65-metrowe mieszkanie w Poznaniu z nutą vintage | IH - Internity Home
© Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu z nutą vintage

Jak połączyć współczesność z estetyką vintage? Jeśli poszukujesz odpowiedzi warto zwrócić uwagę na inspirujący projekt autorskiej pracowni architekta Sebastiana Maracha z toruńskiej pracowni YONO Architecture. To 65-metrowe mieszkanie, które zostało urządzone z myślą o trzyosobowej rodzinie. Pracownia postawiła na unikalne elementy w stylu vintage, które zostały wprowadzone do aranżacji, opierając się głównie na kontraście czerni i bieli. Dzięki temu wnętrza zyskały niepowtarzalny charakter, łącząc nowoczesność z urokiem minionych lat.

 

Zmiany w układzie mieszkania

 

Projekt mieszkania w Poznaniu Sebastian Marach darzy wyjątkowym sentymentem, ponieważ była to jedna z pierwszych realizacji jego pracowni YONO Architecture. Wnętrze zaprojektowano dla 3 – osobowej rodziny.

Działania przy projekcie rozpoczęliśmy od dość dużych zmian w układzie mieszkania, a konkretnie od usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian. Powiększyliśmy w ten sposób część dzienną (usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym), sypialnię oraz pokój dziecka (kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju)”

Zmiany podyktowane były wyłącznie funkcjonalnością przestrzeni, która wedle życzenia inwestorów miała być bardziej otwarta.

YONO Architecture  © Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio
YONO Architecture © Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

Punktem wyjścia było połączenie nowoczesnego mieszkania z elementami w stylu vintage, natomiast bazę kolorystyczną mieszkania miała stanowić biel oraz drewno, przełamane ciemnymi akcentami. Już od wejścia do mieszkania wita nas otwarta, jasna część dzienna, w której znalazło się miejsce na aneks kuchenny, sofę oraz okrągły stół z jednej z polskich manufaktur.

Design z lat 60.

Przy stole znajdziemy krzesła wyprodukowane w Danii w latach 60 – zostały one znalezione przez właścicieli w kameralnym antykwariacie w małej miejscowości, podczas jednej z podróży. Aneks kuchenny wygrodzono od części wypoczynkowej za pomocą niskiej ścianki, która z jednej strony kryje dodatkową zabudowę kuchenną, natomiast z drugiej strony pełni funkcję ściany z miejscem na TV. Tuż za sofą widzimy regał. Powstał on w wyniku nowego układu ścian – został umieszczony pod żelbetowym podciągiem. Bardzo ważną rolę pełni naturalne światło, które wpada do wnętrza niemalże przez cały dzień (okna skierowane są głównie na południe).

YONO Architecture © Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

Czarno drewniana łazienka

Łazienka stanowi kontynuację kolorystyczną pozostałych pomieszczeń, przełamaną akcentem w postaci płytek ornamentalnych. Mijając łazienkę przechodzimy do sypialni, królestwa relaksu domowników, w której jedna ze ścian jest w całości przeszklona i wychodzi na balkon.

Głównym elementem sypialni jest łóżko polskiego producenta Nobonobo, marki chętnie wybieranej do projektów przez rodzimych architektów. To jeden z ulubionych mebli właścicieli, którzy zakochali się w wygodzie i przykuwającym wzrok designie modelu Piano Nobonobo, łóżku z luźno uszytym pokrowcem, swobodnie opadającym na solidnej konstrukcji mebla. Znajdziemy tu również toaletkę oraz stylowe biurko z miejscem do pracy.

 

Design: YONO Architecture

Fot. Kroniki Studio

 

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach Internity Home. 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Żukowska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków