300-metrowy dom w Krakowie dla czteroosobowej rodziny | Proj: kaim.work | IH - Internity Home

300-metrowy dom w Krakowie dla czteroosobowej rodziny | Proj: kaim.work

 

Zaprojektowany przez biuro projektowe kaim.work dom znajduje się w Krakowie. Jest to 300-metrowy dom jednorodzinny, który przeznaczony jest dla pary z dwojgiem małych dzieci. Serce tego domu to otwarta, przestronna strefa dzienna. To właśnie w niej znalazło się miejsce na otwartą jadalnię z kuchnią oraz na duży pokój dzienny. Motywem kolorystycznym, który dominuje w strefie dziennej są kontrastowe połączenia ciemnych kolorów ze stonowanymi szarościami oraz mocne akcenty w postaci ciemnego drewna. Efekty takich zestawień prezentują się niezwykle pięknie, o czym można przekonać się oglądając poszczególne wnętrza domu. Zapraszamy.

Witaj w domu

Wchodząc do tego domu nie sposób przeoczyć wiatrołap oraz przestronny korytarz. Wiatrołap jest pomieszczeniem, które zachwyca swoją jasną kolorystyką, a dzięki temu sprawia wrażenie znacznie większego. Białe panele na siedzisku, czy białe fronty szaf świetnie współgrają z wnętrzem całego domu, oddając przedsmak tego, co znajduje się w środku. Dzięki doborowi odpowiednich barw wnętrze wygląda oryginalnie oraz stylowo. Prawdziwą zaś wisienką na torcie jest ogromne, okrągłe lustro, które zostało umieszczone na ścianie dużego korytarza ze stylowymi schodami. To właśnie stąd można dostać się do części dziennej domu lub do pomieszczeń wypoczynkowych ulokowanych na górnej kondygnacji.

kaim.work
kaim.work

Obszerny salon z dużymi przeszkleniami

Główny punkt strefy dziennej to salon. Ma on spore rozmiary, a dodatkowo poczucie to potęguje otwarty charakter przestrzeni. Salon posiada ponadto przeszklenia, które sięgają górnej kondygnacji. W efekcie wnętrze domu nabiera bardzo jednolitego stylistycznie wyglądu. Jest to bardzo istotne, bo spójność stylistyczna sprawia, że w domu tym mieszkańcy i goście czują się przez to bardzo komfortowo i przyjemnie. Obok modnych przeszkleń architekci postawili też na kominek. Został on obudowany przy pomocy jasnych spieków kwarcowych, przez co wyróżnia się on w wyjątkowy sposób. W otoczeniu pięknych spieków oraz w towarzystwie telewizora, domownicy zasiąść mogą na wygodnej kanapie lub w fotelu i podziwiać wnętrze. Albo obejrzeć swój ulubiony serial w telewizorze. Dodatkowy efekt wywołuje modna wykładzina oraz ciemny stolik kawowy, które wyglądają bardzo spójnie i niepowtarzalnie.

kaim.work

Kuchenne rewolucje

Kuchnia to zdecydowanie miejsce dla osoby, która kocha gotować i przyjmować gości. Ma ona otwarty charakter, podobnie jak inne pomieszczenia w tym domu. Połączona została ona z przestronną jadalnią, do której można przedostać się zarówno z kuchni, jak i z salonu. Na środku dużej kuchni znajduje się wyspa kuchenna. Architekci nie zapomnieli o żadnym ważnym elemencie, który sprawia, że to pomieszczenie staje się jeszcze wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Znalazła się tu nawet spiżarnia, zaś efekciarskim akcentem jest modne oświetlenie, które podzielono na odpowiednie i dające komfort strefy.

kaim.work

idealny marmur do kuchni z którego możesz zamówić u nas wyspę!

Prywatne sypialnie na piętrze

Parter to zdecydowanie strefa przeznaczona dla domowników i ich gości. Tymczasem piętro domu jest azyle domowników, w którym mają możliwość odpocząć i schować się przed światem. Piętro dostosowane zostało do potrzeb dwóch dorosłych osób oraz dla ich dwóch synów. Właśnie dlatego znalazły się tu aż trzy sypialnie. Aż dwie z nich stanowią sypialne dziecięce. Trzecia z kolei to sypialnia przeznaczona dla dorosłych. Ta sypialnia z resztą jest wyjątkowa pod względem otwartości oraz przestronności, jak pokój dzienny piętro niżej. Dlaczego? Bo podobnie jak salon łączy się z innymi pomieszczeniami. Przede wszystkim wydzielono tu obok sypialni także łazienkę oraz garderobę. W ten sposób powstała oryginalna sypialnia master z garderobą pełną schowków i skrytek. Sama sypialnia utrzymana jest w przyjemnej, spójnej stylistycznie atmosferze. Łączy się ona w całość wraz z garderobą oraz z łazienką w biało-czarnych kolorach.

Pokoje chłopięce – komfort oraz świetna zabawa

Pokoje dla dzieci są absolutnie wyjątkowe. Zostały one stworzone z myślą o dzieciach, które potrzebują różnych bodźców oraz którym należy zaspokoić wielorakie potrzeby. Najmłodsi mieszkańcy domu mają do dyspozycji dwie sypialnie utrzymane w wyrazistych kolorach. Ponadto architekci zadbali o duży pokój do zabaw. To właśnie tu znalazło się kilka stref, które dzieci wykorzystają na różnorakie zabawy oraz na ćwiczenia. Obok strefy sportowej, znalazła się tu też strefa relaksu, czy kącik do samodzielnej zabawy. Każdy dzieciak znajdzie tu przyjemne miejsce na własne aktywności, czując się w tym wnętrzu niczym w swoim prawdziwym królestwie. Obok ważnego pokoju zabaw znalazły się tu również dwie sypialnie. Jedna posiada charakterystyczną żółtą kolorystykę, z kolei druga utrzymana jest w niebieskim tonie. Obie sypialnie są do siebie podobne. W każdej znajduje się łóżko oraz biurko. To świetne miejsce i do odpoczynku i do nauki, a także znajdzie się tu i kącik do zabawy. Słowem to idealne schronienie dla chłopców i małych, jak i nieco większych.

kaim.work
kaim.work

Autorzy: kaim.work
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Powierzchnia: 300 m2
Lokalizacja: Kraków
Projekt: 2021 / Realizacja: 2021
Tekst: Edyta Staniec

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków