Projekt Avo Architektura

55 metrowe stylowe mieszkanie | Proj: AVO Architekci

Stylowe, klasyczne wnętrza mogą posiadać również niewielki metraż. Za aranżację tego katowickiego mieszkania odpowiada pracownia AVO Architekci. 55 metrowe mieszkanie zachwyca w każdym calu. Zdecydowano się tu na maksymalne otwarcie przestrzeni, w której znajduje się kuchnia, jadalnia oraz salon z sofą i ażurową ścianą TV. Projektując aranżacje w stylu nowoczesnym, pracownia zadbała o przestronność wnętrz, a więc tam, gdzie pozwala na to układ mieszkania, postawiono na otwartą przestrzeń, jasną i dobrze doświetloną, bez zbędnych szpargałów i przedmiotów, które rozpraszają naszą uwagę. Jeśli chodzi o kolorystykę, tutaj również zachowano pewien umiar, decydując się na kilka dominujących, stonowanych kolorów, które jednocześnie sprawiają, że wnętrze jest eleganckie. W końcu nowoczesny wystrój wnętrz opiera się o dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. 

Klasyczna kuchnia

Beżowa zabudowa kuchenna znakomicie zaaranżowana jest funkcjonalna i piękna. Szafki sięgające sufitu to najlepsze rozwiązanie. Charakteru dodają tu czarne elementy jak blat kuchenny oraz znakomicie komponująca się ściana z płyty marmurowej. Blasku dodaje złota biżuteria w postacie armatury i uchwytów meblowych. Do oświetlenia tej strefy wybrano minimalistyczne lampy, które będą najlepszą dekoracją takiego wnętrza.  

Beżowa kuchnia | Projekt AVO

Urok i naturalność tego wnętrza podkreślają drewniane deski ułożone w jodełkę klasyczną. Otwartą przestrzeń oddzielono drewnianymi lamelami, przez które przenika światło. Dzięki temu zabiegowi mamy lekko wydzieloną strefę TV.

Drewniana podłoga ułożona w jodełkę | Projekt: AVO
Ściana telewizyjna w otwartej przestrzeni | Projekt AVO

Beże to ulubione kolory Polaków. I nic w tym dziwnego, skoro są to barwy uniwersalne i ponadczasowe, które doskonale sprawdzą się w każdej stylistyce. Wprowadzają ciepłą aurę, budują przytulną atmosferę. Wnętrze w klasycznym czy nowoczesnym stylu – w beżowej kolorystyce zawsze będzie prezentować się niezwykle elegancko. Szarości i beże zaliczają się do palety kolorów neutralnych, pasujących do każdego wnętrza, będących idealnym tłem do wyeksponowania dekoracyjnych akcesoriów. Są to także barwy delikatne, wpływające pozytywnie na nasze samopoczucie – koją nerwy, relaksują, uspokajają. Być może dlatego też tak chętnie po nie sięgamy, aranżując przestrzeń. 

Jadalnia w salonie
Beżowo-szara sofa w salonie
Jadalnia | Projekt AVO

Klasyka w łazience

Łazienkę różnorodnymi płytkami podzielono na dwie strefy. Do strefy umywalkowej wybrano klasyczne białe płytki cegiełki, a strefie prysznicowej postawiono na ponadczasowy marmur. Złote i czarne elementy wzajemnie się tu uzupełniają, tworząc wyjątkowe relaksujące i eleganckie wnętrze łazienki.

AVO ARCHITEKCI: Miłość do architektury i pasja do wnętrz. W swojej pracowni łączymy pracę nad projektami budowlanymi i wnętrzami. Uwielbiamy tą różnorodność, kiedy jednego dnia możemy się posprzeczać z konstruktorem, a drugiego dnia dobieramy tapetę idealną. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, a że jest nas dwójka to pomysłów mamy dwa razy więcej. Zapraszamy!

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków