64 metrowe mieszkanie blisko natury | Design: Moje Wnętrza Marta Sielska | IH - Internity Home

64 metrowe mieszkanie blisko natury | Design: Moje Wnętrza Marta Sielska

Projekt 64 metrowego mieszkania w Olsztynie został stworzony przez architekt Martę Sielską prowadzącą autorską pracownię Moje Wnętrza. Wnętrze przepełnione jest wyrafinowanym stylem japandi, gdyż właściciele mieszkania cenią sobie wysoką jakość materiałów, piękne detale oraz estetykę. Styl ten powstał z połączenia z dwóch tradycji projektowania i tworzy spokojne i bardzo przyjemne minimalistyczne otoczenie. To połączenie jest idealne do projektowania wnętrz, które mają zapewnić mieszkańcom harmonię i odprężenie. Wnętrze charakteryzuje się prostotą, funkcjonalnością i bliskością natury.

 

Naturalne materiały

Sercem domu i najbardziej reprezentatywną jego częścią jest strefa dzienną, na którą składa się salon, jadalnia i kuchnia. Taki układ wnętrza sprzyja nie tylko integracji domowników, ale też pozwala na swobodny przepływ światła. Brak zbędnych podziałów daje także wrażenie większej przestrzeni, dzięki czemu w takich wnętrzach czujemy się o wiele lepiej i swobodniej.

Architekt w aranżacji całego mieszkania postawiła na połączenie naturalnych materiałów. W kuchni na pierwszy plan wysuwa się naturalne jasne drewno, które zostało zestawione z płytkami marmurowymi matowymi o naturalnym szarym żyłkowaniu. Cała kompozycja została wzbogacona złotymi elementami, jak uchwyty w szafkach, lampy, ramy lustra.

 

Fotograf: Jakub Chmielewski Chmielewski Studio

Projekt tego wnętrza wyraźnie nawiązuje do natury, zarówno poprzez wybór materiałów (drewno, rattan, tkaniny naturalne) jak i poprzez zielone otoczenie budynku. To stanowiło inspirację dla projektu, dzięki temu stworzyło spójny i spokojny kontekst. Wybór drewna, rattanu oraz innych naturalnych materiałów nadaje wnętrzu ciepła i przytulność. W połączeniu z kamieniem i czernią tworzy zrównoważoną równowagę między ciepłem a chłodem.

Fotograf: Jakub Chmielewski Chmielewski Studio

 

Wyważona paleta kolorów, skupiająca się na beżach, bieli, delikatnych odcieniach miętowo-szarego koloru, tworzy wrażenie spokoju i optymizmu. Ten zestaw kolorów oddaje atmosferę wnętrza, które ma działanie relaksujące.

Architektka sięgnęła po subtelne elementy dekoracji wnętrza. Przykładem jest pojedyncza płytka Fondovalle umieszczona za sofą, którą można traktować jako rodzaj obrazu. W sypialni z kolei zastosowano nietuzinkową tapetę w formie okręgu. Wszystkie te detale są niezwykle subtelne i bardzo oryginalne, co nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter.

Łazienka z lastryko

Łazienka harmonijnie łączy się z aranżacją całego mieszkania, te same tony kolorów również tu tworzą intymną przestrzeń. Na ścianie architekt wybrała szare delikatne płytki w typie lastryko, białą klasyczną ceramikę oraz drewniane zabudowy meblowe do przechowywania.

Fotograf: Jakub Chmielewski Chmielewski Studio

Wszystkie te elementy harmonijnie łączą się w tym mieszkaniu, nie tylko dostarczając wizualnej przyjemności, ale także przyczyniając się do wyjątkowego komfortu i harmonii. Projekt został entuzjastycznie przyjęty przez Inwestorów i z pewnością zrealizował swoje zamierzenia. Przebywanie w takim wnętrzu jest niezwykle przyjemne i relaksujące, co doskonale koresponduje z pierwotnym celem projektu.

Design: Moje Wnętrza Marta Sielska

Fotograf: Jakub Chmielewski Chmielewski Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Karolina Mioduszewska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków