POLKA NA LONDYŃSKICH SALONACH | IH - Internity Home
alicja_patanowska_szklo_01

POLKA NA LONDYŃSKICH SALONACH

Już we wrześniu Londyn na nowo stanie się światową stolicą designu. Wszystko to za sprawą 39. edycji London Design Festival, jednej z największych imprez branży. Powiedzieć, że nie zabraknie na niej polskiego akcentu, to za mało.

Każda edycja London Design Festival przyciąga zarówno największe marki związane z projektowaniem, jak i najbardziej cenionych artystów świata. W tym roku znajdzie się wśród nich także Alicja Patanowska. Polka na stałe mieszkająca w Londynie, zaprezentuje swoje prace na Decorex International – wystawie luksusowych produktów przeznaczonych do aranżacji wnętrz, która wchodzi w skład festiwalu. Artystka została zaproszona do udziału w imprezie przez Future Heritage – 14-osobowy zespół projektantów zrzeszony pod skrzydłami słynnego krytyka sztuki Corinne’a Juliusa. To niemały zaszczyt, bowiem każdy z nich śmiało może nazwać siebie jedną z najważniejszych postaci brytyjskiego designu, tworzącą przy użyciu nowatorskich technik i materiałów.

Alicja Patanowska – Porcelanowe portfolioalicja_patanowska_portret_02

33-letnia Patanowska jest absolwentką Royal College of Art. Podczas swojej trwającej niespełna 10 lat kariery była nagradzana już wielokrotnie, m.in. podczas British Glass Biennale 2016, Coadgbursary 2015 i MUST HAVE! Award 2016. Jej prace wchodzą w skład licznych wystaw związanych ze sztuką i designem, np. tej w Shanghai Museum of Glass. Tworzy, używając głównie porcelany i szkła. Inspiracji szuka, obserwując ludzi i odpowiadając na ich potrzeby.

 

 

 

 

alicja_patanowska_szklo_01