14 metrowa oliwkowa kuchnia | Proj: Aspekt Architektura | IH - Internity Home

14 metrowa oliwkowa kuchnia | Proj: Aspekt Architektura

Kolor oliwkowy można określić jako ciemnozielony odcień o delikatnym żółtym zabarwieniu. Ta stonowana barwa kojarzona jest przede wszystkim z naturą — ziemista szarość i zieleń w połączeniu z ciepłą nutą kolorystyczną wprawiają w poczucie nostalgii oraz spokoju. W psychologii kolorów oliwkowy odcień symbolizuje prostolinijność oraz spokój.  Pomieszczenia zaprojektowane z wykorzystaniem oliwkowej zieleni są wyjątkowe i ponadczasowe.

Projekt 14 metrowej kuchni w oliwkowym kolorze

Oliwkowy kolor jest znakomitą i niezwykle designerską barwą, która doda szyku każdej przestrzeni, w jakiej zostanie wykorzystana. Barwa ta znakomicie prezentuję się w połączeniu z szarościami. Projektantka Anetta Sala z pracowni Aspekt Architektura zaprojektowała 14 metrową kuchnię w domu w typie nowoczesnej stodoły. W założeniu miała być nowoczesna i minimalistyczna lecz z akcentami przytulności. Zabudowa kuchenna w stonowanym kolorze oliwkowym pięknie się komponuje z wszelkimi szarościami użytymi w tym projekcie oraz harmonijnie współgra z całą koncepcją domu.

Kolory pełnią niezwykle istotną rolę w codziennym życiu każdego człowieka. To, jakimi barwami wypełnimy otaczającą nas przestrzeń, powinno być uwarunkowane nie tylko indywidualnymi preferencjami, ale również wiedzą na temat oddziaływania poszczególnych barw na ludzki organizm.

Ważnym aspektem aranżacyjnym każdej kuchni oprócz jej ergonomii jest oczywiście dobór oświetlenia. Nowoczesne, minimalistyczne lampy, jakie często wykorzystuje się w tworzeniu najpopularniejszych aranżacji, są przede wszystkim dyskretne, a ich najważniejsza funkcja to zapewnienie odpowiedniego światła w pomieszczeniu. W tej aranżacji architekt postawiła na znakomity system szynowy Archlines a całą aranżację zwieńczają dwie minimalistyczne lampy Nordlux, które oświetlają blat roboczy wyspy. 

Zapytaj // naszego eksperta

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków