37 metrowe mieszkanie w bloku | Design: Butterfly Studio | IH - Internity Home

37 metrowe mieszkanie w bloku | Design: Butterfly Studio

Zazwyczaj w mieszkaniach z rynku wtórnego mamy do czynienia z różnymi problemami, które wychodzą na światło dzienne podczas rozbierania ścian. Tak samo było w tym przypadku – wadliwa instalacja elektryczna, źle poprowadzone rury gazowe, liczniki ulokowane za lodówką, krzywe ściany i sufity – to tylko niewielka część problemów, z którymi zespół projektowy musiał się zmierzyć. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy mieć na uwadze nadprogramowe koszty, które mogą się pojawić wraz z nieprzewidzianymi usterkami. Zapraszamy do wnętrza, które przeszło gruntowną metamorfozę, dzięki znakomitemu projektowi pracowni architektonicznej Butterfly Studio wszystko odnalazło swoje miejsce. Jest jasno, przytulnie i funkcjonalnie.  

 

Kuchnia w 37 metrowym mieszkaniu

Kuchnia utrzymana w bieli i drewnie otwarta na salon. Przy wyspie ustawiono dwa wysokie hokery z oferty polskiej marki meblowej Fameg. 

Wyspa w kuchni

Całkowita zmiana wnętrza!

Projekt jest całkowitą metamorfozą mieszkania na warszawskim Mokotowie. Powierzchnia jest niewielka – to zaledwie 37m2. Przy tak ograniczonym metrażu architektki musiały sprytnie rozwiązać układ, aby pomieścić wszystkie niezbędne funkcje. Postanowiono całkowicie otworzyć plan – wyburzono prawie wszystkie ściany działowe poza fragmentem, który dzieli salon i sypialnię.

Salon z zieloną welurową sofą

Otwarta przestrzeń

Po wyburzeniu ścian dotychczas ciemne mieszkanie zrobiło się jasne, przytulne oraz optycznie zyskało kilka dodatkowych metrów. Aby po raz kolejny nie odgradzać się pełną ścianą  w wejściu do sypialni zamiast standardowych drzwi zastosować przegrodę szklaną. Jednak, aby zachować intymność wybrano zacieniającą zasłonę, która ma służyć głównie w przypadku nocujących gości.

Celem projektowym było maksymalne otwarcie i wykorzystanie przestrzeni, ze szczególnym naciskiem na miejsce do przechowywania. W części dziennej zamiast wąskiego, niewygodnego tapczanu stanął narożnik z funkcją spania, a przestrzeń nad biurkiem (o wymiarze 75×150 cm), została wzbogacona o pojemne szafki wiszące, gdzie ukryte zostały sprzęty biurowe, w tym drukarka A3. Ważnym elementem dla inwestorów była część do pracy zdalnej, musiało się znaleźć miejsce na pełnowymiarowe biurko ze schowkami.

Remont mieszkania zaczął się w trakcie pandemii i miał być odpowiedzią na ówczesny lockdown. Przez wzgląd na pasję właścicieli do podróży postanowiłyśmy wpleść elementy, które będą nawiązywały do odległych miejsc i przeżyć z ich wypraw. W projekcie pojawiły się motywy tropikalne – m.in. tapeta, intensywny obraz z flamingami za sofą oraz naturalne rośliny – w tym palmy o różnych rozmiarach oraz nietypowe małe sukulenty.

Klienci byli otwarci na kolory, z tego względu w całym mieszkaniu przeplata się ze sobą uwielbiana przez właścicielkę butelkowa zieleń, aksamitny róż, musztarda, antracyt oraz naturalne wybarwienie drewna dębowego. W zabudowach meblowych, dodatkach oraz oświetleniu przewija się mosiądz w nowoczesnych formach, który nadaje całej aranżacji szczypty elegancji oraz subtelnego charakteru. Tymi sprytnymi zabiegami mieszkanie „po babci” zyskało zupełnie nowe życie oraz charakter.

 

Butterfly Studio architekci z pasją do projektowania. Specjalizują się w przygotowywaniu projektów wnętrz i statycznych ilustracji 3D, a także animacji 3d, panoramy 360° czy wirtualnych spacerów. Zapraszamy!

Visualizations and Interior Design

https://www.instagram.com/butterflystudiodesign/

https://www.facebook.com/butterflystudiovisualisations/

https://www.visualizationsbutterflystudio.com/  

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków