DESIGNMARCH IN REYKJAVÍK | IH - Internity Home
160610_rab_2384_fot._jakub_certowicz
POLSKI DESIGN NA DESIGN MARCH 2017 W REYKJAVIKU | źródło: iam.pl

DESIGNMARCH IN REYKJAVÍK


23-26 marca 2017 | Islandia | Reykjavík


Islandia to osobliwe miejsce pełne niezwykłych krajobrazów oraz typowego dla skandynawskiej natury uwielbienia pięknych przedmiotów i życia w rytmie slow. Naturalnie, w tym samym klimacie przebiega DesignMarch in Reykjavík – przegląd najnowszych trendów na islandzkiej scenie wzornictwa przemysłowego, która – choć kameralna – jest jedną z najprężniej rozwijających się w Europie.

DesignMarch tym różni się od innych wydarzeń branżowych, że ma typowo miejski charakter i angażuje cały Reykjavík, od starego portu rybackiego po knajpy i galerie przy głównej ulicy Laugavegur. W ciągu dnia miasto funkcjonuje jako scena, na której odbywa się kilkadziesiąt wystaw, wykładów i warsztatów – po zmroku oferuje zaś ekscytujące życie nocne w skandynawskim stylu. Wyróżnikiem imprezy jest także jej wyjątkowo networkingowy i otwarty charakter.

Głównym założeniem organizatorów jest nie tyle prezentacja lokalnych trendów, ile otwarcie tego mikrośrodowiska na inspiracje i współpracę z artystami, inwestorami czy dziennikarzami spoza wyspy. Służą temu właśnie takie pomysły, jak DesignMatch – program oparty na koncepcji aranżowanych spotkań połączonych ze sobą par. Na podstawie profilu zawierającego portfolio projektanta można podjąć decyzję o spotkaniu z nim w cztery oczy i wymianie inspiracji czy podjęciu współpracy.

Jeden dzień festiwalu nosi nazwę DesignTalks – odbywają się wtedy panele dyskusyjne z czołowymi projektantami i znawcami na temat rosnącego wpływu designu na środowisko. Jednym z tegorocznych rozmówców będzie Alex Tylor – projektant współpracujący m.in. z marką Adidas, z którą stworzył linię obuwia wykonaną całkowicie z materiałów odzyskanych z wód morskich.

ARTDESIGN_DesignMarch-2-e1486988865418

 

160610_rab_2384_fot._jakub_certowicz
POLSKI DESIGN NA DESIGN MARCH 2017 W REYKJAVIKU | źródło: iam.pl
ARTDESIGN_DesignMarch-1-e1486988895167
ART&DESIGN DesignMarch