39 metrowe mieszkanie | Proj: Studio KU | IH - Internity Home

39 metrowe mieszkanie | Proj: Studio KU

Projekt tego niewielkiego mieszkania był ciekawym wyzwaniem od samego początku dla architektki Anny Kuźnik ze Studia KU, głównie ze względu na nietypową funkcję, jaką miało ono pełnić oraz upodobanie inwestorów do odważnych i niebanalnych zabiegów stylistycznych. Mieszkanie o łącznej powierzchni 39 m2 miało stanowić dla p. Krzysztofa biuro, ale z zachowaniem charakteru mieszkania, czyli swoisty home office, ale z możliwością oddzielenia pracy i domu. Na ten moment lokal stanowi miejsce pracy i spotkań biznesowych, ale w przyszłości wymiana biurka na stół jadalniany uczyni przestrzeń w pełni mieszkalną.

zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Drewno i czerń

Ciekawym i ponadczasowym zestawieniem jest wybór drewnianych mebli oraz czarnych dodatków do kuchni. Ten duet zawsze ze sobą dobrze współgra i gwarantuje udaną aranżację, która nie znudzi nam się po latach. Na podłogę w kuchni wybrano jasno szare płytki lastryko. Pod oknem zdecydowano się na umieszczenie zlewu.  

Dzięki odpowiednim ruchom na etapie projektowania układu funkcjonalnego na niedużym metrażu udało się pomieścić wiele z pełnym zachowaniem ergonomii. Natomiast dzięki likwidacji ścianki działowej przy drzwiach wejściowych i zintegrowaniu zabudowy meblowej strefy dziennej i holu, uzyskana została, zarówno wysoka zabudowa na odzież wierzchnią, jak i przestrzeń na telewizor, sprzęt rtv i przechowywanie biurowe.

zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Czarna linia 

Ważnym elementem stylistycznym wnętrza jest motyw czarnej linii, która graficznym konturem obrysowuje sufit, a także posadzkę tworząc listwę przypodłogową, czy oddzielając deskę od gresu. Czarna linia w formie stalowego profilu stanowi konstrukcję regałów oraz pojawia się jako uchwyt meblowy.

zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

 O charakterze wnętrza stanowią piękne i szlachetne materiały, takie jak dębowy fornir, lastryko, czarny spiek, czy szczotkowana i bielona deska podłogowa, a także dekoracyjne oświetlenie liniowe i odważne motywy kolorystyczne. Lustro o półowalnym kształcie pojawia się w całym mieszkaniu powiększając optycznie przestrzeń i dodając ciekawych efektów, natomiast elementy, takie jak ławka na „ludwikowskich” nóżkach, butelkowa zieleń sofy, czy ruda tapicerka wezgłowia łóżka czynią wnętrze eklektycznym i przytulnym.

Proj: Studio KU

Mała sypialnia pomieściła obszerną szafę z lustrami i pojemny regał na książki.

Proj: Studio KU

Łazienka ze strefą prysznicową

W łazience oprócz sporej szafki umywalkowej i miski wc znalazło się miejsce na bidet i dużą kabinę prysznicową. Tu również zdecydowano się na położenie szarego lastryko, które ciekawie kontrastuje z płytkami drewnopodobnymi. Charakteru dodaje armatura w kolorze czerni. 

 

projekt: Anna Kuźnik / Studio KU / www.studioku.pl

zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków