GRYNASZ STUDIO INDYWIDUALNIE NA 31. TOKYO DESIGN WEEK | IH - Internity Home
Processed with VSCOcam with c1 preset
Processed with VSCOcam with c1 preset

GRYNASZ STUDIO INDYWIDUALNIE NA 31. TOKYO DESIGN WEEK

Tokyo Design Week 2016, najbardziej prestiżowa impreza branżowa w Azji, po raz kolejny przyciągnęła do Japonii największe nazwiska światowego designu. Mimo że polscy projektanci od zawsze byli obecni w Tokio, to najnowsza edycja wydarzenia dla naszego rodzimego wzornictwa okazała się wyjątkowa.

Wszystko za sprawą pierwszej indywidualnej wystawy polskich projektantów na Tokyo Design Week. „Elementy/Elements” Grynasz Studio to opowieść o najnowszych poszukiwaniach projektantów i ich kontrastowych zainteresowaniach produkcyjnych opartych na równoległej współpracy z dużymi polskimi firmami i parkami technologicznymi oraz lokalnymi rzemieślnikami. Podczas ekspozycji można więc było zobaczyć zarówno serię ceramiki do parzenia kawy i herbaty, która powstała we współpracy z dolnośląską fabryką porcelany „Karolina”, jak i inspirowaną matematyczną konstrukcją plastra miodu łyżeczkę „Miodownik” ze stali nierdzewnej wykonaną metodą druku 3D w Infinitech.

 

026_ELEMENTS_TokyoDesignWeek_2016_LRes

 


GRYNASZ STUDIO
Multidyscyplinarny zespół projektantów stworzony przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza na stałe współpracujący z graficzką Małgorzatą Ćwiek. Projektanci Grynasz Studio uzupełniają się pod względem wykształcenia: on – architekt i urbanista, ona – absolwentka wzornictwa przemysłowego. Tak rozległe zainteresowania pozwalają projektantom na szerokie spektrum działań: od tych zakrojonych na dużą skalę, jak wystawy czy scenografie, po te niewielkie, jak produkt czy mała architektura. Projektanci mają na swoim koncie współpracę z licznymi polskimi i zagranicznymi firmami oraz instytucjami, takimi jak m.in.: Marbet Style, NAP, MUJI, Fam Fara, Meesh, Instytut Wzornictwa Przemysłowego (dla którego wykonali m.in. projekt wystawy „Dobry Wzór”), Narodowy Instytut Audiowizualny (dla którego przygotowali oprawę festiwalu „Kultura 2.0”), Polska Akcja Humanitarna czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Mogą się także pochwalić realizacją namiotu festiwalowego w 80 procentach wykonanego z materiałów pochodzących z recyklingu. Nagrodzeni m.in. na ubiegłorocznych edycjach Łódź Design Festival i arena DESIGN.