Często słyszysz, że najlepiej rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? A dlaczego nie stworzyć świątyni niespiesznych analogowych rozrywek we własnym domu? W znakomitej większości architekci stawiają na naturalne materiały i kolory ziemi, bo wiedzą, że we wnętrzach pozbawionych nadprogramowych bodźców, najłatwiej o efektywny wypoczynek. Nie boją się pokazywać tego, co niedoskonałe, promują recykling, stawiają jakość ponad ilość, śmiało spoglądając w przyszłość. Tak powstają wnętrza, które przybliżają nas do natury. Zainspiruj się najlepszym światowym wzornictwem oferowanym przez showroomy z Grupy Internity Home oraz Prodesigne i stwórz azyl podążający za naturalnym rytmem przyrody.
Powrót do korzeni
Tradycyjny minimalizm, mający swoje źródła we wschodniej filozofii zen, ukształtował myślenie o architekturze wielu projektantów. Ale czy wiesz, że wnętrza hołdujące naturze również mają wiele z nim wspólnego? Jednak współczesna interpretacja nie dąży do tworzenia ascetycznych, bezosobowych przestrzeni. Wrażenie bliskości z naturą tworzą ciepłe stonowane kolory oraz naturalne materiały, jak: drewno, kamień, szkło oraz plecionki wykonane z rattanu czy bambusa. Całość otulają miękkie tkaniny: len, bawełna i wełna. Zastosowanie dużych przeszkleń sprawia, że zieleń ogrodu przenika do wnętrza.
Propozycje naszego stylisty
Współczesny minimalizm
Nowy minimalizm nadal opiera się na zasadzie ,,mniej znaczy więcej”, jednak szuka sposobu na to, aby być bardziej wyrazistym. Niezawodnym sposobem na aranżację takich wnętrz jest operowanie różnymi fakturami. To dlatego coraz większe zainteresowanie budzi plecionka wiedeńska, supełkowa tkanina zwana buklą, szkło ornamentowe inspirowane wschodnią sztuką aranżacji wnętrz czy lamele.
Konfrontacja miękkiego z twardym, gładkiego z kędzierzawym czy drapowanym, daje niesamowite efekty.
Innym ważnym elementem wnętrz inspirowanych pięknem natury, jest dominacja delikatnych organicznych linii. Czyste, geometryczne formy zastępują te wynikające z naturalnych cech materiałów. Organiczny design charakteryzujący się dynamicznymi krągłościami, hołduje naturalnej niedoskonałości, wraz z jej płynnymi i nieprzewidywalnymi konturami. Subtelnie falujące linie tworzą naturalne pejzaże w naszych wnętrzach.
Propozycje naszego stylisty
Drugie życie
Coraz większa świadomość ekologiczna, sprawia nie chcemy dążyć do niszczenia, a przekształcania – tak jak ma to miejsce w środowisku naturalnym. Zamiast kupować bez opamiętania, zastanawiamy się jak coś wtórnie wykorzystać. Dobrym przykładem takiego podejścia jest japońska filozofia wabi – sabi. Wnętrza doprawione dużą dozą kontrolowanej niedoskonałości, będące urzeczywistnieniem hasła ,,te panta rhei’’, gdzie nie wszystko musi być nowe, doskonałe i od linijki, redefiniują przestrzeń, w której żyjemy. Dopełnieniem tak urządzonych wnętrz są przedmioty vintage lub te wykonane rzemieślniczo i lokalnie.
Propozycje naszego stylisty
W kontakcie z naturą
Kształt wnętrz urządzonych w duchu eko nie jest wynikiem ślepego podążania za trendami. Świadomość ekologiczna, oparta na wiedzy i przemyślanych wyborach, sprawia, że coraz bardziej doceniamy jakość. Wybieramy materiały, które nie udają, a pochodzą wprost z natury. Akceptujemy starzejące się drewno i jego sęki, naturalnie pomięty len. Chętnie decydujemy się na ,,niedoskonałą” ręcznie robioną ceramikę, która nadaje indywidualny rys projektowanej przestrzeni. Jednocześnie dajemy naszym wnętrzom międzypokoleniową trwałość.
Najwyższej jakości produkty oraz rozwiązania od wyselekcjonowanych światowych marek znajdziesz w showroomach z Grupy Internity Home i Prodesigne. To tu w jednym miejscu i z dedykowanym specjalistą do kontaktu kompleksowo wyposażysz wnętrze.
Propozycje naszego stylisty
Tekst premierowo ukazał się w jesiennym wydaniu czasopisma Lounge.
Zobacz // próbki i ekspozycję