256 metrowy dom w stylu nowoczesnego glamour | Proj: Under Studio | IH - Internity Home

256 metrowy dom w stylu nowoczesnego glamour | Proj: Under Studio

Właściciele 256 metrowego domu zlokalizowanego w Józefosławiu zgłosili się do architekt Agnieszki Kułakowskiej z pracowni Under Studio w celu modernizacji części wnętrza. Zmiany aranżacyjne dotyczyły przestronnej jadalni, sypialni, łazienki, garderoby oraz toalety gościnnej. W zakres zmian uwzględniono również taras.

Dość często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że styl glamour to przeżytek i nie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Owszem, styl glamour w wersji pierwotnej, w której mieliśmy do czynienia z ozdobnymi kryształowymi żyrandolami i meblami w srebrze, złocie lub o wysokim połysku, faktycznie nie wygląda dobrze. Wystarczy jednak, by styl glamour przeszedł pewną metamorfozę i dostosował się do nowocześniejszej stylistyki i już mamy przepis na to, jak przeobrazić glamour w stylowy trend.

Z kroplą złota

Dobrym przykładem, iż styl glamour można oswoić i wydobyć z niego to co jest najpiękniejsze jest właśnie ten projekt. W tej realizacji złoto zostało złagodzone materiałami nawiązującymi do natury. Drewno, ratan, kamień główne elementy wystroju zostały w znakomity sposób podkreślone delikatnie złotym kolorem, dodając elegancji i subtelności wnętrzu.

Kuchnia w stylu nowoczesnego glamour | Projekt Under Studio

Organiczne kształty w salonie

Obłe formy oraz nieregularne miękkie linie, zdominowały ostatnio projekty mebli. Duża, zaokrąglona sofa i fotele, wręcz zapraszają, by się na nich relaksować. Te zaokrąglenia nawiązują do stylu Art Deco. Jasna harmonijna przestrzeń z klimatycznym kominkiem została podkreślona mocnym akcentem w postaci foteli. Złote elementy nawiązujące do stylu glamour odnajdziemy w nowoczesnej lampie zawieszonej nad drewnianym owalnym stołem oraz w pionowych dekoracyjnych pasach na ścianie.

Projekt Under Studio

Sypialnia z akcentami złota

Glamour kocha luksus, nawet ten delikatnie podrasowany. Ważne, żeby było wytwornie, stylowo i elegancko. Szykowny styl glamour przybiera w tym projekcie miękką i niesamowicie zmysłową postać. W czym tkwi sekret? To umiejętne zestawienie dwóch przeciwnych tonacji. Na pomoc przychodzą nam chłodna szarość i ciepłe odcienie złota. Dzięki nim wnętrze nabrało intrygującego wyrazu i stało się wyrafinowane a zarazem jest bardzo przytulne.

Sypialnia Projekt Under Studio

Blask w łazience

Zwieńczeniem aranżacji domu jest wytworna, pełna blasku łazienka, do której architekt Agnieszka Kułakowska wybrała białą elegancką płytkę z mocnym złotym żyłkowaniem. Nie mogło zabraknąć tu również złotej armatury Gessi oraz delikatnej ceramiki. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna i bardzo oryginalna szafeczka podumywalkowa na złotych nóżkach.

Marmurowa łazienka | Projekt Under

 

Agnieszka Kułakowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Pasjonatka piękna i doświadczony dekorator wnętrz. Karierę rozpoczynała projektując wnętrza placówek zagranicznych w tym ambasad i rezydencji dyplomatów. Własną pracownię prowadzi i rozwija od 2021 roku. Od lat zwracająca uwagę na najmniejsze szczegóły, doceniana za skomplikowane i złożone projekty dla prywatnych i instytucjonalnych inwestorów. Opinie zadowolonych klientów traktuje jako największą nagrodę za swoją zaangażowaną pracę.

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków