Dobrze poukładane

Dobrze poukładane

Jesienią 2017 r. w duńskim Billund, czyli w miejscu, w którym powstały słynne klocki LEGO, miało miejsce otwarcie nowej siedziby tej firmy. Projekt przygotowała duńska pracownia BIG założona przez Bjarke Ingelsa.

 

Big LEGO Hause
Big LEGO Hause

Na bryłę składają się segmenty, dzięki którym wygląda ona jak domek z klocków LEGO w monstrualnej odsłonie. Nowa siedziba firmy pełni również funkcję centrum z powierzchniami wystawowymi i restauracjami. W jednym z punktów gastronomicznych jedzenie jest serwowane w pudełkach przypominających klocki, a zwiedzających obsługują roboty. „Nasz budynek stanowi idealny przykład wielofunkcyjności klocka LEGO. Odzwierciedla niekończącą się kreatywność i inspiruje do tworzenia zarówno młodszych odbiorców, jak i tych starszych” – mówi Bjarke Ingels.

W jednej z restauracji w LEGO House jedzenie jest serwowane w pudełkach przypominających klocki, a zwiedzających obsługują roboty.

Fani najsłynniejszych na świecie klocków z pewnością docenią liczbę przygotowanych dla nich w Billund atrakcji. Wyłącznie tam będzie sprzedawany specjalny zestaw klocków z serii Architecture, w skład którego wchodzą aż 744 elementy!

 

Domek (z) klocków LEGO w liczbach

  • 21 – tyle segmentów składa się na bryłę nowej siedziby LEGO
  • Ponad 65 mln – tyle ogromnych „klocków” wykorzystano do budowy LEGO House
  • 12 tys. – tyle metrów kwadratowych ma powierzchnia całego budynku