58 metrowe mieszkanie w Hanza Tower | Proj: Agnieszka Romańczyk | IH - Internity Home

58 metrowe mieszkanie w Hanza Tower | Proj: Agnieszka Romańczyk

Nowoczesny apartament w centrum Szczecina w wieżowcu Hanza Tower doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Za projekt oraz nadzór nad realizacją odpowiada Agnieszka Romańczyk z pracowni archdesign.

Nowoczesny apartament w centrum Szczecina w wieżowcu Hanza Tower doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Za projekt oraz nadzór nad realizacją odpowiada Agnieszka Romańczyk z pracowni archdesign. Jest urządzony funkcjonalnie,  nie brakuje tu również ciekawych pomysłów, kolorowych odważnych akcentów oraz nowoczesnych tapet. Wszystko harmonijnie ze sobą współgra.

Elegancki apartament

Projekt stanowił ogromne wyzwanie pod katem spełnienia oczekiwań Inwestorów jak i połączenia wszystkich niezbędnych funkcji na metrażu 58 m2. Apartament zaprojektowany z myślą o wynajmie długoterminowym.

Strefę wypoczynkową wydziela modułowy narożnik w kolorze musztardowym z funkcją spania. Nad nim osiowo na sufitach podwieszanych osiowo zamontowane oprawy oświetleniowe. Liczne poziome i pionowe ledowe paski ukryte w zabudowach meblowych dodają charakteru wnętrzu. Na podłodze klasyczne deski w kolorze dębu.

PROJ: AGNIESZKA ROMAŃCZYK

Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią i salonem pozwoliły na uwolnienie przepięknego widoku na panoramę Szczecina, która wnosi powiew przestrzeni i maksymalizmu do wnętrza. Elegancki i obszerny hol stanowi doskonałe miejsce na przywitanie gości a także sprawdza się w codziennym użytkowaniu mieszkańców apartamentu. Dodatkowy schowek pomiędzy łazienką a sypialnią skrywa wszystkie funkcje pomocnicze niezbędne w każdej nieruchomości.

 

PROJ: AGNIESZKA ROMAŃCZYK

Sypialnia to azyl w którym zastosowano połączenie bieli i czerni. Architekt Agnieszka Romańczyk nie zapomniała także o akcencie szczecińskim – w sypialni można podziwiać obraz przedstawiający architekturę Szczecina, wykonany specjalnie na zamówienie.

PROJ: AGNIESZKA ROMAŃCZYK

Ukryte drzwi

Wszędzie zastosowano drzwi ukryte, które doskonale licują się z płaszczyzną ścian. Ogromnym problemem było ukrycie elementów konstrukcyjnych (filarów), które pojawiły się we wszystkich głównych pomieszczeniach. Na szczęście architekt sprytnie ukryła te elementy w zabudowach meblowych.

Pozostałe dwa filary, które kryły się w łazience i kuchni, zostały zabudowane meblami. Ciekawym elementem dekoracyjnym zwracającym uwagę są złote elementy m.in. kute balustrada oddzielająca salon od holu, które zostały wykonane na zamówienie. Konsekwentnie wszystkie elementy takie jak oświetlenie, klamki, uchwyty zostały zastosowane w złotym kolorze.

 

Spójna łazienka

Łazienka utrzymana w spójnej stylistyce z reszta apartamentu. Dominuje w niej czerń która rozjaśniają złote i jasne akcepty w postaci marmurowych jasnych płytek. Na dwóch ścianach oraz na drzwiach–tapeta strukturalna odporna na wilgoć. Przemyślane i sprytne rozwiązania zastosowane przez architekta Agnieszkę Romańczyk spełniły oczekiwania Inwestorów.

PROJ: AGNIESZKA ROMAŃCZYK

 

PROJ: AGNIESZKA ROMAŃCZYK

 

Firma ArchDesign rozpoczęła działalność w 2011 roku, początkowo na terenie gminy Police, rozszerzając swoją działalność także na obszar miasta Szczecin i okolic. Założycielem firmy jest mgr inż. arch. Agnieszka Romańczyk. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Szczecińskiej. Po obronie pracy dyplomowej, wyróżnionej i nagrodzonej przez Burmistrza Gminy Police, projektuje od 2002 roku, w kraju i za granicą.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków