Wielka hala ogromnych możliwości

Wielka hala ogromnych możliwości

Hala Gwardii to dla warszawiaków historyczne miejsce handlu i rodzinnych spotkań. Po 125 latach od momentu, w którym zostało po raz pierwszy otwarte, przywrócono je do życia. Teraz stanowi nowy punkt na kulinarnej i zakupowej mapie stolicy.

W nowej Hali Gwardii pod jednym dachem znajdują się: tradycyjny targ z dobrej jakości żywnością i produktami regionalnymi, lokale gastronomiczne oraz specjalistyczne sklepy kulinarne. Koncepcja i oferta tego miejsca oddaje klimat kultowych obiektów na świecie, które łączą w sobie funkcję targu i miejsca kulturalno-integracyjnego, jak np. lizboński Mercado da Ribeira czy La Boqueria w Barcelonie. Projekt architektoniczny nowej hali przygotowała znana i ceniona warszawska pracownia Bulanda Mucha Architekci. Stoiska targowe zostały zaprojektowane zgodnie z jednolitą estetyką obiektu, aby współgrały z pozostałą architekturą budynku. Stapiają się w całość, zachowując przy tym indywidualność każdego z wystawców.

Szczególną sympatię warszawiaków w nowej Hali Gwardii z pewnością zdobędzie strefa gastronomiczna, w której będzie można się przyglądać temu, jak gotują doświadczeni szefowie kuchni. W menu znajdą się różnorodne zdrowe potrawy, których ceny zostaną dostosowane do kieszeni każdego gościa. Oferta kulturalna tego miejsca również ma stanowić mocny filar działalności obiektu, nawiązując do historii i chwil triumfu polskich bokserów. Całkiem nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie tutaj pod czujnym okiem trenera Feliksa „Papy” Stamma reprezentanci naszego kraju zwyciężali z najlepszymi.

Oprócz tej kulinarnej również oferta kulturalna Hali Gwardii ma stanowić mocny filar jej działalności, nawiązując do historii i chwil triumfu polskich bokserów.

 

 

To tu w 1953 r. odbyły się słynne X Mistrzostwa Europy w Boksie, które były największym powojennym sukcesem sportowym Polski. Fundacja im. Feliksa Stamma, założona przez Paulę Stamm, prawnuczkę legendarnego trenera, dba o upamiętnienie historii polskiego pięściarstwa i utrwalenie pamięci o swoim patronie. Przy wsparciu fundacji w nowej Hali Gwardii powstała więc „Historia polskiego boksu” – wielka wystawa fotografii mistrzów będących ikonami tej dyscypliny sportu. W porozumieniu z operatorami hali fundacja ustawiła też ring olimpijski, na którym planuje realizować aktywności bokserskie. Nad potyczkami czuwać będzie mistrz olimpijski Jerzy Rybicki, oczywiście w charakterze trenera. Najważniejszym projektem w ramach działalności nowego obiektu pozostaje jednak otwarcie pierwszego w Polsce Muzeum Boksu z Izbą Pamięci trenera wszech czasów – wybitnego „Papy” Stamma.

Kolebka pięściarzy

Hala Gwardii jest historycznie silnie związana z boksem, dlatego dla odwiedzających przygotowano w niej:
• „Historię polskiego boksu” – wielką wystawę fotografii mistrzów będących ikonami tej dyscypliny sportu,
• ring olimpijski, na którym planuje się realizować aktywności bokserskie,
• pierwsze w Polsce Muzeum Boksu z Izbą Pamięci trenera wszech czasów – wybitnego „Papy” Stamma.