180 metrowy dom jednorodzinny w Warszawie | Design: Spacja Studio | IH - Internity Home
Design: Spacja Studio

180 metrowy dom jednorodzinny w Warszawie | Design: Spacja Studio

 

Dzięki rozpoczęciu prac projektowych na wczesnym etapie inwestycji architekci z pracowni Spacja Studio mieli możliwość zaprojektowania układu pomieszczeń od zera. Dzięki temu powstało wnętrze całkowicie skrojone na miarę Inwestorów. Wnętrze zostało utrzymane w jasnych, naturalnych tonacjach oraz eleganckim charakterze. Wykorzystaliśmy jasne drewno oraz marmur Calacatta, który swoją wyrazistością nadaje wnętrzu charakteru.

 

Strefa dzienna została utrzymana jako otwarta przestrzeń, w której przenikają się strefy kuchni, salonu, jadalni oraz komunikacji.

Wiatrołap również należy do wspólnej strefy dziennej dzięki zastosowaniu przesuwnych drzwi z przeszkleniem oraz kontynuacji posadzki i obniżonego sufitu. Centrum strefy dziennej jest wyspa kuchenna, która przybrała formę kamiennego bloku. Pozwala ona na jednoczesne przygotowywanie posiłków oraz branie udziału w życiu towarzyskim, a piękny marmur sprawia, że jest ona jednocześnie elementem dekoracyjnym.

Kuchnia z marmurową wyspą
Otwarty salon

 

Na pierwszym piętrze zaplanowaliśmy wraz z Inwestorami otwartą, wielofunkcyjną przestrzeń. Pełni ona funkcję domowej salki fitness, pokoju gościnnego oraz rozrywkowego. Znalazł się tutaj telewizor z nagłośnieniem, rozkładana sofa oraz duża ilość wolnej przestrzeni, pozwalającej na swobodne wykonywanie ćwiczeń. Wzrok przyciąga dekoracyjna tapeta o motywie  dżungli, która odróżnia tą przestrzeń od pozostałych pomieszczeń.

Wielofunkcyjna przestrzeń

Delikatny gabinet

Gabinet ma kobiecy, ale nie cukierkowy charakter. Na niewielkiej przestrzeni udało się zaplanować pełną funkcjonalność – spore biurko oraz ogromną przestrzeń do przechowywania.

Na ścianach znajdują się dwa duże okna, dzięki czemu do wnętrza wpada niesamowicie duża ilość światła dziennego.

Sypialnia połączona jest z niewielką garderobą. Zostały zaprojektowane one tak, aby garderoba sprawiała wrażenie elementu wpisanego w przestrzeń sypialni, zamiast oddzielnego pomieszczenia. Udało się to osiągnąć dzięki
przesuwnym drzwiom na całą wysokość pomieszczenia oraz kompozycji obniżanych sufitów i okładzin ściennych.

Sypialnia z komfortowym łóżkiem

Łazienka masters

Główna łazienka ma dwa wejścia – ze strefy ogólnodostępnej oraz garderoby przy sypialni. Zastosowaliśmy tutaj nieoczywiste połączenie eleganckiego marmuru z ceglanym kolorem, występującym na ścianie oraz ramach luster.
Lustro przy oknie zamontowane jest na sufitowym mechanizmie jezdnym, czemu zachowaliśmy możliwość funkcjonalnego otwarcia okna oraz doświetlenia wnętrza.

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu przeznaczona jest dla nastolatków. Ma nieco bardziej męski charakter od pozostałych wnętrz, jednak nadal pozostaje jasnym pomieszczeniem. Zastosowaliśmy tutaj klasyczne połączenie drewna, betonu oraz czerni, które w połączeniu z prostymi formami nadają łazience ponadczasowego charakteru.

Zapytaj // naszego eksperta

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków