Imponująca rezydencja Al Capone na sprzedaż

Przepiękna willa z basenem, w której mieszkał gangster z epoki prohibicji – Al Capone, trafia na sprzedaż za 14,9 milionów dolarów. 

Al Capone do dziś jest chyba najsłynniejszym gangsterem w dziejach. Zmarł jednak w nędzy i samotności, chory na syfilis. Jeden z najniebezpieczniejszych gangsterów w dziejach trafił do więzienia za oszustwa podatkowe.

 

Rezydencja Al Capone na sprzedaż

Capone kupił dom w 1928 roku po zwolnieniu z Alcatrazu i wydał 200 000 $ – około 2,85 miliona dolarów dzisiaj. Majątek  pozostawał w rodzinie, do czasu kiedy jego żona Mae Capone, nie sprzedała go w 1952 roku po jego śmierci. 

Dom zbuowano w 1922 roku w stylu kolonialnym i znajduję się w dzielnicy Palm Island w South Beach. 

Dom jest wyposażony w 7 sypialni oraz 7 łazienek znajdujące się na powierzchni ponad 560 metrów kwadratowych. Budynek został wybudowany w 1922 roku i od tego czasu był stale modernizowany. Dwupiętrowa altana z widokiem na zatokę, która została  zbudowana przez Capone, została  przekształcona na apartament z łazienką. Nieruchomość ma dostęp do prywatnej plaży oraz basen.

Ostatnio rezydencja przeszła renowację z zachowaniem struktur z 1922 roku, z małymi unowocześnieniami. Nadal znajdziemy oryginalne elementy w stylu Art Deco, lampy z lat 20-tych, kominek. 

Rezydencja Al Capone na sprzedaż

Rezydencja Al Capone na sprzedaż

Rezydencja Al Capone na sprzedaż

Rezydencja Al Capone na sprzedaż

To jedna z najstarszych i najbardziej znanych nieruchomości w Miami. Dom został zbudowany w 1922 roku jako pierwszy na wyspie Palm Springs. Al Capone nabył nieruchomość w 1928 roku za 40 tys. dol., a następnie za 200 tys. dol. zbudował mur, oświetlenie, cabanę i grotę z koralowca. Basen za jego czasów był zasilany wodą morską.