200 metrowy dom | Design: ALWESTPOL DESIGN | IH - Internity Home

200 metrowy dom | Design: ALWESTPOL DESIGN

Nowoczesny, niezwykle komfortowy 200 metrowy dom zlokalizowany pod Ostrowem Wielkopolskim został zaprojektowany przez pracownię ALWESTPOL DESIGN. Głównym założeniem projektowym było stworzenie otwartej lecz przytulnej przestrzeni, która zostanie urządzona z użyciem najwyższej jakości produktów. Nowoczesna, elegancka i rodzinna – takiej aranżacji wnętrza oczekiwali właściciele domu położonego za miastem, na działce otoczonej ze wszystkich stron naturą. 

Dom ma czytelny, tradycyjny podział na strefy dzienną i prywatną. Na parterze urządzono salon z dużą kuchnią i jadalnią oraz łazienkę dla gości, podczas gdy na piętrze znalazły się sypialnie i łazienka domowników. Dostępu do strefy dziennej strzeże funkcjonalny wiatrołap, powstały z myślą o lokalizacji budynku. 

Projekt wnętrza domu został stworzony dla pary młodych ludzi, którzy cenią naturalne i szlachetne materiały. W domu odnajdziemy znakomity duet drewna i kamienia. Wyspa kuchenna stanowi tu oryginalną ozdobę oraz funkcjonalną przestrzeń użytkową. Dodaje też wnętrzu lekkości. Poza tym otwarta przestrzeń pozwala na swobodną rozmowę z gośćmi podczas przygotowywania przekąsek. Wyspa zarazem łączy, jak i łagodnie oddziela część kuchenną od jadalni lub salonu. Do stworzenia wyspy wykorzystano płytki wielkoformatowe. Dzięki nim uzyskano gładką, niemal bezspoinową powierzchnie pasującą do tego wnętrza idealnie. 

Przestrzeń dzienna jest otwarta, ale tak zaplanowana, aby strefy robocze i wypoczynkowe nie zaburzały nawzajem swoich funkcji. Wypoczywając na kanapie możemy spoglądać na zieleń za oknem, ale nie zaobserwujemy wszystkiego co dzieje się w kuchni. Wystrój wnętrza spajają w konsekwentną całość powtarzające się w różnych miejscach motywy. 

Do oświetlenia salonu oprócz lamp ozdobnych wybrano wielofunkcyjny system oświetleniowy o szerokim spektrum zastosowania Archlines od producenta Sternlight. Jest to liniowy system oświetleniowy, za pomocą którego możemy zbudować dowolną nowoczesną konstrukcję świetlną. System Archlines posiada możliwość sterowania bezprzewodowego za pomocą telefonu, tabletu przez system iOS, Android. Każdą oprawą możemy sterować oddzielnie. 

Zastosowanie betonu we wnętrzach to trend, który nie przemija w nowoczesnym designie. Tu beton dobrze współgra z wykończeniem z drewna i metalu. Na środku salonu ustawiono modułową, komfortową sofę nobonobo Umo, która z marmurowym czarnym stolikiem kawowym tworzy wyjątkowo udaną parę. Całość wnętrza otulona miękkimi tkaninami, które zapewniają również prywatność domownikom. Ciekawym elementem jest lampa podłogowa Flos. Lampa Noctambule to przykład minimalistycznej elegancji. Składa się ze szklanych kapsuł, które wieńczy cylindryczna misa.

Znakomite wzornictwo

Beton i marmur

Łazienka prezentuje znakomite wzornictwo. W tym projekcie na uwagę zwraca przede wszystkim niebanalny dobór płytek ceramicznych. Czarne płytki marmurowe oraz betonowe służą również do funkcjonalnego wydzielenia stref. Całe wnętrze oświetlone zostało bardzo dekoracyjnymi lampami, które dodają niezwykłego blasku, stylu i elegancji. 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków