Coraz więcej ludzi wyjeżdża za granicę na Boże Narodzenie. Wiele krajów oferuje niezwykły świąteczny klimat oraz wyśmienitą kuchnię. Zmiana otoczenia na ten czas w roku zostania wynagrodzona niejednokrotnie piękną pogodą, klimatycznymi jarmarkami, zorzą polarną a nawet wizytą u Mikołaja! Zobaczmy zatem, gdzie warto spędzić Boże Narodzenie! Na liście jest również stolica Polski.

Laponia 

To jedno z najbardziej świątecznych miejsc na świecie, jakby Boże Narodzenie trwało cały rok. Jest to w  końcu miejsce zamieszkania św. Mikołaja. Pomyślcie, że jesteście pod samym kołem podbiegunowym, a obok Was na niebie jaśnieje zorza polarna i zaprzęgi husky pędzą przed siebie. Ze spędzonych tu chwil na pewno będą uradowane dzieci, ale również dorośli. Spełnienie marzeń z dzieciństwa!

Laponia

ŚWIETLNE PREZENTY | PODPOWIADAMY CO PODAROWAĆ POD CHOINKĘ

Estonia 

Estońska stolica słynie jako najpiękniej udekorowane miasto na Boże Narodzenie w całej Europie. Powstają tu świąteczne wioski. Można jeździć na łyżwach na starym mieście, napić się grzanego wina, odwiedzić tradycyjny bożonarodzeniowy jarmark oraz odkryć nocne życie miasta. To również miasto marcepanu ma również Muzeum Marcepanu Kalev. To właśnie w Tallinniew 1441 roku po raz pierwszy udekorowano publicznie choinkę na święta.

Jarmarkowi w Tallinnie towarzyszy wiele wydarzeń kulturalnych. Goście mogą tutaj trafić na występy regionalnych zespołów. Wprawdzie jarmark w estońskiej stolicy nie należy do tych największych, ale nie sposób odmówić mu uroku. Jest kameralny, dzięki temu łatwiej poczuć magię świąt!

Praga 

Pragę jest piękna o każdej porze, ale Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Na Placu Wacława oraz Starym Mieście wyrastają jarmarki bożonarodzeniowe, na których można znaleźć tradycyjne czeskie ozdoby, grzane wino oraz pyszny trdelnik. Całe miasto jest pięknie przystrojone i magię świąt czuć na każdym kroku. Wyjazd do Pragi ma wiele plusów – jest niedaleko, kulturowo blisko.

 

Madera

Jeśli szukacie cieplejszego miejsca, a nie chcecie opuszczać Europy, Madera to bardzo dobry wybór.  Średnie temperatury w grudniu wynoszą 18 stopni, będzie więc wiosennie na święta. Stolica wyspy, Funchal przystraja się w świąteczne światła, a mieszkańcy uczestniczą w wielu kulturalnych, artystycznych i religijnych widowiskach. Należy zobaczyć z pewnością pokaz fajerwerków, Mszy Koguta (czyli tradycyjnej pasterki) oraz portugalskie szopki. Kuchnia proponuje: na wigilijnym stole pojawią się takie przysmaki jak ośmiornica, wigilijny dorsz czy kapusta galicyjska oraz całe mnóstwo słodkości – najbardziej znane to Arroz Doce (pudding ryżowy) albo Filhoses (pączki o smaku pomarańczy).

Madera

POZNAJ NAJWIĘKSZY TREND NA DEKORACJE WNĘTRZ NA BOŻE NARODZENIE 2019

Polska 

Według brytyjskiego „The Sun” stolica Polski to jedno z pięciu miast na świecie, które warto odwiedzić w czasie świąt. Turyści przybywający do naszego kraju mogą liczyć na smaczne potrawy, dobre trunki i ciekawe pamiątki w postaci ozdób choinkowych. 

Nowy Świat Warszawa

Nowy Świat Warszawa

Wilanów

Wilanów

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Maksymilian Płusa

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków