Odważne projekty łazienek dla miłośników dobrego designu | IH - Internity Home
Projekt Agata Sobkowiak Architektura
Projekt Agata Sobkowiak Architektura

Odważne projekty łazienek dla miłośników dobrego designu

Co to znaczy waszym zdaniem odważny projekt wnętrza? Poszukując odpowiedzi i inspirujących projektów łazienek, które zapadają na dłużej w pamięci trafiliśmy na kilka wyjątkowych projektów. Odważne i awangardowe rozwiązania w tych projektach to na pewno użycie kolorów. Głębokie, zdecydowane barwy wymagają więcej uwagi w projektowaniu wnętrza, ale spektakularny efekt jest zdecydowanie wart zachodu. Gdyby kierować się stereotypami, ciemne lub kolorowe łazienki zupełnie nie miałaby racji bytu. Znane są opinie, jakoby ciemne kolory były przytłaczające i psuły samopoczucie, a zbyt kolorowe są nie do zniesienia. Całe szczęście, te uprzedzenia nie mają wiele wspólnego z prawdą. Przemyślane i kreatywne zastosowanie barw pozwoli osiągnąć olśniewający efekt.

Czy jesteście gotowi na nietuzinkowe rozwiązania? Zainspirujcie się pięknymi aranżacjami!

Łazienka zaprojektowana przez architekt Agatę Sobkowiak. Z natury, ku naturze

Powstanie pomysłu na tę aranżację łazienki ma ciekawą historię – bardzo znamienną dla całego projektu. Gdy podejmowano decyzję odnośnie jej powstania, odbyła się premiera płytek Florim z nową kolekcją „Araldica” autorstwa Federico Pepe. Bardzo malarski deseń płytek przypomina wzburzone fale. Natomiast małe WC z tapetą nie jest czymś nowym w aranżacji łazienki, ale tak odważne połączenia nie zdarzają się często. 

Rafa koralowa w łazience

Natura, jako inspiracja, gra tu pierwsze skrzypce. Tapeta Wall & Deco Wet System Coralfull w strefie prysznicowej wyraźnie nadaje klimat przestrzeni. Odważnym zabiegiem jest pomalowanie sufitu na kolor bordowy, w podobnym kolorze jest też szafka podumywalkowa i sama umywalka zachwyca soczystym zielonym kolorem. Znakomity dobór barw, który został zainspirowany tapetą. 

Projekt Monika Staniec
Projekt Monika Staniec

Każdy detal ma znaczenie

Wyjątkowe połącznie z pozoru nie pasujące do siebie, a jednak efekt jest oszałamiający. Tu każdy detal ma znaczenie. Na pierwszy plan wybija się ręcznie wykonana szkliwiona mozaika w nasyconym grancie. Czarny marmur idealnie współgra. Obraz łazienki jaki został stworzony przez architektów z pracowni Grupa NONO jest nietuzinkowy i zachwyca wzornictwem. 

Kolor i geometria

Łazienka w jasnych barwach lecz w nietuzinkowych wykroczeniach. Wytłoczone kształty tworzą nowoczesną interpretację boazerii. Niebieski został zestawiony z mocnym kolorem forniru.  

Wanna zajęła miejsce w centralnym punkcie łazienki pod pomarańczowym łukiem. 

Proj.: ASYMETRIC STUDIO | Wioletta Chmielewska i Jakub Bałanda; Fot.: ONI studio

Nawet mini łazienka dobrze wygląda w kolorze!

Łazienki w stylu retro z odważną nutą

W projekcie łazienki na poddaszu postawiono na retro wykończenia. Na podłodze ułożono mini mozaikę, dobrano złotą armatura oraz vintage szafkę pod umywalkowa, a odważnego charakteru nadaje szyba prysznicowa w zielonej metalowej ramie! Zaskakujący efekt, który wyróżnia tę aranżację wśród innych. 

150 metrowe mieszkanie | Patryk Hardziej i Ada Zielińska Fot. Mood Authors

Druga łazienka na poddaszu również wykorzystuje odważny zielony kolor, który w zestawieniu z drewnianymi szprosami podkręca projekt. Super rozwiązaniem jest wanna wolnostojąca przyścienna z retro armaturą. Nowoczesność łączy się harmonijne z klasyką. Jest to odważny obrany kierunek.  

Projekt Joanna Zabłocka

Ważny wybór!

Odpowiedni dobór materiałów i kolorów do przestrzeni, którą dysponujemy to klucz do sukcesu. Projektując wnętrze w różnych odważnych kolorach należy pamiętać o połączeniu barw, zadbać o dobrze ustawione oświetlenie i wybrać odpowiednią ceramikę i armaturę. Planując przestrzeń, warto wiedzieć, jak dopasować poszczególne elementy wyposażenia do koloru przewodniego. Przygotowujemy specjalne dla was piękne zestawienia, kolorowej ceramiki z kolorowymi płytkami, ale nie tylko. Koniecznie zaglądajcie do nas codziennie po świeże inspiracje ze świata designu! 

Potrzebujesz wsparcia przy projekcie lub doborze produktów? Koniecznie odwiedź nasze salony lub skontaktuj się z nami: 

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Marcin Jaczewski

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Monika Gross

  mgross@internity.pl
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków