Relaks na najwyższym poziomie

Relaks na najwyższym poziomie

Ten hotel mieści się z dala od zgiełku dużych miast, tłoku letniskowych pasaży i splendoru popularnych kurortów. Oferuje jednak znacznie więcej niż niejedno z modnych miejsc.

POZIOM 511 został osadzony w skale, na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na wysokości 511 metrów – stąd jego nazwa. Znajduje się na Szlaku Orlich Gniazd, w Podzamczu niedaleko Ogrodzieńca, w bezpośrednim sąsiedztwie zamkowych ruin. Do hotelu wjeżdża się przez skalną bramę. Zapowiada ona klimat tego miejsca, które jest nowoczesne, minimalistyczne, a jednocześnie wpisane w liczącą milion lat naturę i współgrające z nią otoczenie. Robi niesamowite wrażenie, a przy tym pozostaje zaciszne i bardzo przytulne.

Hotel POZIOM 511 został osadzony w skale, na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na wysokości 511 metrów – stąd jego nazwa.

 

Hotel POZIOM 511
Hotel POZIOM 511

Wtopiony w naturę…

Grupie Plus Architekci, która zaprojektowała budynek, udało się wkomponować przestronne, przeszklone wnętrza w urozmaiconą, skalistą topografię działki, z uwzględnieniem dbałości o ekologię i szacunek dla krajobrazu. Hotel składa się z dwóch obiektów: przebudowanego dawnego schroniska turystycznego oraz nowo dobudowanego skrzydła. Możemy się w nim w pełni zrelaksować. Jest spokojnie i cicho. Po rozpakowaniu bagażu w jednym z apartamentów, w których dominują minimalistyczne meble w stylu skandynawskim, szarości oraz mocna czerń, zanurzamy się w basenie i przepływamy kilka długości. W trakcie kąpieli możemy rozkoszować się bliskością krzewów i drzew, które zaglądają przez szklane ściany.

Przestronne, przeszklone wnętrza udało się wkomponować w urozmaiconą, skalistą topografię działki, z uwzględnieniem dbałości o ekologię i szacunek dla krajobrazu.

 

…i w lokalną kuchnię

Wieczorem warto skosztować pełnych fantazji, lecz pozbawionych pretensjonalności dań z restauracyjnej karty. Właściciele POZIOMU 511 pochodzą z okolic Ogrodzieńca i stawiają na lokalne produkty, dlatego większość z nich jest sprowadzana wprost od regionalnych dostawców. 511 BAR & RESTAURANT przyrządza dania pełne aromatów – takie, które swoim wyjątkowym i niebanalnym smakiem oczarowują każdego z restauracyjnych gości.