340 metrowy dom dopełniony sztuką | Design: VNdesign | IH - Internity Home

340 metrowy dom dopełniony sztuką | Design: VNdesign

 

Przestronny 340 metrowy dom w Kielcach, z otwartą przestrzenią, zachwyca swoim designem i funkcjonalnością. Za aranżację rodzinnego domu odpowiada architekt Wioletta Niedziela-Bogusz z pracowni VNdesign. 

Imponujące przeszklenia w domu dają poczucie obcowania z otaczającą dom naturą. Odpowiadając na potrzeby właścicieli domu, architektka dokonała rewolucji w układzie części parterowej. Centrum parteru stanowią schody wykonane z jasnego drewna, ozdobione gładkimi szklanymi taflami. Harmonijny, przestronny parter został sprytnie zaplanowany. Dzięki szafkom i schowkom sprawia wrażenie czystej, jednolitej powierzchni.

 

Projekt VNdesign | Stylizacja Anna Salak

Sercem kuchni jest delikatna biała wyspa, idealna do przygotowywania posiłków, szybkiej konsumpcji czy wieczornego celebrowania. W lekkość wnętrza idealnie wpisują się krzesła dobrane zarówno do wyspy jak i stołu w jadalni.

Projekt VNdesign | Stylizacja Anna Salak

W części wypoczynkowej, znajduje się narożny kominek, stolik kawowy i mocny akcent w postaci granatowego narożnika. Ten kolor jest nieprzypadkowy to znak rozpoznawczy architektki Wioletty Niedzieli-Bogusz, która najchętniej w swoje aranżacje wplata granatowy kolor. Zwieńczeniem aranżacji w salonie jest obraz autorstwa Tomasza Pilitowskiego, wazon studia Mosco Ceramics oraz rzeźba Beaty Boguckiej wyeksponowane na konsoli pod obrazem.

Strefa prywatna na piętrze domu pozostaje spójna z parterem tworząc prostą, elegancką i funkcjonalną przestrzeń. Architektka przewidziała i tutaj szereg dyskretnych rozwiązań do przechowywania. W głównej sypialni, po obu stronach łóżka wchodzimy przez lustrzane drzwi do garderoby i do łazienki.

 

Pokój dziecięcy i łazienka są uniwersalne, dzięki czemu mogą “rosnąć” razem z pociechami. Wesołe detale nawiązują do kolorystyki i kształtu klocków Lego. Wioletta Niedziela-Bogusz stworzyła ponadczasowe minimalistyczne wnętrza, wykończone wysokiej jakości materiałami, oprawione stonowaną paletą szlachetnych barw. Pieczołowicie dobrane elementy dekoracyjne mają charakter rzeźbiarski, ciekawe formy i faktury.

 

Studio: VNdesign www.vndesign.pl / www.facebook.com/vndesignwnetrza/

Architektka: Wioletta Niedziela-Bogusz

Stylizacja sesji: Anna Salak https://www.instagram.com/anna_salak_/

Zdjęcia: Yassen Hristov

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków