24 metrowe mieszkanie z funkcjonalnymi rozwiązaniami | Projekt: Studio4Design | IH - Internity Home

24 metrowe mieszkanie z funkcjonalnymi rozwiązaniami | Projekt: Studio4Design

Niewielkie mieszkanie 24 metrowe zostało urządzone dla młodej pracującej dziewczyny. Założeniem projektu miało być, aby wnętrze sprzyjało odprężeniu i można było odpocząć po długim dniu pracy. Dlatego w projekcie wykorzystano proste formy, przyjemne odcienie koloru niebieskiego, bieli. We wnętrzu użyto mało mebli. Postawiono na wybór najpotrzebniejszych rozwiązań. 

Mieszkanie jest niewielkie lecz wymagało dużo przeróbek wodno-kanalizacyjnych. Zmieniono również sam układ mieszkania, przeniesiono kuchnię z przedpokoju.  Efekt jest zaskakujący wnętrze jest proste, nowoczesne i funkcjonalne. 

Ciemny akcent granatowego połączono z czystą bielą, a na ścianie w salonie stworzono geometryczny wzór z betonu, tapety. Taki pomysł wymagał odwagi i zdecydowania Inwestorki. Właścicielka otrzymała wymarzone mieszkanie z  jasną dużą przestrzenią z nietypowym akcentem na ścianie.

W przedpokoju zastosowano ciekawe triki, schowano pralkę w szafie, aby zaoszczędzić miejsce w niewielkiej łazience. Drzwi do łazienki pięknie zostały wkomponowane w drzwiach szafy w przedpokoju w celu zaoszczędzenia przestrzeni. Za drzwiami schowano kaloryfer, na który nie było miejsca w łazience.

W tej aranżacji postawiono na mocny akcent  i wprowadzono nasycony granatowy kolor. Granatowy i niebieski kolor same w sobie należą do barw chłodnych. Uspokajają, wyciszają, wprowadzają jeszcze więcej harmonii dzięki skojarzeniom z morzem i niebem. 

Kolorowa lecz jasna i nietuzinkowa łazienka, w której wykorzystano odważne płytki terazzo, czarną armaturę, ceramikę i dodatki. Czarna umywalka stawiana na blacie wspaniale komponuję się z granatową szafką podumywalkową. 

Projekt Studio4Design

 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×