100 metrowy dom w stylu skandynawskim | Proj: Katarzyna Czaplińska Interior Design | IH - Internity Home

100 metrowy dom w stylu skandynawskim | Proj: Katarzyna Czaplińska Interior Design

Bardzo cenimy sobie domową przytulność. Dlatego naturalne materiały i dyskretne kolory sprawiają, że czujemy się w takich przestrzeniach zawsze dobrze. 

Jasne, pełne światła, otwarte, a także nastawienie na ekologię i oszczędność to przestrzenie w stylu skandynawskim. W Polsce ten styl cieszy się powodzeniem już od ponad 100 lat. A wszystko to dzięki wizjonerskiemu podejściu architektów do łączenia komfortu i przytulności. Ten niezwykle przytulny 100 metrowy dom w Łomiankach został zaprojektowany przez architektkę Katarzynę Czaplińską z pracowni Interior Design 

Zamysłem aranżacyjnym było, aby cały dom został utrzymany w biało – niebieskiej kolorystyce z dodatkiem naturalnego drewna. Przepiękny, harmonijny pełen ciepła i znakomitych rozwiązań aranżacyjnych z dużą ilością szaf do przechowywania. W klasycznej białej kuchni z drewnianym blatem, na ścianie położono cegiełki a na podłodze wzorzyste płytki z dodatkiem błękitu. Urządzając kuchnię w tym stylu, zazwyczaj wybieramy meble charakteryzujące się prostą formą. Architektka postanowiła nadać wnętrzu domieszki klasycznego sznytu, wybrała fronty o prostym frezowaniu oraz witrynowe.

100 metrowy dom

Wzorzyste płytki do kuchni

Otwarty salon

Na ścianie w salonie znajduję się klasyczna biała cegła, która znakomicie komponuje się z całym wnętrzem. Od otwartej kuchni, salon został oddzielony białym rodzinnym okrągłym stołem. Wnętrze urządzone zgodnie z mottem: zachowaj prostotę, ale nic nie jest tu pozostawione przypadkowi. Formy mebli są proste i przejrzyste

Salon w 100 metrowym domu
Salon w 100 metrowym domu

Pokój dziecięcy

Styl marynistyczny narzuca kolorystykę – błękity, lazury, turkusy i granaty, w różnych odcieniach są tu niezbędne. Kolor niebieski uspokaja, więc dobrze, żeby dominował we wnętrzu. Błękity mogą pomóc maluchowi uspokoić się po dniu obfitującym w bodźce. Dlatego ten styl sprawdza się najlepiej w pokoju dziecięcym.

Pokój dziecięcy w 100 metrowym domu
Pokój dziecięcy w 100 metrowym domŁazienka w 100 metrowym domu
Łazienka w 100 metrowym domu

Piękna łazienka na poddaszu również utrzymana w tej samej kolorystyce co cały dom. Jasna, przytulna i zachęcająca do relaksu. Łazienka jest kwintesencją minimalistycznego designu w zgodzie z naturą.

OBSERWUJCIE NAS NA INSTAGRAMIE 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków