Dom 185m2, który został zbudowany w jeden dzień

Czy dom można wybudować w jeden dzień? Oczywiście, że tak i to nie byle jakich rozmiarów 185m2 zaprojektowany przez architekt z New Jersey Marina Rubina. Poznajcie historię!

Pani architekt postanowiła opracować projekt domu, który będzie mógł zostać zbudowany w jeden dzień, pierwszy taki budynek stanął już w mieście Princeton w USA.

Założenie, przyszli mieszkańcy mają żyć w jak najlepszych warunkach możliwie tanim kosztem. Eksperyment udowadnia że warto inwestować w prefabrykowane elementy oraz modułową budowę domów. Wszystkie elementy tworzono w fabryce przez miesiąc, a gotowe elementy trzeba było poskładać już na budowie. Zdaniem Mariny, przyszłości architektury to budynki wykonane z prefabrykowanych elementów. Projekt to połączenie ekologii z nowoczesnością.

W gotowym domu zamieszkała 4 osobowa rodzina. Na parterze znajduję się gabinet oraz kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Na piętrze  cztery sypialnie, łazienkę oraz kącik zabaw dla dzieci, który za jakiś czas zostanie przerobiony na miejsce do nauki. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu prefabrykowanych komponentów, budżet wystarczył na zastosowanie wydajnej klimatyzacji oraz zaawansowane ogrzewanie podłogowe.

Naszym zdaniem genialne. Nie mogliśmy dotrzeć tylko do źródła jakie koszty, ale jak tylko znajdziemy uzupełnimy wpis.

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź