110 metrowe mieszkanie na malowniczym Mokotowie | Design: Butterfly Studio | IH - Internity Home

110 metrowe mieszkanie na malowniczym Mokotowie | Design: Butterfly Studio

Projekt mieszkania o powierzchni 110 m2 powstał na warszawskim Mokotowie, w malowniczym miejscu, otoczonym zielenią. Wnętrza zostały zaprojektowane dla pary. Powstał również pokój gościnny, który łatwo można przekształcić w pokoik dziecięcy. Inwestycja jest z rynku wtórnego, a głównym założeniem było całkowite odwrócenie funkcji względem poprzedniego układu. Strefa dzienna została zaprojektowana po drugiej stronie mieszkania ze względu na widok na pałacyk i roślinność. W mieszkaniu zastosowano podział na strefę dzienną/gościnną oraz prywatną, na którą składa się sypialnia, garderoba i łazienka z sauną. Dużym ograniczeniem było wpasowanie wszystkich potrzebnych funkcji względem istniejących pionów. Projekt został zrealizowany przez pracownię architektoniczną Butterfly Studio.

Barwna lecz elegancka przestrzeń

Inwestorzy od samego początku byli otwarci na ciekawe i kolorowe rozwiązania. Architektkom zależało na stworzeniu przestrzeni, która nie tylko będzie barwna, ale także domowa i elegancka. W mieszkaniu zostały wplecione elementy vintage, jak chociażby odnowione krzesła z PRL-u Hałasy nawiązujące kolorystycznie do barw w całym mieszkaniu.

Mieszkanie nie jest zbyt wysokie, dlatego zdecydowano się na drzwi do samego sufitu, a dzięki temu zabiegowi optycznie zwiększyła się wysokość lokum. Ciekawym rozwiązaniem jest rozprowadzenie klimatyzacji po całym mieszkaniu kanałowymi grzejnikami w suficie podwieszanym, dla komfortu mieszkańców jednostki zewnętrzne zostały zamontowane na dachu.

 

DESIGN: BUTTERFLY STUDIO

W projekcie zaproponowałyśmy też wiele obłych, organicznych kształtów, które w połączeniu z drewnem oraz roślinami tworzą bardzo ciepły, domowy klimat.

architektki z BUTTERFLY STUDIO

 

Jak w każdym projekcie architektki z Butterfly Studio, także i tutaj kłady ogromny nacisk na kazdy detal. W kuchni mamy ryflowane fronty, idealnie dobrane pod kolor lodówki Smeg, zestawione zostały z konglomeratem lastryko na blacie. Delikatnego pazura dodają czarne elementy przewijające się w całym mieszkaniu, takie jak osprzęt elektryczny czy baterie.

W sypialni postawiono na różowy tynk strukturalny, a w przedpokoju na posadzce pojawił się mikrocement. Każde pomieszczenie ma swój unikalny, niepowtarzalny klimat, a przy tym wszystkie razem tworzą spójną i integralną całość.

DESIGN: BUTTERFLY STUDIO

Kolor w łazienkach

Gościnna łazienka została wykończona mozaiką w kolorach różu, a mocnym akcentem są tu czarne elementy.

Druga łazienka zlokalizowana jest przy sypialni z dostępem do sauny. Sauna została przeszklona z widokiem zarówno na łazienkę, ale także na strefę gabinetu, gdzie widać zieleń przez dużą loggię. Aby zachować prywatność wspólnie z inwestorami zdecydowano się na szkło grafitowe, które daje intymność w tym miejscu. Kąt, pod którym się patrzy z gabinetu nie pozwala na wgląd na prywatną część łazienki z miską WC.

 

 

 

Fotograf : Patryk Polewany

Stylizacja : Eliza Mrozińska

Projekt: Anna Barnowska & Joanna Felczuk – Butterfly Studio

Obrazy: Dorota Dakota Pawiłowska

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków