaci eleganckich mebli. W kuchni panuje zupełnie inny klimat. Jest tu jasno i dosyć kolorowo. Typowe dla lat 60. białe meble kuchenne są dopełnione stylowym kredensem oraz dość nieoczywistą posadzką w szachownicę.

Jakie płytki na podłogę w kuchni wybrać?

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

Kadr z filmu ,,Służące" (2011)

Kadr z filmu ,,Służące” (2011)

,,Praktykant” (2015)

Kolejna propozycja to prawdziwa gratka dla stylowych wnętrz. Mieszkanie urządzone w duchu nowojorskim zachwyca aranżacją w każdym calu, a jest własnością przebojowej bizneswomen – Jules. Sercem domu jest spora kuchnia z wyspą, która dzięki okazałym drzwiom łączy się jadalnią, a ta z salonem. Muszę przyznać, że ta kuchnia doskonale wpisuje się w obecne trendy w aranżacji: szare meble kuchenne, otwarte półki, płytki typu metro zdobiące ścianę, duży ceramiczny zlewozmywak i do tego ocieplające wnętrze drewno znajdujące się na podłodze. Dopełnieniem całości jest kominek z pięknymi ornamentami. Całość tworzy esencję nowojorskiego klimatu. Niepowtarzalnego charakteru kuchni dodają elementy w stylu industrialnym, na przykład hokery.

Wybieramy meble i oświetlenie w stylu industrialnym

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

Jadalnia ze smakiem

W jadani znalazł swoje miejsce nowoczesny stół i okalające go klasyczne thonetowskie krzesła z plecionką. Zestawiono je z dwoma krzesłami w skandynawskim stylu według projektu Ray i Charlesa Eamesów. Nad stołem znajduje się efektowna lampa z okrągłymi szklanymi kloszami. W części wypoczynkowej mamy podobną mieszankę starszych i nowszych mebli.

Jadalnia o jakiej marzysz – przegląd najciekawszych projektów

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

 

W sypialni panuje już nieco bardziej stonowany klimat. Jedynym mocniejszym akcentem jest różowa leżanka, która dodaje wyrazu wnętrzu i niejako uspójnia je z resztą domu. W tym miejscu także zadbano o smaczki architektoniczne w postaci gzymsów, ozdobnych listew i kamiennej obudowy kominka.

 

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

 
Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

 

Ważnym miejscem w filmie jest biuro głównej bohaterki urządzone w iście industrialnym stylu. Mówią o tym przeogromne okna, zastosowana kolorystyka, widoczne elementy instalacji elektrycznej, charakterystyczne oświetlenie, betonowa posadzka i oczywiście duża ilość metalu. Ciekawym smaczkiem są przezroczyste krzesła ,,Louis Ghost” (projekt Philippe Starck).

 

Kadr z filmu ,,Praktykant" (2015)

Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)Kadr z filmu ,,Praktykant” (2015)

,,Tamte dni, tamte noce” (2017)

Na koniec dosyć świeża produkcja. Główna akcja toczy się w malutkim włoskim miasteczku w staroświeckiej willi. Dom imponuje przede wszystkim bogatą biblioteką oraz meblami z miejscowych antykwariatów.

Ten mały włoski raj, stworzony na podstawie powieści ,,Tamte dni, tamte noce”, został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem agencji House & Loft. Willa z ośmioma sypialniami, siedmioma łazienkami, pełnym umeblowaniem, basenem została wyceniona na 1,7 miliona euro.

 

Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce" (2017)

Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce” (2017)

 

Willa została wybudowana w XVI wieku na ruinach zamku. Przez wiele lat stała pusta, a na potrzeby filmu urządzono ją praktycznie od zera w zawrotnym tempie, bo w ciągu trzech tygodni. Projektantka wnętrz, która zajmowała się wystrojem willi, zdradziła że wiele przepięknych pomieszczeń nie zostało nawet pokazanych na ekranie.

 

Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce" (2017)

Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce” (2017)

 
Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce" (2017)

Kadr z filmu ,,Tamte dni, tamte noce” (2017)

Mam nadzieję, że kadry pięknych wnętrz z filmów staną się dla Was sporą dawką inspiracji, a po wyposażenie – zapraszamy do naszych showroomów:

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków