Wnętrza inspirowane wakacjami: 5 projektów w stylu Hampton
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; fot.: Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Wnętrza inspirowane wakacjami: 5 projektów w stylu Hampton

Sezon letni rozpoczął się na całego, co zainspirowało naszą Redakcję do zaprezentowania wnętrz, w których wakacje nigdy się nie kończą. Jednym ze styli, przywodzącym na myśl błogi odpoczynek na piaszczystej plaży, jest styl Hampton. Wywodzi się on z kurortów położonych na wybrzeżu amerykańskiego półwyspu Long Island i charakteryzuje go połączenie elegancji, wygody oraz szlachetnych, ale i naturalnych materiałów. Znamiennym dla Hampton wzorem jest marokańska koniczyna, a także pasy. Natomiast wśród kolorystyki dominuje biel zestawiona z barwami plaży i morza: piaskowym beżem, błękitem, turkusem, granatem oraz szarością. Wśród mebli musi pojawić się wygodny, pikowany uszak, stolik ze szklanym blatem oraz metaliczne dodatki. Wszystkie te elementy znalazły się w pięciu wyjątkowych projektach, wyselekcjonowanych przez naszą Redakcję. Ich autorzy świetnie wpisali styl Hampton w polskie wnętrza i dostosowali go do potrzeb Inwestorów.

Styl hampton, czyli jak stworzyć klimat nadmorskiej willi?

Apartament w kolorach piasku

Pierwsza realizacja powstała w imponującym apartamencie o powierzchni 180m2, znajdującym się w Pucku. Lokal usytuowany w linii brzegowej posiada piękny widok, a w jego wnętrzu plażowy klimat oddano poprzez styl Hampton, na czym zależało Inwestorce. Za projekt odpowiada biuro Na Antresoli, którego zespół dokładnie otworzył wymagania właścicieli kreując nowoczesne, eleganckie i zaaranżowane w monochromatycznej palecie jasnych barw, wnętrze. Dominuje tutaj biel oraz piaskowe beże, wśród materiałów znalazło się drewno, złoto, a także naturalne tekstylia.

projekty w stylu Hampton
Proj.: Na Antresoli; Fot.: @mateuszszeliga.pl

Zobacz cały projekt:

Apartament w stylu hampton dla 5-cio osobowej rodziny | Na Antresoli

Nowe życie starego mieszkania

Miejsca, w których czujemy się dobrze niełatwo nam opuszczać. Tak też było z właścicielami apartamentu, znajdującego się na zamkniętym osiedlu wśród zieleni. Kupili go kilkanaście lat temu, ale niestety wraz z dorastaniem córek, stało się zbyt małe, potrzebowali więc czegoś większego. Nie chcieli przy tym wyprowadzać się w inny rejon stolicy, natomiast łut szczęścia i determinacja doprowadziły do nabycia przestronnego 150-metrowego mieszkania na ostatnim piętrze domu, na tym samym osiedlu. Aranżację powierzyli architektkom z pracowni MIKOŁAJSKAstudio. Właściciele zafascynowani dotychczasowymi realizacjami zespołu tej pracowni, już po pierwszej rozmowie wiedzieli, że dobrze wybrali. Nowe wnętrze skąpane jest w beli, delikatnych błękitach oraz piaskowym beżu. Nawiązania do stylu Hampton podkreślają meble, dywan w marokańską koniczynę, a także chromowane detale. Kropkę nad i stanowią żywe kwiaty, uwielbiane przez Panią domu. 

projekty w stylu Hampton
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; fot.: Yassen Hristov, stylizacja: Anna Salak

Zobacz cały projekt:

Apartament dla rodziny urządzony w stylu Hampton | MIKOŁAJSKAstudio

Błękitne Hampton

Kolejny z przedstawionych projektów udowadnia, że styl Hampton przeznaczony jest dla świadomych inwestorów i miłośników tej specyficznej estetyki. Rodzina z dwójką dzieci, która zgłosiła się do Magdaleny Miśkiewicz, od początku wiedziała, że ich przyszłe wnętrze ma być inspirowane nadmorskimi kurortami półwyspu Long Island. Aranżacja wzbogacona o chromowane i kryształowe elementy, zapożyczone z modern classic dekoracje, a także granat oraz dodatki ze wzorem marokańskiej koniczyny, stanowi przykład dopasowania stylu Hampton do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

projekty w stylu Hampton
Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Zobacz cały projekt:

Apartament dla rodziny inspirowany nadmorskim kurortem

 

Nadmorski klimat w Sopocie

Mieszkanie znajdujące się w Sopocie idealnie uosabia jego nadmorski klimat, nie tracąc przy tym szykowności i elegancji. Wszystko dzięki zastosowanej kolorystyce, ograniczonej do bieli i błękitu oraz charakterystycznym wzorom marokańskiej koniczyny. Autorką projektu Jest Katarzyna Kraszewska, która zadbała, by efekt finalny przywodził na myśl wille z Hampton.

projekty w stylu Hampton

Zobacz cały projekt:

Mieszkanie w Sopocie z widokiem na morze | proj. Katarzyna Kraszewska

Zaskakujące towarzystwo

Niewielkie mieszkanie w samym sercu Warszawy, a w nim dość nieoczekiwane połączenie stylów – styl Hampton, spotkały się  tu z industrialnymi elementami. Pierwsze pytanie jakie przychodzi na myśl to: czy to w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak. Udowadnia to projekt pracowni Decoroom, w którym Architekci pokazali, że nawet pozornie najbardziej skrajne kierunki mogą korelować ze sobą w pełnej harmonii. Delikatny i subtelny styl hampton, wspierany jest tutaj przez charakterny i mocny styl industrialny. Otwarte podejście inwestorów oraz szczególna dbałość o detale, pozwoliły stworzyć wnętrze nietuzinkowe, które jednocześnie pozostawia lokatorom sporo swobody i przestrzeni.

projekty w stylu Hampton
Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Zobacz cały projekt:

Styl hampton z industrialnym twistem | Proj.: Decoroom

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków