65 metrowe mieszkanie z charakterm | Proj: Love To | IH - Internity Home

65 metrowe mieszkanie z charakterm | Proj: Love To

65 metrowe mieszkanie w Warszawie zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Love To, którą tworzą Patrycja Paś i Kaja Dębska. Projekt wnętrza został stworzony dla młodej pary, w myśl prostej i ważnej zasady: nic na pokaz. Dlatego też przestrzeń jest pomysłowa, funkcjonalna, ale i przede wszystkim elegancka.

Aranżacyjnym motywem przewodnim mieszkania składającego się z otwartej kuchni na salon i jadalnię, sypialni oraz łazienki jest perfekcyjnie użycie tynku imitującego beton. Ciekawym i wyróżniającym akcentem wnętrza jest schematyczny rzut miasta na ścianie przy stole jadalnianym. Jest to linearna mapa Krakowa wykonana przez Moore Studio – motyw lotniczy, gdyż właściciel mieszkania jest pilotem.

Wszystkie pomieszczenia są utrzymane w jednej kolorystyce i stylu, a motywem dodającym charakteru jest beton w różnych jego odsłonach. Beton w architekturze staje się od ponad 100 lat coraz powszechniej stosowanym materiałem. Dzisiaj wielokrotnie pełni on już nie tylko wyłącznie funkcje konstrukcyjne, ale również dekoracyjne.

Proj: Love To | Foto. Kacper Bartczak

Nowoczesna kuchnia

Surowa barwa i nieregularna faktura zestawione z ciepłym i naturalnym brązem o dekoracyjnym rysunku – połączenie drewna i betonu jest zaskakująco udane. Może właśnie przez wzgląd na kontrast, jaki tworzy zderzenie dwóch różnych struktur i skrajnie odmiennych w swojej temperaturze barw, a może dlatego, że oba materiały wdzięcznie uzupełniają minimalistyczne aranżacje przestrzeni.

Górne szafki zostały wykonane z laminatu imitującego drewno natomiast beż to płyta lakierowana w wykończeniu matowym. Otwierane są za pomocą frezów. Blat roboczy oraz ściana nad nim wykończono szarą płytką wielkoformatową Marazzi, co ciekawe jest to ten sam materiał, z którego wykonana została również niewielka wyspa.

Proj: Love To | Kuchnia | Foto. Kacper Bartczak

Komfortowa przestrzeń dzienna

Wybór szarego, dużego narożnika to idealny krok, aby salon stworzył komfortową przestrzeń i spełniał oczekiwania właścicieli mieszkania. Neutralny kolor tkaniny, który można zestawić z dowolną inną barwą, pasuje tu znakomicie.

Proj: Love To | Strefa dzienna z szarym narożnikiem | Foto. Kacper Bartczak

W mieszkaniu znajduję się dużo miejsca do przechowywania. Wszystkie zabudowy meblowe zostały wykonane na zamówienie według projektu architektek. Betonowym ścianom i szarościom dodaje ciepła pięknie wkomponowana drewniana podłoga.

Decydując się na zastosowanie połączenia betonu i drewna w mieszkaniu, ważny jest dobór wyposażenia pomieszczeń. Do takiego designu nie pasują zdobienia i ornamenty – w tym przypadku architektki postawiły na elegancki lecz przytulny minimalizm.

 

Oświetlenie

Nowoczesne, minimalistyczne lampy Aqform, jakie wykorzystano przy tworzeniu tej aranżacji, są przede wszystkim dyskretne, a ich najważniejsza funkcja to zapewnienie odpowiedniego doświetlenia pomieszczenia. Lampy natynkowe różnią się długością co stanowi ciekawą i zaskakującą aranżację, a we wnętrzu wyglądają i spełniają swoje funkcje znakomicie.

Proj: Love To | Foto. Kacper Bartczak

Tekstury w sypialni

W całym projekcie dominuje stonowana kolorystyka. Wyjątkiem jest niebieska tapeta Casamance w sypialni, która nabiera jeszcze bardziej wyrafinowanego charakteru przy betonowej ścianie.

Proj: Love To | Foto. Kacper Bartczak
Proj: Love To | Foto. Kacper Bartczak

Betonowa łazienka

Łazienka z wanną i oknem. Surowość betonu w tym pomieszczeniu zestawiono z drewnianą szafką podumywalkową. Beton w łazience nadaje charakteru industrialnego. Na podłogę architektki wybrały szare płytki Marazzi, ten sam kolor, znajduje się w kuchni i strefie dziennej. Dla kontrastu wprowadzono elementy czerni. Armatura Hushlab wprost idealnie wkomponowuje się w stylistykę tego harmonijnego wnętrza.

 

Love To Design to duet, który tworzą architektki Patrycja Paś i Kaja Dębska, połączyła ich przyjaźń a zamiłowanie do projektowania zaowocowało powstaniem pracowni. Definiuje je dążenie do precyzji w każdym calu jednocześnie zachowując indywidualność. Są absolwentkami PJATK oraz Warszawskiego ASP. Doświadczenie zdobywały w Warszawskich biurach projektowych jednocześnie realizując autorskie projekty. Ciągle poszukują nowych inspiracji i pomysłów dlatego biorą udział w licznych targach i imprezach branżowych. Satysfakcja Klientów jest dla nich najważniejsza.

 

Mieszkanie zostało wyposażone w salonach Internity Home. Zapraszamy!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków