Drewno i metal w idealnej symbiozie

Drewno i metal w idealnej symbiozie

„Echo” to seria stołów stworzonych przez studio architektoniczne UUfie, która została zaprezentowana w Spazio Rossana Orlandi podczas Milan Design Week 2017. Projekt stanowi część trwającego studyjnego badania nad projektowaniem przestrzeni powietrznych i zmianą sposobu postrzegania materiałów. Ma on ilustrować nieuchwytną w naturze sytuację, w której metal i drewno stają się jednością.

 

Stoły ,,ECHO" | proj.  UUfie
Stoły ,,ECHO” | proj. UUfie

Projekt ,,Echo”

Według UUfie piękno drewna polega na tym, że opowiada ono historię, a piękno metalu wyraża się poprzez jego trwałość i jednocześnie łatwość przetwarzania. Za sprawą połączenia tego, co najlepsze w obu materiałach, powstał projekt o niecodziennej urodzie, ale i praktyczny, bowiem część drewna osadzona w metalu czyni jego powierzchnię bardzo wytrzymałą. Każdy egzemplarz wykonany jest z drewna kompozytowego, które na brzegach miesza się i przenika w metal, dzięki czemu oba materiały pozostają w idealnej symbiozie.

Projekt „Echo” stanowi część trwającego studyjnego badania nad projektowaniem przestrzeni powietrznych i zmianą sposobu postrzegania materiałów.

Cienkie jak brzytwy blaty dostępne są w trzech różnych rozmiarach i opierają się na delikatnych, szczupłych nogach. Lekkość i cienkość blatu oraz podstawy dodatkowo zwiększa niematerialny, nierzeczywisty wygląd obiektów. Wyjątkowy design przywodzi na myśl bardziej odciski kosmicznego obiektu czy ślady pozagalaktycznego meteorytu, który spadł na Ziemię, niż czegoś pochodzącego z naszej planety. Organiczne kształty stołów i różnice w ich wielkościach sprawiają, że zarówno ruch wokół każdego, jak i pomiędzy nimi przebiega w sposób bardzo naturalny.

 

proj. UUfie
proj. UUfie
proj. UUfie
proj. UUfie