Marazzi

TOP 5: kolekcje płytek drewnopodobnych

Obecnie największym hitem w aranżacji wnętrz są płytki drewnopodobne. To one cieszą się niegasnącą popularnością w projektach mieszkań i to o ten produkt mamy coraz więcej zapytań. Światowe marki wychodzą na przeciw rosnącym oczekiwaniom architektów oraz wszystkich miłośników stylowych wnętrz więc ceramika imitująca ten naturalny materiał pojawia się w ich najnowszych kolekcjach, bijąc rekordy popularności. W dzisiejszym wpisie zastanowię się na czym polega ich fenomen, a także zaprezentuję Państwu najciekawsze kolekcje płytek drewnopodobnych światowych brandów. Nie zabraknie oczywiście inspiracji w zdjęciach. Zapraszam!

 

Płytki drewnopodobne od marki Marazzi
Płytki drewnopodobne od marki Marazzi

Płytki drewnopodobne i ich fenomen

Płytki drewnopodobne to doskonały kompromis pomiędzy bardzo wytrzymałym materiałem, jakim jest ceramika, a ponadczasową elegancją zapewnioną dzięki wykorzystaniu drewna we wnętrzach. To właśnie ten naturalny surowiec zachwyca nas niezależnie od stylu jaki wybraliśmy w mieszkaniu i niezależnie od czasów, w jakich żyjemy. Zawsze okazuje się być strzałem w dziesiątkę oraz jest gwarantem elegancji i zarazem przytulności. Na tyle pokochaliśmy drewno, że ciągle nie mogliśmy się pogodzić z tym, że nie jest za bardzo polecanym produktem do pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność, takich jak kuchnia czy łazienka. Są oczywiście na to sposoby, takie jak stosowanie wybranych gatunków drewna pokrytych dodatkowo specjalnym impregnatem, jednak niestety niektórzy pomimo dużych chęci i wielkiej słabości do drewna, boją się takiego rozwiązania. 

 

płytki drewnopodobne
źródło: Marazzi

 

Pojawienie się na rynku płytek, które do złudzenia przypominają drewno, okazało się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy marzyli o tym, aby w ich łazience, kuchni czy w przedpokoju znalazło się drewno odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, zmiany temperatur oraz łatwe w utrzymaniu w czystości i dobrej kondycji. 

To właśnie ten wspaniały kompromis wpływa na to, że płytki drewnopodobne cieszą się niegasnącym zainteresowaniem i coraz częściej pojawiają się w projektach. Mają one w sobie wszystko, co najlepsze z materiałów, z których czerpią – wytrzymałość ceramiki oraz naturalne piękno drewna kojarzące się z przytulnością, ciepłem i relaksem we wnętrzach. 

Trendy w aranżacji płytek w łazience

 

Płytki drewnopodobne Marazzi
Płytki drewnopodobne Marazzi

Wspaniała piątka, czyli TOP 5 KOLEKCJI PŁYTEK DREWNOPODOBNYCH 

Poniżej znajduje się subiektywne zestawienie kolekcji płytek imitujących ten szlachetny materiał, jakim jest drewno. Od razu powiem, że nie jest to żaden ranking więc kolejność występowania poszczególnych serii nie ma najmniejszego znaczenia. Ba! Ja sama, mając już bardzo ukształtowany gust i będąca zawsze i wszędzie wierna swoim ideałom, miałabym problem z wybraniem pośród tych kolekcji tej jednej jedynej do mojego wnętrza.

Przedstawiona poniżej ceramika jest dostępna w naszych showroomach: Internity Home w Warszawie i Łodzi oraz Prodesigne w Krakowie. Możesz również skontaktować się z naszym specjalistą od płytek mailowo!

Zapytaj naszego specjalistę >>

Łazienka z płytami drewnopodobnymi jest gwarantem przytulności i prestiżowego wnętrza | Marazzi
Łazienka z płytami drewnopodobnymi jest gwarantem przytulności i prestiżowego wnętrza | Marazzi

1.Kolekcja Bio Recover | Lea Ceramiche

Kolekcja Bio Recover to nowoczesna interpretacja drewna pochodzącego z recyklingu. W efekcie powstały współczesne płytki ceramiczne o klasycznym smaku. Zużycie spowodowane czasem i ślady pozostawione na drewnie są odtwarzane przez strukturę płytki, ziarna i zmiany kolorów powierzchni.

Cena: od 213 złotych za metr

Kolekcja Bio Recover | Lea Ceramiche
Kolekcja Bio Recover | Lea Ceramiche
Kolory płytek podstawowych
Kolory płytek podstawowych
Rozmiary płytek podstawowych
Rozmiary płytek podstawowych
Dekory
Dekory

2. Kolekcja Scrapwood | Italgranity

Kolekcja Scrapwood to płytki o powierzchni drewnopodobnej stylizowane na starą deskę. Seria oferuje płytki w dwóch rozmiarach (20 x 120 i 15 x 90) i sześciu kolorach. Matowa powierzchnia płytek ma niejednorodną strukturę, ukazującą charakterystykę struganego drewna. Płytki z tej linii są nowoczesną interpretacją desek naznaczonych upływem czasu. Bardzo wyraźna struktura płytki nada oryginalności i unikatowego efektu wnętrzu. Płytki gresowe z serii Scrapwood mogą zostać zastosowane w salonie, kuchni, holu czy biurze.

Cena: od 205 złotych za metr

 

Kolekcja Scrapwood | Italgranity
Kolekcja Scrapwood | Italgranity
Kolory płytek z serii Scrapwood od Italgranity
Kolory płytek z serii Scrapwood od Italgranity

 

3. Kolekcja Treverksoul | Marazzi

Drewniana kolekcja porcelanowych kamionek z arystokratyczną duszą i współczesnym stylem, oferująca świeże i przede wszystkim niekonwencjonalne podejście do wykwintnej elegancji antycznych podłóg to kolekcja Treverksoul od marki Marazzi. Małe rozmiary chevronów (wymiary: 11 x 54) oraz niezliczone możliwości układania wzorów, sprawiają że ta kolekcje jest idealna zarówno do miejsc publicznych, jak i prywatnych. W tej serii mamy do wyboru trzy kolory z bogatą różnorodnością wzorów i cieni, które są zainspirowane stylem przeszłości, ale z nową kreatywnością. 

Cena: od 221 złotych

 

Kolekcja Treverksoul | Marazzi
Kolekcja Treverksoul | Marazzi
Kolekcja Treverksoul | Marazzi
Kolekcja Treverksoul | Marazzi
Kolekcja Treverksoul | Marazzi
Kolekcja Treverksoul | Marazzi

4. Kolekcja U – colour | 41 zero 42

U-color to nie tyle co seria, ale bardziej pomysł czy koncepcja. Jak zapewniają producenci, ta kolekcja płytek została stworzona, aby oferować nieskończoną gamę kolorów oraz uwydatnić kreatywne umysły projektantów i stworzyć nowe trendy. Inspiracją do stworzenia tej linii były przemysłowe podłogi drewniane z lat 70-tych, typowe dla architektury mieszkalnej tamtych czasów. Dodatkowym atutem kolekcji jest to, że produkty są ręcznie wykonywane, gdzie zamiast maszyny jest twórcza ręka człowieka. W związku z tym, że jest to produkt rzemieślniczy, każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, z niewielkimi różnicami w kolorze, odcieniach, a nawet „niedoskonałościami” powstałymi w celu nadania dodatkowej wartości produktom. Płytki U- colour zostały opracowane tak, aby dojrzewały z upływem czasu i wyglądały na nieco postarzone. To wpływa na to, że można odnieść wrażenie styczności z prawdziwym drewnem. 

Wymiary: 7,5 x 30 cm

Cena: od 357 złotych za metr

Kolekcja U - colour | 41 zero 42
Kolekcja U – colour | 41 zero 42
Kolekcja U - colour | 41 zero 42
Kolekcja U – colour | 41 zero 42
Kolory płytek U - Colour marki 41 zero 42
Kolory płytek U – Colour marki 41 zero 42

 

5. Kolekcja 300° | Viva 

Na końcu zestawienia znajduje się oryginalna seria 300°oparta na trzech wariantach odzyskanego drewna: Tinto, Back i Essenze. Tinto to wyróżniający się rodzaj barwionego drewna w różnych odcieniach szarości. Stopień zmiany odcienia jest szeroki, ze względu na różne poziomy absorpcji koloru. Back to wyrafinowane przywołanie odzyskanego drewna. Zróżnicowane kolory tworzą szeroki wachlarz układania oryginalnych wzorów. Essenze to idealna propozycja do projektów z charakterystyczną estetyką.

Cena: 290 złotych za metr

Kolory kolekcji 300° marki Viva 
Kolory kolekcji 300° marki Viva
Rozmiary płytek z kolekcji 300° marki Viva
Rozmiary płytek z kolekcji 300° marki Viva

 

Serię uzupełnia tafla Tangram o wymiarach 80 x 80, używana do łączenia i budowania geometrycznych form, które są podstawą nieskończonych układów instalacji. Atrakcyjne, niekonwencjonalne efekty przebiegają po całej powierzchni, wzbogacając najbardziej innowacyjne projekty.

 

Kolor Essenzee z 300° marki Viva
Kolor Essenzee z 300° marki Viva
Kolor TINO z kolekcji 300° marki Viva
Kolor TINO z kolekcji 300° marki Viva
Kolor  BACK z kolekcji 300° marki Viva
Kolor BACK z kolekcji 300° marki Viva

 

Nasze propozycje płytek drewnopodobnych

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków