Na pewno już spotkaliście się ze zdjęciami ogromnych, grubo plecionych koców. Niewątpliwie zrobiły one karierę nie tylko w sieci, ale przede wszystkim we wnętrzach. Grubo plecione koce według pomysłu ukraińskiej projektantki Anny Morienko robią coraz większą furorę i nie ma w tym nic dziwnego. Nie dość, że mają w sobie dużo uroku, to na dodatek są niezwykle ciepłe i mięciutkie więc idealnie sprawdzają się na chłodne, zimowe wieczory. Dzięki swojemu designowi, metody wykonywania (hand made) oraz materiału z jakiego są plecione (wełna) idealnie nadają się do skandynawskich wnętrz, ale nie tylko… występują w różnych rozmiarach i kolorach więc z łatwością możemy je wkomponować również w inne style.

 

W stylu XXL

Różnego rodzaju tekstylia podkreślają charakter wnętrza, a także zwiększają komfort. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż wtulenie się w miłą tkaninę. Z tego wynika, że każda nowinka jeśli chodzi o dekoracje do domu jest na wagę złota. Tak samo jest przypadku wełnianego koca według projektu Anny Morienko. Grubo pleciony pled  od razu zdobył serca wszystkich miłośników stylowych i… niezwykle przyjemnych rozwiązań.

 

źródło: news-avenue.com

źródło: news-avenue.com

źródło: thegadgetflow.com

źródło: thegadgetflow.com

 

Dla każdego coś dobrego

Ogromne plecione koce to nie tylko wspaniała dekoracja łóżek i sof. Mogą nam posłużyć również jako dywany. Ich ogromne zastosowanie jako pled, koc, narzuta a nawet dywan, to niewątpliwie ogromna zaleta. Śmiało możemy go wykorzystać w pokoju dziecięcym. Jego miękka tekstura na pewno utuli do snu każde dziecko, a jego wygląd wpłynie estetyzująco na cztery kąty naszego malucha. Możemy go aranżować i wykorzystywać jak tylko to sobie wymyślimy a pod każdą postacią będzie wyglądał równie dobrze. Czy nie jest to idealny zimowy gadżet? Ciekawy efekt uzyskamy łącząc w ramach jednej aranżacji różne faktury. Co powiecie na zestawienie futerka, grubo plecionego pledu i tego robionego na drutach? Przytulny efekt gwarantowany.

 

Grubo plecione koce idealnie prezentują się w sypialni | restnova.com

Grubo plecione koce idealnie prezentują się w sypialni | restnova.co

 

Grube plecione koce – sposób na szczęście?

Ostatnio dużo mówi się skandynawskiej recepcie na szczęście jaką jest hygge. Wełniane koce idealnie wpisują się w tę filozofię, która nawołuje do czerpania radości nawet z najmniejszych rzeczy…takich jak zaszycie się w wielki koc zimową porą… znalezienie antidotum na niesprzyjającą aurę… i na tulipany, które wcale wiosny nie czynią. 😉 Idealnym uzupełnieniem takiego wieczoru będą oczywiście aromatyczne świece, leniwe płomienie w kominku, kubek ulubionej herbaty i oczywiście dobra książka. Kto identyfikuje się z filozofią hygge i ma ochotę wkręcić się w modę na ręcznie plecione pledy?

 

Grubo plecione koce idealnie wpisują się w filozofię hygge

Grubo plecione koce idealnie wpisują się w filozofię hygge

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków