150 metrowe mieszkanie w Wilanowie | Proj: Węgiełek Architekci | IH - Internity Home

150 metrowe mieszkanie w Wilanowie | Proj: Węgiełek Architekci

Dziś zapraszamy Was do mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie. Dzielnica słynie z pięknego kompleksu pałacowo-ogrodowego, znanego jako Pałac w Wilanowie. Jest on zaliczany do zabytków europejskiego baroku. Wilanów stale się rozwija – powstają tutaj nowe biura, instytucje, firmy. Wyróżnia się ciekawą architekturą oraz dużą ilość terenów zielonych, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza w tej lokalizacji. Mieszkańcy w czasie wolnym mogą odwiedzić Ogród Botaniczny lub Park Kultury w Powsinie, pospacerować po ogrodach Pałacu w Wilanowie, po Lesie Natolińskim, Rezerwacie przyrody Morysin lub po Skarpie Ursynowskiej wzdłuż Wisły.

Na jednym z osiedli zlokalizowane jest 150 metrowe mieszkanie Inwestorów, którzy marzyli o nowoczesnym, funkcjonalnym wnętrzu. Lokum wypełnione jest dobrym wzornictwem, produktami najwyższej jakości oraz ciekawymi rozwiązaniami. Składa się ono ze strefy otwartej: kuchni, jadalni oraz salonu. W części prywatnej znajdują się dwie oddzielne sypialnie, gabinet oraz dwie łazienki. Projekt wnętrza powierzono pracowni Węgiełek Architekci.

 

Dzienna strefa

Obraną przez architektów bazą kolorystyczną są stonowane tony szarości oraz beże, które w ciekawy sposób kontrastują z drewnianą dębową podłogą o ciepłej barwie. Czarne matowe szafki kuchenne oraz czarna marmurowa płytka tworzą niezwykle elegancki obraz wnętrza. Matowe fronty są mniej podatne na uszkodzenia, przebarwienia czy wybrzuszenia od wilgoci czy wysokiej temperatury. Nie bez znaczenia jest także prostota i naturalność. Wnętrze to wykończone matowymi meblami kuchennymi wygląda lekko i jest odbierane jako przytulne i ciepłe.

Węgiełek Architekci

Duże okna w mieszkaniu naturalnie doświetlają strefę wypoczynkową. Pomimo otwartej przestrzeni widzimy wyraźnie wydzielone komfortowe strefy. W centralnym punkcie salonu znajdują się dwie sofy, stoliki kawowe polskiej firmy nobonobo oraz dywan w stylu vintage. Oprócz ozdobnych lamp – zwieszanej oraz podłogowej architekci postawili na oświetlenie techniczne w postaci małych punktów świetlnych oraz szynowe od polskiej marki Sternlight.

Węgiełek Architekci
Węgiełek Architekci

Strefa prywatna

Na strefę prywatną składają się dwie przytulne sypialnie, ale różniące się znacznie stylem. W pierwszej postawiono na spokojne, delikatne szarości. Ścianę za łóżkiem ozdabia nostalgiczna z zarysem gór tapeta włoskiej firmy Wall & Deco. Miękkie tkaniny otulają wnętrze. 

Węgiełek Architekci

Awangardowa przestrzeń

Druga sypialnia stanowi ciekawy kontrast do innych pomieszczeń w mieszkaniu. Energetyczne żywe kolory ścian nadają charakteru. Bordowa tapeta Arte z kolekcji Metal x Signum łączy industrialny klimat z luksusowym wyglądem. Zastosowano na niej ponadczasowe wzory i bardzo ciekawy kolor.

Węgiełek Architekci

Styl i design

Szarości w łazience przełamane zostały luksusową mozaiką L`Antic. Szklane lampy czeskiej marki Brokis umiejscowione nad umywalką stanowią ciekawą biżuterię wnętrza. Różne struktury, faktury zostały perfekcyjnie dobrane i tworzą nietuzinkowe wnętrze.

Węgiełek Architekci

Natomiast monochromatyczne minimalistyczne wnętrze jasnej łazienki przełamano delikatnym błękitem w postaci umywalki Cielo. Całość dopełniają czarne dodatki jak armatura, akcesoria, rama lustra czy stojak na umywalkę.

Węgiełek Architekci

 

Węgiełek Architekci studio powstało w 2007 roku. Od tego czasu zrealizowali kilkadziesiąt mniejszych i większych projektów, prywatnych i komercyjnych. Celem ich pracy jest chęć kreowania wnętrz kompleksowych, nowoczesnych i ponadczasowych, z indywidualnym charakterem i wyjątkową atmosferą. Wnętrz bogatych w oryginalne akcenty oraz pełnych swoistego klimatu.

Jako dyplomowani absolwenci Akademii Sztuk Pięknych szczególnie odnajdują się w zleceniach twórczo wymagających. Wychodzą z założenia, iż tworzenie wnętrz ma być nie tylko wyzwaniem ale również barwną przygodą projektową. Dlatego pełnymi garściami czerpią inspiracje ze skarbnicy sztuki i otaczającego świata zarówno bliskiego jak i dalekiego.

Mieszkanie zostało wyposażone w showroomie Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków