37 metrów w bloku z lat 60. po znakomitej metamorfozie | IH - Internity Home

37 metrów w bloku z lat 60. po znakomitej metamorfozie

Dziś chcemy Wam zaprezentować metamorfozę, którą przesłała nam do publikacji nasza czytelniczka. Mieszkanie zlokalizowane na starym Mokotowie w okolicy Radia i Telewizji Polskiej przeszło gruntowną metamorfozę. Właścicielka odziedziczyła mieszkanie z lat 60., które wymagało wielu zmian. Remont trwał około dwóch miesięcy, następnie zostały dopracowane szczegóły, szukanie mebli oraz całego wyposażenia. Karolina, do której należy mieszkanie, nie skorzystała z pomocy architekta, interesuję się wystrojem wnętrz i swoje pomysły, wizje zrealizowała we własnych czterech ścianach.

 

Gruntowna metamorfoza

Mieszkanie musiało przejść gruntowny remont, który dotyczył wymiany okien, parapetów, wszystkich mebli oraz części podłogi. Udało się uratować oryginalny drewniany parkiet. Przez lata był on przykryty linoleum, a dzięki fachowcom udało się go odrestaurować i wygląda wspaniale.

 

Zmiany

Wnętrze pierwotnie miało charakter przejściowy tzn. można było przejść z każdego pomieszczenia na okrągło. Jednak ze względów praktycznych zdecydowano się na zamurowanie drzwi z salonu do sypialni. Pokoje są niewielkie i mało ustawne, a dzięki tym zmianom udało się przywrócić funkcjonalność i postawić sporą kanapę w salonie, stół dla 4 osób, komodę. W kuchni i łazience zdecydowano się na położenie jednolitej biało czarnej lekko postarzanej podłogi, co dało efekt przejrzystości i ciągłości.

Kuchnia po metamorfozie

W całym mieszkaniu głównym motywem kolorystycznym jest kolor beżowo-kawowy w różnych zbliżonych odcieniach oraz elementy czerni, które głównie wyeksponowane są w malutkiej kuchni. W salonie króluje drewno, komfortowa zielona sofa, która ładnie koresponduje z musztardowymi krzesłami.

W przedpokoju znajdują się szafy na wymiar w kolorze ciemniejszej kawy. Zdecydowałam się na dość ozdobne drzwi również w kolorze beżowo kawowym z eleganckimi frezami.

Mała miętowa łazienka

W małej łazience postawiłam prysznic zamiast wanny, zrobione są meble na wymiar przez stolarza, zmieściła się też mała pralka. Płytki hiszpańskie w kolorze pistacjowym także postarzane, ręcznie robione oraz kawowe meble.

Jak Wam się podoba ta przemiana? Jeśli chcecie pochwalić się swoim wnętrzem piszcie na adres redakcji:

redakcja@internity.pl

 

Projekt : Karolina Frydel

Asystent do spraw technicznych: Michał Szyszko

Wykonawca: Paweł Marcyaniuk

Zdjęcia: Michał Gralewski

 

 

 

 

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Żukowska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Tomasz Szala

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków