Kuchnia w stylu angielskim to nie tylko dobry smak na talerzu. To przede wszystkim dobry smak, który przejawia się w charakterystycznej dla tego kierunku aranżacji. Sprawdźcie jak stworzyć wnętrze pełne elegancji i zarazem przytulności, czyli kuchnię w stylu angielskim. Zapraszam!

 

kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim | proj. Mark Zeff

Kuchnia w stylu angielskim 

Na samym początku warto zaznaczyć, że styl ten ma przynajmniej dwa nurty i tylko od nas zależy, w którą stronę pójdziemy. Powiem więcej, w dobie powszechnego luzu, eklektyzmu oraz poszukiwania oryginalnych rozwiązań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą elementy obu. 

Pierwszy z nich to bezpretensjonalny i pełen radości styl cottage, nawiązujący do XVIII – wiecznej kuchni wiejskiej. W związku z tym, znajdziemy tam różnego rodzaju bibeloty, które kojarzą się z sielskością wsi, takie jak gliniane naczynia ustawione na parapecie, w których mile widziane są rozmaite zioła, miedziane rondle i ręcznie malowane talerze powieszone na ścianie, kwieciste zazdrostki, serwety i obrusy, delikatne kolory utrzymane we wszystkich odcieniach kremu i wanilii, gdzieniegdzie przeplatane pastelami – to wszystko wpływa na sielskość kuchni w stylu angielskim. 

 

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

kuchnia angielska

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

 

W nieco innym kierunku podążają kuchnie w stylu nawiązującym do tradycji georgiańskiej i wiktoriańskiej. To tu znajdziemy szlachetne wykończenia, nasycone kolory oraz wysokie i przede wszystkim masywne zabudowy kuchenne. Przeważają tu naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Te wszystkie elementy wpływają na stworzenie powściągliwej aranżacji. 

Młodszą siostrą angielskiej kuchni georgiańskiej, jest amerykańska, która dopuszcza wprowadzenie do wnętrza żywych kolorów oraz industrialnych elementów. Oprócz tego, nasza amerykanka nie ma manii wielkości i nie zależy jej na dużym metrażu i okazałych gabarytach wszystkiego, co wokół. 

 

kuchnia angielska

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

„Must have” kuchni z epoki, gdy „słońce nad imperium nie zachodziło nigdy”

Nieważne, w którym kierunku pójdziecie. Istotne, aby dążyć do stworzenia przytulnej elegancji we wnętrzu. W kuchni w stylu angielskim są pewne elementy, które wpływają na osiągnięcie takiego efektu. Pierwszym z nich jest na pewno duży ceramiczny zlew.  

Internity Home jest Autoryzowanym Dystrybutorem Regionalnym marki Shaws Of Darwen. Ta angielska firma tworzy już od ponad 120 lat zlewy ceramiczne, które są przetwarzalne, antybakteryjne i przede wszystkim wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów. Wszystkie mają dożywotnią gwarancję. 

Najlepsze zlewy ceramiczne na świecie

Zlew ceramiczny Shaws of Darwen

Zlew ceramiczny Shaws of Darwen

Ręcznie robione zlewy ceramiczne Shaws of Darwen

Doskonałym uzupełnieniem zlewu ceramicznego, będzie stylizowany kran, najlepiej z metalowymi, nieco industrialnymi kurkami w kształcie kwiatków  lub dźwigni. 

Hit wnętrz! Baterie kuchenne i łazienkowe w kolorze różowego złota

Innym elementem, który musi się znaleźć w kuchni w angielskim stylu, jest żeliwna kuchnia, najlepiej z komorą do pieczenia chleba. Do tego stylizowany na angielską oprawę kominkową okap z prostymi geometrycznymi uskokami.

 

proj. Mark Zeff

proj. Mark Zeff

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

źródło: http://www.shawsofdarwen.com.pl/

Jeśli chodzi o wykończenie podłogi, to najlepiej wybrać beżowe lub modne wzorzyste płytki. Możemy również zdecydować się kafelki, które imitują pożądane w kuchni angielskiej surowce, np. marmur, albo drewno. Ciekawą alternatywą dla ceramiki są drewniane deski podłogowe, które stworzą jeszcze przytulniejszy klimat w kuchni. 

Elegancja od podstaw, czyli deski podłogowe Charme Parquet

 

Kuchnia w stylu angielskim | źródło: blakeslondon.com

Kuchnia w stylu angielskim | źródło: blakeslondon.com

kuchnia w stylu angielskim

źródło: blakeslondon.com

Meble do kuchni w stylu angielskim

Ważnym elementem kuchni w stylu angielskim, który jeszcze bardziej podkręci jej klimat, są drewniane meble kuchenne (dobrze, gdyby ich fronty miały eleganckie frezowania). W tym stylu zamiast tradycyjnych wiszących szafek, możemy zdecydować się na witryny, albo otwarte półki, na których z łatwością wyeksponujemy estetyzujące wnętrze bibeloty. Dopełnieniem każdej kuchni nawiązującej do stylu angielskiego będzie stylowy kredens. 

W kuchni w stylu angielskim nie może zabraknąć dużego, rodzinnego stołu lub wyspy (przy dużym metrażu możemy zdecydować się na te dwa elementy). 

Przeczytaj o tym jak wybrać meble kuchenne

 

Kuchnia w stylu angielskim

źródło: blakeslondon.com

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków