Dzisiaj zapraszam Was do prawdziwego wehikułu czasu! Przeniesiemy się w stylowe lata 50., a dokładniej do domu zaprojektowanego przez Gordona Nicholsa, który znajduje się w Dallas przy ulicy Disneya. Wszyscy lubujący się w stylu vintage i retro powinni zobaczyć tę realizację, ponieważ pokazuje realny design z połowy XX – ego wieku. Realny, bo przez ponad 60 lat nic tam nie było zmieniane. Dom znany jako Smith House promował wydarzenie organizowane przez National Association of Home Builders. Poczujcie dobry klimat tamtych lat – zapraszamy do wnętrza! 

 

Smith House

Smith House

Do zakochania jeden krok… w Smith House – rzecz jasna

Wszystkim skromnym dziewczynkom powtarza się jak mantrę, że najważniejsze jest wnętrze. A każda kobieta z krwi i kości wie, że rzeczywiście jest w tym dużo racji, bo to ono decyduje o tym, że się do kogoś przywiązujemy, czujemy się przy kimś bezpiecznie i… rozkochujemy się, ale jest jedno ,,ale”. Czy mamy ochotę rozmawiać czy nawet zbliżać się do kogoś, kto w sumie nie jest dla nas atrakcyjny wizualnie? No właśnie. Już na samym początku musi być ta iskra. Inaczej może być niewypał.

W przypadku Smith House – do zakochania jeden krok. Dlaczego? Wchodząc już na samą posesję od razu czujemy ten cudowny klimat i dostajemy dreszczy (a przynajmniej ja tak mam). Duży basen, leżaki, ogromne okna, a na podjeździe słodki i różowy jak landrynki Cadillac. Zajrzyjmy do środka, domu oczywiście! 

 

Smith House

Smith House

 

Smith House

Smith House

Smith House

 Pokaż domku, co masz w środku!

Okej, iskrzy. Taniec godowy rozpoczęty. Ale co dalej? Jak to śpiewa Anna Jantar: ,,najtrudniejszy pierwszy krok, potem łatwo mija rok”. No właśnie, teraz decydujący moment. Polubicie się? Niewątpliwie. 

Smith House kryje w sobie same perełki. Kolorystyka i wyposażenie to kwintesencja lat 50. Stylowy fotel uszak, butterfly chair, wysoko – połyskowe faktury charakterystyczne dla tamtego okresu, owalne kształty mebli, tapicerowane łoża i kanapy – może być piękniej? Przysłowiową ,,kropką nad i” są futurystyczne dodatki wyglądające jak z filmu science fiction. 

 

PEREŁKI DESIGNU PRL-U ZNOWU MODNE!

 

Zobaczcie kilka zdjęć domu wybudowanego w 1954 roku, które idealnie oddaje epokę Elvisa Presley’a i Marylin Monroe. 

 

Kuchnia w Smith House

Kuchnia

Kuchnia w Smith House

Kuchnia

Kuchnia w Smith House

Kuchnia

Łazienka 1 w Smith House

Łazienka 1

Łazienka 2 w Smith House

Łazienka 2

Salon w Smith House

Salon

Salon w Smith House

Salon

Salon w Smith House

Salon

Jadalnia w Smith House

Jadalnia

Sypialnia w Smith House

Sypialnia

 

  

Ogród

Ogród

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków