135 metrowe mieszkanie w stylowej kamienicy | Proj.: Mocolocco

Architektki z pracowni Mocolocco, zostały poproszone o projekt wnętrza jednej z krakowskiej kamienicy, który zachwyca szacunkiem dla tradycji, a jednocześnie wielkim krokiem ku nowoczesności. Czy nowoczesny minimalistyczny aranż pasuje do mieszkania w kamienicy? Oczywiście, że pasuje. Kwestia uruchomienia wyobraźni i kreatywności. Krakowskie mieszkanie 135 metrowe posiada klasyczny amfiladowy układ pomieszczeń. Amfilada podnosi ergonomię przestrzeni mieszkalnej i nie ogranicza prywatności, dzięki podziałowi powierzchni na sekwencje. Słowo pochodzi z francuskiego i dosłownie znaczy „nawlec na jedną nić” – pomieszczenia są ułożone na jednej linii.

Klimatyczny hol

Imponujący duży przestronny przedpokój zachował oryginalną stolarką drzwiową. Ściany ozdobione zostały stylizowanymi panelami.  Na podłogę wybrano dębowy jasny parkiet, który został połączony z wielkoformatowymi płytkami w kształcie pentagonu. Te same płytki znajdują się również w kuchni.

Przedpokój w kamienicy | Proj.: Mocolocco

Metodę aranżowania pokoi w amfiladzie, czyli usytuowanych w jednej linii, zastosowano po raz pierwszy w 1668 roku w pięknym i okazałym Wersalu! Dzisiaj układ amfiladowy zobaczymy w miejscach publicznych oraz w wielu przedwojennych kamienicach i domach.

Miedziany okap

Kuchnia w kamienicy zobowiązuje. Tu postawiono na styl minimalistyczny, użyto eleganckiego koloru, zgaszonej ultramaryny oraz ozdobnego okapu w wykończeniu z młotkowanej blachy miedzianej. Całość prezentuje się niezwykle subtelnie, lekko i nietuzinkowo. Ciekawy czarny kinkiet w klimatach vintage oświetla wyspę.

Kuchnia z miedzianym okapem Proj.: Mocolocco
Proj.: Mocolocco

Strefa dzienna

Okazały salon z imponującą biblioteczką to komfortowe miejsce odpoczynku i relaksu przy kominku. W salonie stanął duży rodzinny szary narożnik oraz pod oknem drewniany stół z krzesłami. Całe wnętrze jest naturalnie oświetlone dzięki dużym oknom. Wnętrze ozdabiają i dodatkowo doświetlają designerskie lampy zwieszane. Przestrzeń została jeszcze bardziej podkreślona kolorem ścian szaro-beżowym.

Salon Proj.: Mocolocco
Biblioteczka w salonie Proj.: Mocolocco

Romantyczne oaza

Przestronna sypialnia z klimatycznymi shuttersami w oknach, które nadają nostalgicznego charakteru wnętrzu. Za parawanem przyozdobionym sztukaterią architektki ukryły garderobę. Wygodne duże łóżko z tapicerowanym zagłowiem zapewnia duży komfort użytkowania.

Sypialnia Proj.: Mocolocco

Tuż obok sypialni znajduję się przepiękny salon kąpielowy z wanną oraz strefą prysznicową. Znakomite połączenie bieli i drewna idealnie współgra z stylem sypialni.

Łazienka Proj.: Mocolocco

Druga łazienka jest mniejsza lecz też czuć imponującą wysokość mieszkania. Łazienka bez okna została doświetlona świetlikami okiennymi nad drzwiami. W tej przestrzeni również architektki postawiły na drewno, które tym razem połączyły z nietuzinkowymi szarymi gładkimi i wzorzystymi płytkami. Strefę umywalkową oświetlają zwieszane lampy Flos Aim.

Architektki skrupulatnie przeanalizowały trakty komunikacyjne, definiując atuty przestrzeni. Wszystko po to, by zachowując jak najwięcej z zastanych elementów, dostosować mieszkanie do współczesnych potrzeb, zapewnić komfort mieszkańcom.

 

Pracownia architektoniczna MOCOLOCCO tworzy wnętrza piękne i funkcjonalne. Realizują projekty wystroju wnętrz, budowlane projekty wielobranżowe i projekty graficzne. W skład biura wchodzą projektantki – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: Karolina Kokot i Karolina Tkocz. Jako MOCOLOCCO pracują razem od 2009 roku. W trakcie całego procesu projektowego i realizacyjnego zapewniają usługi doradcze i konsultacje projektowe. Współpracują z wieloma renomowanymi firmami, dzięki czemu mogą zaoferować Inwestorom design na najwyższym poziomie.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków