40 metrowe mieszkanie na Woli | Proj: Bogna Bochenkiewicz bo•studio. | IH - Internity Home
Fotograf: Pion Poziom

40 metrowe mieszkanie na Woli | Proj: Bogna Bochenkiewicz bo•studio.

40 metrowe mieszkanie zlokalizowane na warszawskiej Woli zostało zaprojektowane przez Bognę Bochenkiewicz z pracowni bo•studio. Cała realizacja utrzymana w śmiałych kolorach, w stylu nowoczesnym, eleganckim z elementami vintage. Właściciel bardzo ceni sobie brak monotonii i powtarzalności dlatego to wnętrze nie mogło wyglądać inaczej. 

W mieszkaniu został wykorzystany i zaprojektowany perfekcyjnie każdy centymetr wnętrza. Znajduje się tu dużo miejsc do przechowywania, a jednocześnie całość nie jest przytłaczająca. W mieszkaniu królują kolory, a finezji i elegancji dodają złote akcenty, które kontrastują z czernią. Nie brakuje też tu akcentów ze starych kamienic, czyli sztukaterii na ścianach oraz jodełka węgierska. Podłoga to niezawodne panele winylowe, które są piękne jak drewno, a trwałe jak płytki. 

Zgaszona zieleń w kuchni

Kuchnia została podzielona kolorystycznie na dwie części. Jedną ścianę stanowi biała wysoka zabudowa, która maskuje szafki i urządzenia AGD, są prawie niewidoczne. Po przeciwnej stronie zabudowę kuchni zdobią fronty w kolorze przygaszonej zieleni. Szklane drzwi z czarnymi szprosami oddzielają sypialnię od holu i sprawiają, że do wnętrza wpada więcej dziennego światła. Stanowi wydłużenie ściany, przy której znajduje się stół jadalniany. Dzięki temu można było zastosować stół o standardowych wymiarach. Pełni również funkcję dekoracyjną. Ścianka stanowi stylowy i oryginalny dodatek we wnętrzu.

Kuchnia zielona z płytkami cegiełkami | Projekt Bogna Bochenkiewicz Bo*studio Fotograf: Pion Poziom
Białe szafki w kuchni | Projekt Bogna Bochenkiewicz Bo*studio Fotograf: Pion Poziom

Komfortowy salon

W salonie na ścianie dekoracyjnym elementem jest sztukateria oraz fragment ściany pomalowanej na pomarańczowo z zaokrąglonym rogiem. Ten zabieg aranżacyjny dodaje lekkości i świeżości przestrzeni. Welurowa sofa w kolorze jasnego beżu, zielony fotel tworzy komfortowy salon, w którym chętnie spędza się czas. Jest tu też trochę dekoracji oraz miejsca do przechowywania, ale jednocześnie całość nie jest przytłaczająca. Lustro stanowi kompozycję ze ścianą w kolorze oraz odbija światło słoneczne, powiększając tym samym optycznie wnętrze.

Fotograf: Pion Poziom
Fotograf: Pion Poziom

Łazienka

W łazience udało się wygospodarować miejsce do przechowywania oraz pralkę i suszarkę w zabudowie. Za umywalką nie zastosowano płytek, tylko pomalowano na zielono specjalnym lakierem. Tak jak w całym mieszkaniu również w łazience na podłodze znajdują się panele winylowe. 

Fotograf: Pion Poziom
Fotograf: Pion Poziom

Sypialnia

Ściana za łóżkiem w zielonym kolorze współgra z ceglastymi zasłonami. Naprzeciwko łóżka znajduje się zabudowa meblowa we wnęce. Drzwi oddzielające hol stanowią ciekawy dodatek, nadający charakteru. Dzięki nim do holu wpada też dużo światła dziennego.


Bogna Bochenkiewicz Bo*studio: Jestem architektem wnętrz i założycielką pracowni bo•studio. Moją pasją jest dostosowywanie każdej przestrzeni do przytulnego i jedynego w swoim rodzaju miejsca do życia. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Architektura Wnętrz. Jakie wnętrza lubię? Największą radość, a jednocześnie wyzwanie sprawiają mi małe, ciężko ustawne przestrzenie. Lubię wnętrza ze smakiem, nietuzinkowe. Zawsze staram się przełamać wnętrze jakimś ciekawym meblem lub oryginalną lampą.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków