Mówi się, że do zakochania jeden krok… w Całowaniu niewątpliwie! Malownicza wieś Całowanie, na terenie której powstaje osiedle 139 ekologicznych mikrodomów (polskie odpowiedniki skandynawskich hytte), leży niespełna 35 kilometrów od Warszawy! My jesteśmy pod wrażeniem całego przedsięwzięcia, dlatego wieś pod wdzięczną nazwą ,,Całowanie” musiała znaleźć się na naszym blogu.

Mikrodomy w zgodzie z naturą

Pod Warszawą, a dokładniej w Całowaniu, na kilkunastohektarowym terenie powstaje kompleks ekologicznych i ekonomicznych mikrodomów. Już w połowie 2017 roku pierwsze będą w pełni gotowe.

Sama idea nowoczesnych domków z drewna, odzwierciedlających skandynawskie hytte, jako drugich domów pod miastem, w których można odpocząć na łonie natury, jest imponująca i godna podziwu. Wiadomo, że mała architektura, bardziej zbliża nas do natury, a w Całowaniu jest czym się zachwycać, ponieważ wieś leży w otoczeniu przyrody Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Przemyślana konstrukcja mikrodomów oraz specjalnie zaprojektowanych ogrodów, idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz Całowania.

 

Domki w Całowaniu inspirowane hytte

Domki w Całowaniu inspirowane hytte

Mikrodom w dwóch wariantach do wyboru

Mikrodomy w Całowaniu charakteryzują się dużymi przeszkleniami okiennymi regulowanymi za pomocą przesuwanych modułów ściennych. Pośród mikrodomków w Całowaniu znajdziemy parterowy dom o powierzchni 40 m2 z antresolą stworzony z myślą o ludziach, którzy umiłowali sobie intymność i ciepło oraz dom o powierzchni 85m2 z użytkowym poddaszem. Dzięki otwartej przestrzeni, każdy może zaaranżować wnętrze według potrzeb i upodobań. Architekt – Andrzej Jurkiewicz – postawił przede wszystkim na przemyślany design i maksymalną funkcjonalność. Mikrodomki staną na działkach o powierzchni 1000 m2, a ich cena z działką waha się od 150 do 250 tys. złotych w zależności od rozmiaru domu. 

 

Projekt domku 40 m2 w Całowaniu

Projekt domku 40 m2 w Całowaniu

Projekt domku 85 m2 w Całowaniu

Projekt domku 85 m2 w Całowaniu

Wieś Całowanie – jak pocałunek Natury

Całowanie leży na malowniczych terenach o wysokich walorach krajobrazowych i przyrodniczych. Stanowią je przede wszystkim tereny leśne przeplatane połaciami łąk, wąwozów rzecznych, piaszczystych wydm i terenów torfowych. Oprócz walorów estetycznych, Mazowiecki Park Krajobrazowy obfituje w ok. 77 km szlaków pieszych, liczne trasy konne, ścieżki rowerowe oraz narciarskie trasy biegowe. Ogrody zaprojektowane przez projektantów z krakowskiego biura Land – Arch to przede wszystkim poszanowanie tutejszej przyrody. Wykorzystane gatunki naturalnie występują na terenach torfowych i tym samym podkreślają klimat wsi Całowanie. Zadbano również o różnorodność kwitnienia, dzięki czemu ogrody będą tętniły życiem niezależnie od pory roku.

 

Wizualizacja wsi Całowanie, a w tle mikrodomki

Wizualizacja wsi Całowanie, a w tle mikrodomki

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inwestycji, skontaktuj się. Zadzwoń – Aleksandra Słowińska: 513 106 760 lub napisz: kontakt@internity.pl

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

 

 

O Autorze

Każdy zachód i wschód słońca, cień na drodze i grymas na twarzy - wszystko stanowi dla mnie inspirację.

Podobne posty