#wnętrze #homedecor #aranżacjawnętrza #mieszkanie – znacie to? W metrze, tramwaju, przerwie obiadowej, ukradkiem pod biurkiem w pracy lub w szkole… nagle nachodzi nas nieodparta i niczym nieposkromiona potrzeba inspiracji – chcemy tu i teraz (teraz!!!!!) znaleźć #wnętrze, które nas w jakiś sposób zainspiruje. Niekryty uśmiech na twarzy męża może powodować czwarta w tym miesiącu zmiana designu poduszek (gorzej, jeśli zatrudniamy tynkarza na cały etat, bo płytki nie takie). Tak, to Instagram w tej chwili stanowi największą kopalnię inspiracji i trendów. Jego zaletą jest to, że w każdej chwili, nieodpłatnie możemy skorzystać z jego skarbnicy. Wadę stanowi fakt, że fotki może tam wrzucać każdy, i  profesjonalista, i kompletny laik jeśli chodzi o aranżację. W tym wpisie, wybiorę jednak najciekawsze instagramowe trendy we wnętrzach. Zapraszam!

 

Instagramowe trendy we wnętrzach

Instagramowe trendy we wnętrzach

Wszechobecna biel jest passé

Nie ma co się oszukiwać – Instagram w dalszym ciągu obfituje w białe skandynawskie wnętrza, jednakże coraz częściej da się zauważyć, że przełamujemy je akcentami kolorystycznymi, zwariowanymi wzorami i stylowymi dodatkami.  Oto najpopularniejsze trendy na Instagramie, które idealnie przełamują wszechobecną biel. 

 

źródło: home-designing.com

źródło: home-designing.com

Hot trend, czyli tropikalna dżungla 

Szał na skandynawski styl trwa w najlepsze i nie ma w tym nic zaskakującego. Uniwersalna kolorystyka, która odpowiada każdemu, nieprzemijające elegancja drewna i zwrócenie się w stronę natury – ta estetyka i filozofia naprawdę ma prawo się podobać. Ja również jestem wielką fanką scandi klimatu… ale ile można siedzieć wśród białych ścian pozbawionych jakiejkolwiek indywidualizacji na rzecz promowanego minimalizmu?

Idealną odskocznią od tego trendu na lato, jest coraz bardziej widoczny na Instragmie kierunek w stronę tropikalnej dżungli. Poduszki, pościel, tapety, dywany i tkaniny pojawiające się na obiciach foteli i sof obrastają w bujną roślinność charakteryzującą ciepłe i wilgotne lasy równikowe: liście monstery, bananowca, palmowe, a także tropikalne kwiaty. Graficzne ilustracje owadów i zwierząt. Uzupełnieniem tych wzorów są egzotyczne kolory występujące naturalnie w florze i faunie, a także drewniane, bambusowe, a nawet jutowe detale, które jeszcze głębiej przenoszą nas w wnętrzarską podróż po Tropikach. 

 

Instagramowe trendy we wnętrzach

Instagramowe trendy we wnętrzach

 

Tapeta Cole & Son

Tapeta Cole & Son dostępna w salonach Internity Home i Prodesigne

Tapety Khorma dostępna w salonach Internity Home i Prodesigne

Tapety Khorma dostępna w salonach Internity Home i Prodesigne

Tkaniny Sanderson z kolekcji VOYAGE OF DISCOVER | dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

Tkaniny Sanderson z kolekcji VOYAGE OF DISCOVER | dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

Flamingi

Teraz kolej na prawdziwy hit Instagrama – flamingi. Mają zapewne równie dużo zwolenników, co przeciwników, ale w moim zestawieniu musiały się znaleźć. Oczywiście nie mam na myśli wielkiego, różowego flaminga z gumy, na którym z lubością siadają panie (z myślą o zdjęciu na insta czy rzeczywiście jest to relaksujące, a może to nowe hobby?). Flamingi to wdzięczne ptaki, które znakomicie prezentują się na tkaninach i tapetach. 

 

Gorący trend - flamingi

Gorący trend – flamingi

 

Przykładem cudnej tapety jest poniższa Flamingo marki ARTE. Nie dość, że idealnie wpisuje się w ten trend, to na dodatek pozostaje w eleganckiej kolorystyce złota i szarości. Te barwy również z lubością zapraszamy do naszych wnętrz, a przynajmniej jest to widoczne na instagramowych profilach. 

 

Kolekcja Flamingo marki ARTE | tapety dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

Kolekcja Flamingo marki ARTE | tapety dostępne w salonach Internity Home i Prodesigne

 

Pastele

Trend, który już dawno skradł moje serce to pastele, które idealnie korespondują z jasnymi wnętrzami. Są subtelne, romantyczne i nadają naszym czterem kątom delikatności. Niekwestionowanymi faworytami w tej dziedzinie to baby blue, pudrowy róż, mięta i lila. Do tego jasna szarość, żywe kwiaty w dekoracyjnym wazonie i możemy mieć pewność, że stworzyliśmy wnętrze pełne harmonii i stylu.

 

Instagramowe trendy we wnętrzach

Instagramowe trendy we wnętrzach

Najprostszym sposobem na wprowadzenie pasteli do #wnętrza są poduszki, meble tapicerowane właśnie w pastelowej tkaninie i również (mój typ) dobrej jakości dywan. Spójrzcie na to cudo poniżej. To dywan Holborn Pastel LS marki Mooqo dostępny w salonach Internity Home i Prodesigne. 

 

Dywan Moqoo dostępny w Internity Home

Dywan Moqoo dostępny w Internity Home

 

 

Meble SITS

Meble SITS

Tkaniny Villa Nova dostępne w salonach Internity Home

Tkaniny Villa Nova dostępne w salonach Internity Home

 

Instagramowe trendy we wnętrzach? Postaw na designerską ceramikę

Na Instagramie też dużo się dzieje w kwestii płytek. Już możemy pożegnać erę mało wyrazistych, nudnych kafelków. Teraz liczy się nietuzinkowa forma (rekordy popularności bije arabeska, chevron i heksagony), żywy kolor (głęboka butelkowa zieleń, albo kobalt – te kolory chętnie przełamujemy złotym dekorem, albo mozaiką w połysku) i wzór (płytki cementowe, albo chociażby wspomniany przeze mnie wcześniej motyw botaniczny). Prawdziwym hitem są również płytki 3D. One nadają wnętrzu trójwymiarowości i głębi. Zobaczcie nasze propozycje. 

 

Modne płytki

Modne płytki

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków